Ankarā nošauts Krievijas vēstnieks 0

Otrdiena, 20 dec 2016, 09:11 Versija drukāšanai

Ankarā nošauts Krievijas vēstnieks
Ankarā pirmdienas vakarā nošauts Krievijas vēstnieks Turcijā Andrejs Karlovs. Notikušais, iespējams, ietekmēs abu valstu attiecības politiskā līmenī un tuvākās dienās gaidāmas diskusijas visaugstākajā līmenī, vēsta BBC.


Uzbrukums noticis fotoizstādes "Krievija turku acīm" atklāšanā Mūsdienu mākslas centrā Ankarā. Karlovs svinīgajā pasākumā teicis uzrunu, kad viņam iešauts mugurā. Vēstnieks pēc uzbrukuma nogādāts slimnīcā, bet viņa dzīvību glābt nav izdevies, apstiprinājusi Krievijas Ārlietu ministrija.

 

Kopā ar nogalināto Karlovu izstādes atklāšanā bijusi viņa sieva, kas ar sirdstrieku nogādāta slimnīcā.
Pagaidām nav precizēts cietušo skaits, bet zināms, ka uzbrucējs raidījis astoņus šāvienus. Noskaidrots, ka sākumā uzbrucējs izšāvis griestos, pēc tam Krievijas vēstniekam mugurā, bet tad raidījis vēl vienu šāvienu Karlovam.

Notikušā aculiecinieki ziņojuši, ka ēkā pēc uzbrukuma bija izcēlusies apšaude.

 

BBC ziņo, ka uzbrucējs bijis kāds vīrietis, kurš izstādes atklāšanā iekļuvis, uzrādot policista apliecību. Citi avoti ziņo, ka uzbrukuma laikā vīrietis izkliedzis frāzes saistībā ar krīzi Sīrijas pilsētā Alepo. Tāpat uzbrucējs esot kliedzis "Allahu Akbar".

 

Turcijas policija apstiprinājusi, ka specoperācijas laikā uzbrucējs nogalināts. Uzbrucējs bijis policists, kurš iekļuvis izstādē, uzrādot apliecību. Uzbrucējs identificēts kā 1994. gadā dzimušais Mevlits Merts Altintašs, beidzis Izmiras policijas skolu un strādājis Ankaras policijā.

 

Turcijas masu mediji gan ziņo, ka uzbrucējs uz laiku bijis atstādināts no dienesta policijā, jo viņš tika turēts aizdomās par vasarā notikušā apvērsuma mēģinājuma atbalstīšanu.

 

Savukārt izdevums "HaberTurk" vēsta, ka Altintašs bijis saistīts teroristisko organizāciju FETO, kuru Turcijas varas iestādes tur aizdomās par sadarbību ar Amerikas Savienotajās Valstīs dzīvojošā islāmistu sludinātāja Fetullas Gilena. Turcija šo sludinātāju uzskata par galveno apvērsuma mēģinājumā.

Pēdējo dienu laikā daudzās pasaules pilsētās pie Krievijas vēstniecībām bijuši protesti, pieprasot pārtraukt karadarbību Sīrijas pilsētā Alepo. Turcija un Krievija politiskā līmenī cenšas risināt krīzi Alepo, kas atrodas tikai nepilnus 60 km no Turcijas robežas.

 

Krievijas prezidents Vladimirs Putins par incidentu uzzinājis, tiekoties ar uzņēmējiem. Pēc saņemtās informācijas, Putins pārtraucis tikšanās un par aktuālo notikumu veicis vairākas telefonkonferences. Krievijas prezidents steidzami sazinājies arī ar Turcijas prezidentu Redžipu Tajanu Erdoganu, lai pārrunātu notikušā ietekmi uz valstu savstarpējām attiecībām, vēsta TASS.

 

Otrdien bija ieplānota Krievijas, Irānas un Turcijas trīspusējā tikšanās ministru līmenī, kuru nav plānots atcelt pēc incidenta.

0
Autors:Delfi.lv
Foto:amur.info

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
30. aprīlī, 11:51 Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
27. aprīlī, 12:37 Par apkures atslēgšanu un darbiem iedzīvotāju dzīvokļos
19. aprīlī, 15:18 Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus
18. aprīlī, 09:08 Aktieri Dmitrijs Nazarovs un Olga Vasiļjeva pēc aizbraukšanas no Krievijas kāps uz skatuves Daugavpilī ar programmu „L'amour-mur” vai „Ačgārnā lielvalsts”
10. aprīlī, 18:05 Liels Stand Up koncerts Daugavpilī
4. aprīlī, 13:42 Grupa “A-Europa” ar “dzīvo” koncertu Daugavpils Kultūras pilī
3. aprīlī, 13:00 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 10)
31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti