Kāpēc izdzen no tramvajiem?

Kāpēc izdzen no tramvajiem?
Redakcijā vērsās pensionārs, kurš brauca trešā maršruta tramvajā. Iekāpa tramvajā pensionārs pieturā “Slimnīca”, kad tramvajs virzījās uz gala pieturu, bet braukt pensionāram vajadzēja uz centru. Pensionārs stāsta “Kad tramvajs piebrauca pie gala pieturas mani palūdza izkapt no tramvaja. Es nesapratu, kāpēc? Tramvajs gala pieturā vienkārši pastāvēja un pēc tam brauca tālāk. Kam es traucēju? Kas tie par jauniem noteikumiem?”.

Redakcija lūdza sniegt situācijas skaidrojumu uzņēmuma “Daugavpils Satiksme” speciālistu Oļegu Tolmačovu. Speciālists skaidro, ka “trešā maršruta tramvaji, atšķirībā no pirmā un otrā maršruta tramvajiem, darba dienas laikā nekursē uz tramvaju depo, tāpēc tramvaja gala pieturā ir uzstādīta biotualete konduktora un vadītāja vajadzībām un tramvaju kustības grafikā ir paredzēts (5-7 minūšu) pārtraukums . Izsēdinot gala pieturā “Stropu ezers” pasažierus tramvajs brauc uz apli un apstājas. Konduktoram un vadītājam ir iespēja izmantot pārtraukumu un tāpēc tramvajs tiek aizvērts. Kad tramvajā nav nedz konduktora nedz vadītāja atrasties pasažieriem tramvajā aizliegts.”

 

Daugavpils satiksmes pārstāvis uzsvēra, ka trešā maršruta gala pieturā pie Cietokšņa pasažierus nelūdz pamest tramvaja vagonu, kā arī pirmā maršruta gala pieturā Stacijas ielā un otrā maršruta gala pieturā pie Maizes kombināta. Šajās gala pieturās nav paredzēti pārtraukumi tramvaju kustības sarakstos. Tramvajs var stāvēt vienu vai divas minūtes tikai gadījumos, ja tas ir apsteidzis noteikto kustības grafiku.

 

Jāņem vērā, ka apbraucot apli no pasažieriem atkārtoti tiek prasīta braukšanas maksas. Skaidrs ir tas, ka, ja pasažierim nav braukšanas maksas atlaides, atšķirībā no pensionāra, kurš vērsās redakcijā, tad tas nebrauks uz apli bez nepieciešamības. Vecāka gājuma cilvēki dažreiz ļaunprātīgi izmanto sniegtās priekšrocības un izmanto tās pat tad, kad nav īpašas nepieciešamības.