Aizdomās par 'vergu' vervēšanu darbam Lielbritānijā aiztur četrus Latvijas valstspiederīgos 0

Trešdiena, 21 feb 2018, 11:58 Versija drukāšanai

Aizdomās par 'vergu' vervēšanu darbam Lielbritānijā aiztur četrus Latvijas valstspiederīgos
Latvijas un Lielbritānijas policisti otrdien, īstenojot cilvēktirdzniecības apkarošanas operāciju, vienlaikus veikuši vairākas kratīšanas gan Latvijā, gan Lielbritānijā un aizturējuši piecus cilvēkus, tostarp četrus Latvijas valstspiederīgos aizdomās par tā saukto "mūsdienu vergu" vervēšanu darbam Apvienotajā Karalistē.


Kā informēja Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Simona Grāvīte, 20.februārī VP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar izmeklētājiem no Lielbritānijas veica aizturēšanas operāciju Rīgas reģionā, aizturot četrus Latvijas valsts piederīgos aizdomās par tā saukto "mūsdienu vergu" vervēšanu darbam Lielbritānijā.

 

Aizturēšanas tika veiktas jau iepriekš sāktā kriminālprocesā. Kā paskaidroja Grāvīte, 2017.gadā gan Lielbritānijā, gan Latvijā tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 154.1 panta 3.daļas par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi organizēta grupa. Toreiz jau tika ziņots, ka 2017.gada 12.septembrī Lielbritānijā par cilvēku tirdzniecību tika aizturētas sešas personas un konstatēti desmit iespējamie "mūsdienu vergi" no Latvijas.

Turpinot izmeklēšanu sāktajos kriminālprocesos, tika pieņemts Apvienotās Karalistes tiesas Eiropas apcietinājuma lēmums par personu izdošanu tiesāšanai Lielbritānijā, kā arī izveidota apvienotā Latvijas un Lielbritānijas izmeklēšanas grupa.

 

Otrdien VP ONAP sadarbībā ar Lielbritānijas policiju veica vairākas kratīšanas piecās dzīvojamajās mājās Rīgas reģionā. Kratīšanu laikā uzlikts arī arests trim automašīnām un vairākiem īpašumiem, par kuru iespējamo konfiskāciju lems tiesa.

 

Veikto kratīšanu laikā Latvijā aizturēti četri Latvijas valsts piederīgie - 1993.gadā un 1978.gadā dzimuši vīrieši un 1994.gadā un 1984.gadā dzimušas sievietes. Viena persona, 1985.gadā dzimusi sieviete, aizturēta Lielbritānijā.

 

Tiesa lems par Latvijas valstspiederīgo izdošanu tiesāšanai Lielbritānijā, kur personas var tik sauktas pie atbildības atbilstoši Lielbritānijas likumdošanā noteiktajam sodam par šādu noziedzīgu nodarījumu.

 

Jau vēstīts, ka pērnajā rudenī Lielbritānijā par paverdzināšanu un cilvēktirdzniecību tika aizturēti vairāki Latvijas valstspiederīgie - Mareks Kaira, Ainars Pelcis, Ilgvars Pelcis, Kārlis Aleksandrovs, Magdalena Kleina un Jolanta Pelce.

 

2017.gada septembrī britu likumsargu operācijas gaitā tika atrasti desmit Latvijas pilsoņi, kas, kā uzskatīja policija, bija kļuvuši par cilvēktirdzniecības upuriem.

 

Atrastie Latvijas pilsoņi Lielbritānijā strādājuši par ļoti nelielu atlīdzību. Policijai ir aizdomas, ka upuri nav varējuši piekļūt bankas kontiem, kas bijuši atvērti uz viņu vārda.

0
Autors:BNS
Foto:pixabay

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 07:55 Gudrības zoba raušana - procedūras gaita un pēcoperācijas aprūpe
18. jūlijā, 16:12 Daugavpils uzņēmumi un iestādes aicināti saņemt zīmi “Vieta, kur gaida”
17. jūlijā, 15:02 Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova dosies iekarot Parīzi
16. jūlijā, 14:32 Narkoloģe atklāj, ka trauksmes zvanus par sintētiskajām narkotikām zvana katrā kontinentā
16. jūlijā, 12:41 Personas ar Baltkrievijā reģistrētu transportlīdzekli vairs nevarēs iebraukt Latvijā
16. jūlijā, 11:38 Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām desmit Latvijas augstskolās
15. jūlijā, 14:42 Šonedēļ 72 valsts autoceļu posmos notiek būvdarbi
15. jūlijā, 13:31 Šonedēļ gaidāms +30 grādu karstums, bet nedēļas izskaņā plaši nokrišņi
15. jūlijā, 12:31 Pašvaldības policija Daugavpils centrā noķer dzērājšoferi
12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti