Valsts prezidents veiks pārrunas ar Basketbola savienības delegāciju 0

Otrdiena, 03 feb 2015, 09:09 Versija drukāšanai

Valsts prezidents veiks pārrunas ar Basketbola savienības delegāciju
Otrdien, 3.februārī, Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins, LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps un vīriešu valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis tiksies ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, lai pārrunātu gatavošanos 2015.gada Eiropas basketbola čempionātam, kas septembrī risināsies Latvijā, Francijā, Vācijā un Horvātijā.No 5.līdz 10.septembrim „Arēnā Rīga” Latvijas valstsvienība Eiropas čempionātā spēlēs ar Beļģijas, Lietuvas, Čehijas, Ukrainas un Igaunijas izlasēm. Četras labākās komandas iegūs tiesības piedalīties izslēgšanas turnīrā, kas no 12. līdz 20.septembrim risināsies Lillē. Turnīra laikā Rīgā viesosies vairāki tūkstoši basketbola cienītāju no Igaunijas un Lietuvas.


Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:„Latvijas basketbola sabiedrībai šis ir lielu izaicinājumu gads. Patīkami, ka Eiropas basketbola čempionāta norise Rīgā izraisījusi milzīgu interesi. Par to liecina gan līdzjutēju aktivitāte, izpērkot biļetes, gan valsts augstāko amatpersonu atbalsts. Ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu pārrunāsim gan čempionāta organizatoriskos aspektus, gan valstsvienības plānus. Ministru prezidente Laimdota Straujuma vadīs darba grupu, kas pārraudzīs dažādu resoru sadarbību, lai Eiropas čempionāts Rīgā noritētu visaugstākajā līmenī un uzaicinājusi Igaunijas un Lietuvas premjerus čempionāta laikā apmeklēt Rīgu. Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs praktisko priekšdarbu koordinēšanu uzticējis Rīgas izpilddirektoram Jurim Radzevičam.”

 

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis: „Eiropas čempionāta finālturnīra spēles Rīgā mūsu komandai ir unikāla iespēja, ko centīsimies izbaudīt un izmantot, lai sasniegtu savus sportiskos mērķus un sagādātu prieku atbalstītājiem. Esmu pateicīgs līdzjutējiem, kuri jau iegādājušies biļetes. Prieks, ka lielākā daļa valstsvienības kandidātu savos klubos rāda labu sniegumu un veiksmīgi attīsta savas karjeras. Visiem novēlu veiksmīgi aizvadīt sezonas otro pusi, lai labā noskaņā ķertos pie darba valstsvienībā. Mūs gaida grūta, atbildīga un ļoti interesanta vasara.”


 

 

Eiropas čempionāts basketbolā vīriešu komandām notiks 39.reizi. Pirmajā turnīrā – 1935.gadā Ženēvā – Latvijas valstsvienība izcīnīja pirmo vietu 10 komandu konkurencē.

 

Otrais čempionāts 1937.gadā no 2. līdz 7.maijam notika Rīgā. Piedalījās astoņu valstu komandas, uzvarēja Lietuvas izlase, bet Latvijas valstsvienība ierindojās 6.vietā.

 

1939.gadā Kauņā Latvijas valstsvienība izcīnīja otro vietu Eiropas 3.čempionātā.

Padomu okupācijas laikā no 1945. līdz 1991.gadam Latvija komandai nebija tiesību spēlēt Eiropas čempionātos. Šajā laikā astoņi Latvijas basketbolisti kļuvuši par Eiropas čempioniem Padomju Savienības izlases sastāvā.

 

Kopš neatkarības atgūšanas Latvijas valstsvienība deviņas reizes izcīnījusi tiesības piedalīties Eiropas čempionātu finālturnīrā. Līdz šim labākais rezultāts – 8.vieta 2001.gadā.

0
Autors:Grani.lv
Foto:saeima.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti