Tūkstoši Austrālijā protestē pret valdības stingro patvēruma politiku 0

Sestdiena, 05 nov 2016, 09:00 Versija drukāšanai

Tūkstoši Austrālijā protestē pret valdības stingro patvēruma politiku
Apmēram 5000 cilvēku sestdien pulcējās Sidnejā, lai protestētu pret Austrālijas stingro patvēruma politiku, kas paredz nelegāli ar laivām valstī ieceļot mēģinājušos bēgļus turēt nometnēs nelielajā Klusā okeāna Nauru salas valstiņā un Papua Jaungvinejas Manusas salā.


Protestētāji ar transparentiem un bēgļu fotogrāfijām rokās izkliedza saukļus, prasot valdībai slēgt aizturēšanas centrus un nogādāt patvēruma meklētājus Austrālijā.

 

"Mēs vēlamies, lai tie tiktu slēgti. Tie ir bijuši pilnīga izgāšanās. Mēs plānojam izdarīt spiedienu uz valdību, lai tā maina savu bēgļu un patvēruma meklētāju politiku," paziņoja aktīvistu grupas "Ārsti bēgļiem" līdzdibinātāja Bari Fatarfoda.

 

Austrālijas valdība pagājušajā nedēļā paziņoja, ka vēlas pilnībā aizliegt iebraukšanu valstī visiem bēgļiem vai patvēruma meklētājiem, kas nelikumīgi mēģinājuši tur nokļūt laivās. Viņiem nebūs arī tiesību likumīgi lūgt biznesa vai tūristu vīzu.

 

Šie grozījumi attieksies gan uz visiem jaunatbraucējiem, gan tiem "laivu bēgļiem", kas izmitināti Nauru un Manusas salā kopš 2013.gada jūlija vidus, pat ja viņi tiek atzīti par bēgļiem. Viņiem atliek trīs iespējas - atgriezties mājās, mēģināt iekārtoties uz dzīvi šajās salās vai doties uz kādu trešo valsti. Daļa bēgļu jau atgriezušies savās izcelsmes valstīs.

 

Jauno grozījumu priekšvēsture aizsākusies jau 2013.gadā, kad iepriekšējais leiboristu premjerministrs Kevins Rads paziņoja, ka patvēruma meklētāji, kas ieradušies laivās, Austrālijā netiks uzņemti. Tie gan neskars bērnus, un Austrālijas imigrācijas lietu ministram būs tiesības noteikt izņēmumus.

 

Nauru nometnē šobrīd mīt mazliet vairāk par 400 cilvēkiem, bet Manusas salas nometni ar vairāk nekā 800 iemītniekiem augustā tika nolemts slēgt, jo aprīlī Papua-Jaungvinejas tiesa tās izveidošanu atzina par nelikumīgu.

 

Austrālija pēdējā laikā palielinājusi kopējo uzņemamo bēgļu skaitu līdz 18 750 cilvēkiem gadā un jau piekritusi uzņemt 12 000 Sīrijas un Irākas bēgļus, bet jau ilgi kritizēta par aizturēšanas nometnēm Nauru un Manusas salā.

 

Bēgļu aizstāvji nosaukuši šos Austrālijas plānus par nepieņemamiem, uzsverot, ka tie pastiprinās bezizejas sajūtu aizturēšanas nometņu iemītnieku vidū.

 

Kopš Austrālija 2013.gada septembrī sāka operāciju bēgļu plūsmas kontrolēšanai, tās konservatīvajai valdībai lielā mērā izdevies apturēt "laivu bēgļu" straumes un arī novērst cilvēku bojāeju jūrā, par ko bieži tika ziņots viņu priekšteču leiboristu varas laikā.

0
Autors:BNS
Foto:pexels.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti