Kā Valentīna dienu svin pasaulē? 0

Sestdiena, 14 feb 2015, 10:32 Versija drukāšanai

Kā Valentīna dienu svin pasaulē?
Tāpat kā katra gada 14. februārī, visā pasaulē tiek svinēta Valentīna diena, turklāt pēdējo gadu laikā šī diena ir kļuvusi populāra arī Latvijā. Katrs pats var izvēlēties vai to kā īpaši atzīmēt, vai vienkārši uzskatīt to kā atgādinājumu par mīlestību pret savu mīļoto cilvēku.


Valentīndienas vēsturei ir sena pagātne, kas saistās ar kristietību un priesteriem vārdā Valentīns, kuri tika nogalināti savas ticības dēļ. Lai gan viņi bija vairāki, ap 5.gs ir datēts fakts, ka kāds no šiem Valentīniem esot laulājis kareivjus, kuri nedrīkstēja precēties. Arī šodien baznīcas mēdz atzīmēt Svētā Valentīna dienu, taču pārlieku ar to neaizraujas.

 

Pēc «pravmir.com» informācijas, ar to saistītās romantiskās leģendas sākas ap 14.gs., kad cilvēki slepus precējās, un tika rakstītas zīmītes ar parakstu «no Tava Valentīna». Par pirmo mīlestības vēstuli, ko kāds speciāli nosūtījis Valentīndienā, uzskatāma kāda 1415. gada Londonas torņa ieslodzītā vēstule sievai. Vēlāk šajā dienā viens otram sūtīja ziedus, mazus suvenīrus, piezīmju grāmatas ar dzejoļiem, bet mūsdienu gars to pārņēma ar lielu komercializāciju.

 

Masīva Valentīndienas kartīšu ražošana aizsākās modernajā Anglijā ap 19.gs. Mūsdienās visā pasaulē 14. februārī tiek sūtītas un saņemtas aptuveni 150 miljonu kartītes. Tie ir vieni no Amerikāņu mīļākajiem svētkiem, jo tos svin 62% iedzīvotāju, tomēr visvairāk uz Valentīndienas rēķina tērē Austrumāzieši un Dienvidkorejieši, vēsta «Philippine Daily Inquirer». Katru gadu Valentīndienā tiek izteikti arī apmēram seši miljoni bildinājumu.

 

Gadu gaitā Valentīndienas tradīcijas dažādās valstīs un apgabalos veidojušās atšķirīgi. Anglijā kopš 1476. gada svin «Valentīna pāru dienu», kas ar izlozes palīdzību saved kopā divus cilvēkus. Turpretī Vācijā un Austrijā šo dienu sāka svinēt tikai pagājušā gadsimta 50. gados. Interesanti, ka Igaunijā un Somijā šo dienu sauc par «Draugu dienu», kad vairāk atceras tieši savus draugus. Savukārt 14. februāri un ar to saistīto nozīme pat aizliegts svinēt Irānā, Malaizijā, Pakistānā un Saūda Arābijā.

 

Valentīndienu Latvijā pārsvarā svin kā jau Rietumeiropā ierasts - ar puķēm, konfektēm dāvanām un mīlestības apliecinājumiem. Tuvojoties šai dienai, var manīt, ka daudzi veikali, kafejnīcas un restorāni cenšas pielāgoties un piesaistīt uzmanību ar Valentīndienai raksturīgajiem motīviem - sarkano krāsu, sirdīm u.c. Vienam tas ir bizness, otram lieliska vieta, kur vai nu iegādāties attiecīgu dāvanu, vai izbaudīt romantisku vakaru ar savu mīļoto cilvēku.

0
Autors:apollo.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti