Lietuviešu karavīram uzbrukušas 200 ērces 0

Trešdiena, 11 maijā 2016, 14:07 Versija drukāšanai

Lietuviešu karavīram uzbrukušas 200 ērces
No kāda obligātajā militārajā dienestā iesaukta lietuviešu karavīra ķermeņa noņemtas vairāk nekā 100 piesūkušās ērces, vēsta portāls "Delfi.lt".


Incidents noticis mācībās, kas aizvadītas no 25. līdz 29. aprīlim, portālam apstiprina Motorizēto kājnieku brigādes Žemaitija kapteinis Alfons Bičkus.

 

Jaunietis ērces uz savas miesas pamanījis jau mācību laikā un vērsies pie mediķiem, kas tās noņēmuši. Oficiālos dokumentos fiksēts, ka karavīram bija piesūkušās aptuveni 100 ērces, viņš skaidro. Noskaidrot, kādos apstākļos zirnekļveidīgie kukaiņi tik lielā skaitā uzbrukuši karavīram, nav iespējams, apgalvo virsnieks.

 

Tikmēr kāds karavīrs, kurš dienot tajā pašā vienībā, portālam "Delfi.lt" stāstīja, ka ērces uz iesauktā ķermeņa bijušas daudz vairāk un ka tās piesūkušās, jo karavīri mācībās gulējuši teltīs bez grīdas.

 

"Ērcēm patīk siltums un mitrums, viņas sarāpo teltī. Es zinu to cilvēku. Ja precīzi, viņam piezīdās 201 ērce. Es pats to redzēju. Divas medmāsas 40 minūtes vilka tās ārā," viņš skaidro.

 

Avots bijis pārsteigts, ka ērču uzbrukumā cietušais jau nākamajā dienā atgriezies mācībās.

 

"Ārsti viņam stingri aizliedza turpināt mācības, bet jau nākamajā dienā viņu uz tām nosūtīja. Viņš baidās kaut kur vērsties un nevienam neko nestāsta. Tā ir spēle ar cilvēka dzīvību, jo ērču encefalīts nav nekādas iesnas," ir sašutis avots.

 

Kapteinis Bičkus to gan noliedz. Pēc mediķu ieteikuma jaunietis mācībās nav atgriezies, viņš apgalvo. "Tagad viņš atrodas mediķu uzraudzībā," papildina virsnieks. Pēc ērču izņemšanas cietušajam iešļircināti pretalerģijas līdzekļi un viņš iepazīstināts ar iespējamiem ērču pārnēsāto slimību simptomiem.

 

Oficiālu datu, kas apstiprinātu avota teikto, ka patiesībā jaunietim bija piesūkušās 200 ērces, nav, norāda kapteinis. Toties viņš neslēpj, ka karavīri mācībās guļ teltīs bez grīdas – pietuvināti kaujas apstākļiem, bet katram ir izsniegts paklājiņš un guļammaiss.

 

Turklāt ikvienam karavīram ir iespēja saņemt bezmaksas poti pret ērču encefalītu, viņš uzsver.

 

Speciālisti portālam skaidro, ka ērču aktivitātes maksimums vērojams katru gadu maijā, jo kukaiņi pēc ziemas ir izsalkuši un aktīvi meklē barību. Nav gan nekāda pamata uzskatīt, ka šogad ērces būtu aktīvākas un bīstamākas nekā citus gadus, norāda Lietuvas Infekciju slimību centra speciāliste Milda Žigutiene.

 

0
Autors:DELFI

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 14:40 Atrasties uz ledus ir ļoti bīstami, brīdina VUGD
Šodien, 14:13 Šogad augstākās izglītības iestādēs būs pieejamas 26 327 budžeta vietas
Šodien, 13:49 ĀM: Latvijas iekļaušana Ukrainas "ārzonu sarakstā" neapšaubāmi ir kļūda
Šodien, 13:34 Jelgavā traucēta elektroapgāde aptuveni 1200 "Sadales tīkla" klientiem
Šodien, 13:09 Valsts kontroliere: Budžeta plānošanā vairāk jādomā ilgtermiņā
Šodien, 08:45 Tuvākajās diennaktīs kļūs nedaudz aukstāks
Šodien, 08:00 "Oligarhu lietas" komisijas divu darbinieku algošanai izlietoti 9468 eiro pirms nodokļu nomaksas
Vakar, 16:45 Nabadzības riskam Latvijā pakļauti 72,8% vientuļo pensionāru
Vakar, 15:25 2017. gada lasītākās grāmatas Daugavpils bibliotēkās
Vakar, 13:40 Šķērsojot ielu, trešdien traumas guvuši deviņi bērni
Vakar, 13:09 Auto iebrauc grāvī un cieš divgadīgs bērns
Vakar, 12:54 Valsts no februāra bērniem ar cukura diabētu apmaksās insulīna sūkņus
Vakar, 12:13 Par 50 000 eiro izspiešanu aiztur ārzemnieku, kurš uzdevies par Krievijas Federāla drošības dienesta darbinieku
Vakar, 10:38 Vienības nama koncertzālē viesosies Liepājas simfoniskais orķestris
Vakar, 09:55 Pēc kārtējām domstarpībām "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisija steigā apstiprina galaziņojumu

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti