Daugavpils atzīmēja Lieldienas ar kopīgām svinībām Vienības laukumā 0

Otrdiena, 18 apr 2017, 09:00 Versija drukāšanai

Daugavpils atzīmēja Lieldienas ar kopīgām svinībām Vienības laukumā
Šogad visa kristīgā pasaule Lieldienas svinēja vienā dienā, 16. aprīlī, savukārt 17. aprīlī, Otrajās Lieldienās, Vienības laukumā norisinājās tradicionalās svinības. Lieldienas ir vieni no senākajiem un godājamākajiem svētkiem. Bet Ebreju tautai tie pirmām kārtām ir brīvības svētki, atbrīvošanās no Ēģiptes verdzības, kas ir atstājis iespaidu uz tautas tradīcijām, kuras tiek rūpīgi glabātas un nodotas no paaudzes paaudzei.


Dažādu tautu pārstāvjiem, kas dzīvo daudznacionālajā Daugavpilī, ir savas gadsimtiem senas tradīcijas, ar kurām viņi labprāt dalās kopīgu svinību laikā. Par vienotības simbolu kļuva visu pilsētas kultūras centru un nacionālo kultūras biedrību radošo kolektīvu piedalīšanās svētku koncertā. Par svētku rotu kļuva Igauņu ģimenes, viesu no Rēzeknes novada, uzstāšanās, kas ienesa svētkos latgaliešu savdabību. Viņi ir piedalījušies daudzos starptautiskos festivālos un dažādos šovos Latvijas televīzijā.

 

Lai gan laiks bija auksts, tas nesabojāja svētku atmosfēru. Lieldienas, kas simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu un nāvi, ir bagātas ar dažādām tautas paražām un simboliem, kas ir saglabājušies līdz mūsdienām un tiek aktīvi izmantoti ielu un laukumu rotāšanai. Tās ir gan šūpoles, gan svētku tirdziņš ar suvenīriem un dažādiem produktiem, gan arī citi neatņemami Lieldienu atribūti. Bērni un pieaugušie labprāt fotografējās uz dzirnavu un krāšņo gaiļu fona, bet par dzejoļiem un dziesmām Lieldienu zaķis apdāvināja ar saldumiem. Darbnīcās svētku dalībnieki aizrautīgi izgatavoja Lieldienu suvenīrus un piedalījās dažādās aktivitātēs ar olām – dzīvības avotu un saules simbolu: tās tika dāvinātas, ripinātas, sistas, krāsotas un ar tām izrotāti koki.

 

Ar kopīgiem svētkiem Lieldienu svinības nebeidzas. Līdz aprīļa beigām pilsētas muzejā interaktīvās programmas „Leļļu pasaule” ietvaros darbosies darbnīca, kur būs iespēja izgatavot lelli – talismanu „dūjiņa”, ko var glabāt līdz nākamajām Lieldienām. Piedalīties tiek aicināti 1.-6. klašu skolēni. Pieteikumus pieņem pēc iepriekšēja pieraksta. Savukārt 19. aprīlī uz Lieldienu koncertu aicina Poļu kultūras centra radošie kolektīvi. Sākums plkst. 17.30, ieeja bez maksas.

 

0
Autors:TV DAUTKOM

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā

 

-LRT+



-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti