Jaunā Daugavpils domes programma: tīrai un drošai videi 0

Ceturtdiena, 27 apr 2017, 09:10 Versija drukāšanai

Jaunā Daugavpils domes programma: tīrai un drošai videi
Sākot ar šo gadu, Daugavpils pilsētas pašvaldība ir uzsākusi jaunas apjomīgas programmas īstenošanu. Tā paredz nojaukt pilsētas administratīvajā teritorijā esošās vidi degradējošās vecās ēkas. Tādējādi pakāpeniski tiks risināti vairāki svarīgi uzdevumi: avārijas ēku likvidācija, pilsētas vizuālā tēla uzlabošana, drošības nodrošināšana un pievilcīgu objektu radīšana.


Pašreizējā būvniecības sezonā ir plānots nojaukt vairāk nekā desmit sabrukušas bezsaimnieka ēkas. Šobrīd jau ir sakārtota teritorija Tērvetes ielā 29. Nākamais zemesgabala labiekārtošanas posms – atklātā baseina būvniecība un atbilstošas infrastruktūras izveide. Veiktas iepirkuma procedūras arī vairākos citos objektos.

 

Tostarp jau ir noslēgti līgumi par garāžu Lāčplēša ielā un ēku nojaukšanu Minskas ielā 1a un Indras ielā 9a. Ēkas demontāža Indras ielā 9a (Alejas un Kandavas ielas krustojums) ļaus atrisināt nepietiekamā autostāvvietu skaita problēmu pilsētas centrā.

 

Eiropas projekta ietvaros pašvaldība veidos infrastruktūru bijušā bērnudārza teritorijā Minskas ielā 1 Jaunajā Forštatē. Nojauktās ēkas vietā uzbūvēs autostāvvietu un labiekārtos teritoriju, tādējādi tiks radīti apstākļi komercdarbības veikšanai. Pilsētas dome, piesaistot uzņēmējus, plāno atvērt šajā mikrorajonā veselības centru. Pašlaik pašvaldības speciālisti izstrādā vēl četras dokumentu paketes ēku demontāžai Siguldas ielā 10e, neatliekamās medicīniskās palīdzības stacijas rajonā, Meža ielā 23 Mežciemā, Miera ielā 129 un Arodu ielā 92, kas atrodas blakus pirmsskolas izglītības iestādei. Tā kā šīm ēkām nav īpašnieku, tās ir atzītas par bezsaimnieka mantu, norit valsts īpašuma nodošana pašvaldības īpašumā.

 

Tiek gatavoti parakstīšanai līgumi par ēku nojaukšanu vēl divās vietās. Aiviekstes ielā 1 tiks demontētas vairākas pašvaldībai piederošās ēkas. Zemesgabala labiekārtošanu finansiāli atbalstīs arī Evaņģēliski luteriskā draudze. Tai pieder zeme, tāpēc atbrīvoto teritoriju draudze varēs izmantot pēc saviem ieskatiem. Tiks nojaukta arī pašvaldības izpirktā pussagruvusī ēka Dzintaru ielā 83 pie pludmales „Stropu vilnis”. Netālu atrodas piedzīvojumu parks „Tarzāns”, kas maijā uzņems pirmos apmeklētājus. Pašlaik šeit notiek testa izmēģinājumi. Pilsētas administrācija plāno arī turpmāk attīstīt šo teritoriju kā aktīvās atpūtas zonu. Veco ēku demontāžas un zemesgabalu labiekārtošanas darbus norādītajās adresēs ir plānots pabeigt šogad.

 

0
Autors:TV DAUTKOM

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

19. jūlijā, 07:55 Gudrības zoba raušana - procedūras gaita un pēcoperācijas aprūpe
18. jūlijā, 16:12 Daugavpils uzņēmumi un iestādes aicināti saņemt zīmi “Vieta, kur gaida”
17. jūlijā, 15:02 Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova dosies iekarot Parīzi
16. jūlijā, 14:32 Narkoloģe atklāj, ka trauksmes zvanus par sintētiskajām narkotikām zvana katrā kontinentā
16. jūlijā, 12:41 Personas ar Baltkrievijā reģistrētu transportlīdzekli vairs nevarēs iebraukt Latvijā
16. jūlijā, 11:38 Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām desmit Latvijas augstskolās
15. jūlijā, 14:42 Šonedēļ 72 valsts autoceļu posmos notiek būvdarbi
15. jūlijā, 13:31 Šonedēļ gaidāms +30 grādu karstums, bet nedēļas izskaņā plaši nokrišņi
15. jūlijā, 12:31 Pašvaldības policija Daugavpils centrā noķer dzērājšoferi
12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti