Lietuva iesniedz notu Baltkrievijai par gaisa telpas robežas pārkāpumu 0

Sestdiena, 13 aug 2016, 09:45 Versija drukāšanai

Lietuva iesniedz notu Baltkrievijai par gaisa telpas robežas pārkāpumu
Lietuvas Ārlietu ministrija piektdien paziņoja, ka no Baltkrievijas lidojoša lidmašīna ir pārkāpusi Lietuvas gaisa telpu Lazdiju rajona teritorijā, un iesniedza Baltkrievijai notu.


Saistībā ar incidentu Lietuvas Ārlietu ministrija izsauca Baltkrievijas pilnvaroto lietvedi, no kuras tika pieprasīti paskaidrojumi un rīcība, lai tamlīdzīgi incidenti neatkārtotos, teikts ministrijas paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

 

Incidents noticis ceturtdien pulksten 10.37.

 

"Gaisa telpu novērojošie dienesti konstatēja, ka 2016.gada 11.augustā pulksten 10.37 (pēc Lietuvas Republikas laika) no Baltkrievijas Republikas lidojoša lidmašīna, kuras tips nav noskaidrots, divas reizes pārkāpa Lietuvas Republikas valsts robežu gaisa telpā virs Lazdiju rajona. Lietuvas Republikas gaisa telpas pārkāpums turpinājās līdz pulksten 10.47," lasāms paziņojumā.

 

Lietuvas armijas Apvienotā štāba pārstāvis kapteinis Toms Pakalnišķis aģentūrai BNS teica, ka no Baltkrievijas ielidojušo lidmašīnu fiksēja armijas radari, bet mākoņu dēļ to bez speciāla aprīkojuma nevarēja konstatēt robežsargi.

 

"Iespējamo pārkāpumu fiksēja tikai radari. Robežsardzes dienesta darbinieki tika nosūtīti uz to vietu, bet mākoņu dēļ fiziski nevarēja ieraudzīt lidmašīnu," viņš paskaidroja, norādot, ka "tā varēja būt gan civila, gan militāra lidmašīna, ar pilotu vai bezpilota lidaparāts".

 

Baltkrievijas pilnvarotajai lietvedei Lietuvā Ludmilai Tatarinovičai iesniegta Lietuvas Ārlietu ministrijas nota saistībā ar notikušo.

 

Lietuvas Aizsardzības ministrijas preses sekretāre Asta Galdikaite BNS sacīja, ka Šauļos bāzētie NATO patrulēšanas misijas iznīcinātāji nedevās pavadīt robežu pārkāpušo lidmašīnu.

 

Viņa norādīja, ka pašlaik notiek izmeklēšana, tādēļ plašāka informācija par notikušo netiek sniegta.

 

Baltkrievijas vēstniecības Viļņā preses sekretāre Marija Agafonova BNS teica, ka saņemtā nota ir pārsūtīta Baltkrievijas Ārlietu ministrijai.

 

Vēlāk Baltkrievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka Lietuvas norādītajā laikā pie robežas lidojis kvadrokopters, taču tas neesot ielidojis Lietuvas gaisa telpā.

 

"Pēc Baltkrievijas Valsts robežapsardzes komitejas informācijas, Lietuvas puses minētajā laikā kvadrokopters "Fantom 3" veica filmēšanu no gaisa prezentācijas filmai par atjaunoto robežšķērsošanas punktu "Privalka"," informēja Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Dmitrijs Miročņiks.

 

"Turklāt Baltkrievijas lidaparāts nepārkāpa Lietuvas gaisa telpu. Par to nepārprotami liecina gan videoieraksts, gan arī globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) ierīces automātiski saglabātie lidojuma dati, kurus mēs esam gatavi iesniegt Lietuvas kolēģiem," viņš piebilda.

 

Baltkrievijas ĀM preses sekretārs uzsvēra, ka jautājuma izvirzīšana ārlietu ministriju līmenī tikai kavē informācijas saņemšanas procedūru un dod pamatu nepamatotām spekulācijām par jūtīgo robežu un gaisa telpas drošības jautājumu.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī 1
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti