"Par to, ka sarunas ir cietušas neveiksmi, ir atbildīga tikai Grieķija," uzsvēra Šellings intervijā Austrijas laikrakstam "Die Presse".
Atbildot uz "Die Presse" žurnālista apgalvojumu, ka "Grieķijas aiziešana no eiro zonas tagad izskatās gandrīz neizbēgama", ministrs teica, ka Grieķijas aiziešana no eiro zonas varētu būt iespējama tikai tad, ja tā ar citu Eiropas Savienības (ES) valstu piekrišanu vispirms izstātos no ES.
"No valūtas savienības nemaz nevar izstāties. Izstāties var no ES. Lai to izdarītu, Grieķijai būs jāiesniedz pieteikums. Citām ES valstīm būs šis pieteikums jāatbalsta. Varbūt tad Grieķija varētu atstāt arī eiro zonu," sacīja Austrijas finanšu ministrs.
Ja Grieķija aizies no eiro zonas, sekas citām eiro zonas valstīm nebūs "ne tuvu tik sliktas kā Grieķijai", norādīja Šellings.
"Ir skaidrs, ka viena valsts nekādos apstākļos nedrīkst šantažēt citas valstis," viņš uzsvēra.
Jau ziņots, ka eiro zonas valstu finanšu ministri sestdien nolēma nepagarināt Grieķijas starptautiskā aizdevuma programmu pēc tās pašreizējā beigu termiņa 30.jūnija, reaģējot uz Grieķijas valdības lēmumu 5.jūlijā rīkot referendumu par kreditoru priekšlikumiem šīs programmas pagarināšanai.
Starptautiskie aizdevēji piektdien piedāvāja Grieķijai pagarināt aizdevuma programmu par pieciem mēnešiem, kuru laikā tā saņemtu 12 miljardus eiro, tomēr, lai tas notiktu, Grieķijai šajā nedēļas nogalē bija jāpanāk vienošanās un parlamentam steidzami jāapstiprina aizdevēju pieprasītās reformas.
Grieķijai ir nepieciešami finanšu līdzekļi, jo otrdien, 30. jūnijā, tai jāatmaksā 1,6 miljardi eiro Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF).
Ja Grieķija kļūs maksātnespējīga, tiek pieļauta iespēja, ka tai būs jāatstāj eiro zona.