No 2. līdz 7. maijam Serbijas pilsētā Novi Sad norisinājās Eiropas čempionāts cīņas sporta veidos 0

Otrdiena, 09 maijā 2017, 08:26 Versija drukāšanai

No 2. līdz 7. maijam Serbijas pilsētā Novi Sad norisinājās Eiropas čempionāts cīņas sporta veidos
Ar teicamiem rezultātiem atgriezušies Daugavpils cīkstoņi, kuri veidoja pusi no Latvijas izlases.


Pirmā uz paklājā devās mūsu četrkārtējā Eiropas čempione Anastasija Grigorjeva, kura startēja svara kategorija līdz 60 kg. Pirmajā cīņā pretī stājas Anhelina Lisak no Ukrainas, kura priekšlaicīgi tiek uzvarēta ar rezultātu 14-3. Nākamajā cīņa ne bez pūlēm, bet tomēr noliekot pretinieci uz lāpstiņām tika pieveikta pieredzējuša Sleizs Gabriela no Ungārijas. Trešajā cīņa pretī stājās Eiropas U23 čempione azerbaidžāniete Tatjana Omelčenko. Arī šajā cīņa Anastasija paradīja pārliecinošo sniegumu un priekšlaicīgi uzvarēja ar rezultātu 11-1.

 

Finālā pretī stājas jauna un ambicioza Ļubova Ovčarova no Krievijas. Divkārtēja pasaules čempione un Eiropas U23 čempione šoreiz izradījās pārāka. Cīņas rezultāts ir 12-5.

 

Bronzas godalgas izcīnīja Tatjana Omelčenko un Johana Mattson ( Zviedrija).

 

Kaut arī Anastasijai neizdevās izcīnīt savu piekto Eiropas čempiones titulu, šo rezultātu var vērtēt kā ļoti labu. Mūsu cīkstonei tā jau ir 7 medaļa Eiropas meistarsacīkstēs pieaugušiem un 6 pēc kārtas.

 

Tas ir patiešām apbrīnojams rezultāts.

 

Ka nākamais uz paklāja devās mūsu grieķu romiešu cīņas pārstāvis Aleksandrs Jurkjanas, kurš nesen Eiropas čempionātā izcīnīja piekto vietu. Viņš startēja svara kategorija līdz 66 kg.

 

Pirmajā cīņa Aleksandram pretī stājas Pasaules čempions kadetiem no Moldovas Valentīns Petic.

 

Mūsu cīkstonis pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu un uzvarēja pec punktiem 4-0. Nākamais pretinieks bijis vietēja cīņas zvaigzne, pasaules un Rio olimpiskais čempions Davors Stefaneks.

 

Aleksandrs nenobijās no pretinieka skaļiem tituliem un vietējās publikas spiediena. Viņš godam aizvadīja šo cīņu. Cīņa tiek zaudēta ar rezultātu 5-2, tomēr sērbam nācās krietni piepulēties lai tiktu nākamajā kārtā.

 

Lai Aleksandram turpinātu ciņu par medaļām, Stefanakam vajadzēja tikt līdz finālam. Šis scenārijs arī tika īstenots. Gandarījumā pirmajā cīņa Aleksandram pretī stājas austrietis Andreas Vestchs, kurš tika pieveikts ar rezultātu 3-1. Cīņa par iekļūšanu bronzas finālā Ungārijas pārstāvis Māte Krasznai izradījās pārāks par mūsu cīkstoni un uzvarēja ar rezultātu 7-4, liedzot Aleksandram pacīnīties par medaļām.

 

Noslēgumā Aleksandram 7.vieta 23 dalībnieku konkurencē, ko var vērtēt kā ļoti labu sniegumu priekš šī jaunā sportista. Šis rezultāts arī ļauj pretendēt uz iekļaušanu Latvijas Olimpiskās vienības B sastāva nākamajā gadā.

 

Svara kategorijā līdz 66 kg uzvaru izcīnīja Artjoms Surkovs ( Krievija ), otrā vieta jau pieminētajam Davoram Stefanekam un bronzas godalgas Gogiberašvili Gogam ( Gruzija ) un Soslanam Daurovam ( Baltkrievija).

 

Nākamajā dienā svara kategorijā līdz 71 kg uz starta devas pērnā gada Eiropas čempionāta 5. vietas ieguvējs grieķu romiešu cīkstonis Ņikita Masjuks.

 

Ņikitam bija ļoti neveiksmīga izloze, bet pagājušā gadā viņš jau esot pieradījis ka spēj cīnīties un uzvarēt visaugstākā līmeņa sportistus, kas ļāva cerēt ka arī šoreiz viņš varēs pacīnīties par visaugstākajām vietām. Diemžēl šoreiz mūsu cīkstonim neizdevās parādīt savu labāko sniegumu. Pirmajā cīņā tika piedzīvots zaudējums (8-0) no Pasaules un Eiropas čempiona Hasana Alieva no Azerbaidžānas. Alieva zaudējums ceturtdaļfinālā pret Krievijas pārstāvi, liedza pacīnīties Ņikitam gandarījumā kārtā. Noslēgumā mūsu cīkstonis ierindojas 25.vieta no 27 sportistiem.

 

Uzvaru svara kategorijā līdz 71 kg izcinija Baliant Korpasi ( Ungārija ), otra vieta Pavēlam Ljakham ( Baltkrievija ) un bronzas godalgas Abuiazidam Mamtsigovam ( Krievija ) un Aleksandram Maksimovičam ( Serbija).

 

Paldies mūsu sportistiem un viņu treneriem Ļubovai Kopilovai un Vitālijam Vērdiņam par atzīstamo sniegumu un ieguldīto darbu.

 

Tiek plānots ka šie trīs mūsu sportisti pārstāvēs Latvijas izlasi Pasaules čempionātā, kas norisināsies Francijā no 21. līdz 26. augustam, ka arī Aleksandrs un Nikita startēs Pasaules čempionātā U23, kas norisināsies Polijā no 21. līdz 26. novembrim.

 

Novēlām veiksmi mūsu sportistiem un panākumus nākamajos startos.

0

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti