Tramps sola noteikt jaunas sankcijas pret Krieviju, 'tiklīdz tā būs to pelnījusi' 0

Ceturtdiena, 19 apr 2018, 11:20 Versija drukāšanai

Tramps sola noteikt jaunas sankcijas pret Krieviju, 'tiklīdz tā būs to pelnījusi'
ASV prezidents Donalds Tramps trešdien paziņoja, ka neviens nav bijis stingrāks pret Krieviju kā viņš un ka viņš noteiks jaunas sankcijas pret Maskavu, "tiklīdz tā būs to pelnījusi".


Tramps arī sacīja, ka labu attiecību veidošana ar Krieviju ir "laba, nevis slikta" lieta.

 

Tramps nāca klajā ar šiem izteikumiem dienu pēc tam, kad atklātībā bija kļuvis zināms par Baltā nama iekšējām domstarpībām saistībā ar paziņojumu par gaidāmām jaunām sankcijām pret Krieviju.

 

Tramps vainoja ziņu medijus par tāda vēstījuma izplatīšanu, kurā par viņu radīts tāds iespaids, it kā viņš baidītos nostāties pret Krieviju.

 

"Neviens nav bijis stingrāks pret Krieviju kā prezidents Donalds Tramps," sacīja prezidents, minot ASV militāro izdevumu palielināšanu kā vienu no viņa rādītiem piemēriem. "Lai ko es darītu, medijiem tas nekad nav pietiekami stingri, jo tāds ir to vēstījums. Tomēr Krievija jums pateiks, ka neviens nav bijis stingrāks par Donaldu Trampu."

 

Tramps pieminēja ASV, Francijas un Lielbritānijas kopīgo militāro operāciju, kas notika Sīrijā pagājušajā nedēļas nogalē, lai sodītu Krievijas atbalstīto Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdību par ķīmisko uzbrukumu, kurā nogalināti civiliedzīvotāji.

 

Tramps sacīja, ka šie triecieni tika veikti ar "absolūtu precizitāti".

 

Tramps lielākoties bija izvairījies kritizēt Krieviju, uzticot asu retoriku un paziņojumus par sankcijām citiem viņa administrācijas locekļiem. Viņš tomēr sāka kritizēt Krieviju tviterī pēc ķīmiskā uzbrukuma Damaskas piepilsētā Dumā, kurā Rietumvalstis vaino Sīrijas režīmu.

 

Tramps tomēr sacīja, ka viņš dotu priekšroku labām attiecībām ar Krieviju un citām valstīm.

 

"Ja mēs varam sadzīvot ar Ķīnu, ja mēs varam sadzīvot ar Krieviju, ja mēs varam sadzīvot ar Japānu un citām valstīm, tad tā ir laba lieta, nevis slikta lieta. Vienkārši atcerieties to," teica Tramps, noslēdzot preses konferenci ar Japānas premjerministru Sindzo Abi.

 

Tramps un Abe pēdējās divas dienas bija pavadījuši, apspriežot Ziemeļkoreju, tirdzniecību un citus jautājumus, kā arī spēlējot golfu.

 

"Ja mēs sadzīvojam ar citām valstīm, tad tas ir labi, nevis slikti," teica Tramps.

 

Dienu pirms tam sabiedrība uzzināja par iekšēju Baltā nama strīdu, kad Baltā nama ekonomikas padomnieks Lerijs Kadlovs izteicās, ka ASV vēstniece ANO Nikija Heilja Heilija aizsteigusies priekšā notikumiem un cietusi no "pārejoša apmulsuma", kad paziņojusi par jaunu sankciju noteikšanu Krievijai.

 

Heilija svētdien bija pavēstījusi, ka ASV finanšu ministrs Stīvs Mnučins pirmdien paziņos par jaunu sankciju piemērošanu Krievijai saistībā ar apsūdzībām, ka Sīrijā, kas ir Krievijas sabiedrotā, noticis uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem. Mnučins pirmdien par jaunām sankcijām nepaziņoja.

 

Heilja otrdien, reaģējot uz Kadlova piezīmēm, telekanālā "Fox News" uzsvēra, ka nemēdz apmulst. Kadlovs otrdienas pēcpusdienā piezvanīja Heilijai, lai atvainotos.

0
Autors:DELFI
Foto:leta

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
30. aprīlī, 11:51 Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
27. aprīlī, 12:37 Par apkures atslēgšanu un darbiem iedzīvotāju dzīvokļos
19. aprīlī, 15:18 Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus
18. aprīlī, 09:08 Aktieri Dmitrijs Nazarovs un Olga Vasiļjeva pēc aizbraukšanas no Krievijas kāps uz skatuves Daugavpilī ar programmu „L'amour-mur” vai „Ačgārnā lielvalsts”
10. aprīlī, 18:05 Liels Stand Up koncerts Daugavpilī
4. aprīlī, 13:42 Grupa “A-Europa” ar “dzīvo” koncertu Daugavpils Kultūras pilī
3. aprīlī, 13:00 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 10)
31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti