Ziemeļkoreja draud izšaut raķetes uz ASV piederošo Guamu 0

Trešdiena, 09 aug 2017, 09:25 Versija drukāšanai

Ziemeļkoreja draud izšaut raķetes uz ASV piederošo Guamu
Ziemeļkoreja nopietni apsver iespēju raidīt savas ballistiskās raķetes uz ASV Klusā okeāna teritoriju Guamu, kurā atrodas Savienoto Valstu bruņoto spēku bāzes, trešdien paziņoja Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.


Phenjana paziņoja, ka "šobrīd rūpīgi izskata operacionālo plānu par ielencošu uguni teritorijās ap Guamu ar vidēja līdz tāla darbības rādiusa stratēģisko ballistisko raķeti "Hwasong-12"", vēstīja KCNA.

 

Plāns tiks pabeigts un pielietots praksē jebkurā brīdī, kad Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pieņems lēmumu, piebilsts paziņojumā.

 

Ziemeļkorejas draudi izskan tikai pāris stundas pēc tam, kad Phenjanu par tās raķešu programmu brīdināja ASV prezidents Donalds Tramps.

 

"Būs labāk, ja Ziemeļkoreja vairs neizteiks draudus Savienotajām Valstīm," no sava golfa kluba Ņūdžersijā paziņoja Tramps. "Tie tiks sagaidīti ar uguni un dusmām, kādas pasaule nav pieredzējusi," brīdināja ASV prezidents.

 

Iepriekš laikraksts "The Washington Post" vēstīja, ka Ziemeļkoreja ir izstrādājusi pietiekami mazu kodolgalviņu, ar ko var aprīkot tās raķetes.

 

Laikraksts atsaucās uz ASV Aizsardzības izlūkošanas aģentūras veikto analīzi, kurā secināts, ka Ziemeļkorejai ir kodolieroči, ar kuriem var aprīkot raķetes, tostarp starpkontinentālās ballistiskās raķetes (ICBM).

 

Nav zināms, vai Ziemeļkoreja ir veikusi veiksmīgus mazākas kodolgalviņas modeļa izmēģinājumus, lai arī Phenjana pērn paziņoja, ka to ir izdarījusi, vēstīja "The Washington Post".

 

Jaunākie ASV izlūkdienestu aprēķini liecinot, ka Ziemeļkorejas rīcībā varētu būt pat 60 kodolieroči - vairāk nekā tika domāts iepriekš, rakstīja "The Washington Post".

 

Ziemeļkoreja jūlijā divas reizes veiksmīgi izmēģināja ICBM, kas spējīga sasniegt ASV teritoriju.

 

ANO Drošības padome sestdien vienbalsīgi pieņēma rezolūciju, kas nosaka stingrākas sankcijas pret Ziemeļkoreju tās kodolprogrammas un raķešu izmēģinājumu dēļ, un iecerēts, ka šīs sankcijas Ziemeļkorejas eksporta ieņēmumus samazinās par trešo daļu.

 

Rezolūcijā noteikts pilnīgs aizliegums no Ziemeļkorejas importēt ogles, dzelzi un dzelzs rūdu, svinu un svina rūdu, kā arī zivis un citus jūras produktus, Īstenojot šo embargo, Ziemeļkorejas eksporta ieņēmumi, kas pašlaik ir trīs miljardi ASV dolāru gadā, samazināsies par vienu miljardu dolāru gadā.

 

Ziemeļkoreja pirmdien nosodīja jaunākās ANO sankcijas, vienlaikus uzsverot, ka nebūs nekādu sarunu par kodolieročiem, kamēr to apdraudēs ASV.

0
Autors:LETA
Foto:flickr.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 11:00 Čūska sakož pagalmā guļošu iereibušu vīrieti
Šodien, 10:02 Mēneša laikā lietotnē 'Ziņo KNAB!' saņemti vairāk nekā 400 ziņojumi
Šodien, 09:53 Dabas fonds atguvis trešo daļu no Jelgavā nozagtajiem siena ruļļiem
Šodien, 09:25 Norisināsises Latvijas un Lietuvas glābšanas dienestu praktiskās macības
Vakar, 11:03 Notverts kārtējais pilsētas īpašuma bojātājs
Vakar, 10:56 Pēc vēsa nedēļas sākuma gaidāms siltāks laiks
Vakar, 10:29 Daugavpils pilsētas domē notiks ikgadējā pedagogu Augusta konference
Vakar, 10:28 Šodien sāk pārbaudīi izglītības iestāžu gatavību jaunajam mācību gadam
Vakar, 10:25 Militārajās mācībās “Namejs 2018” pārbaudīs Nacionālo bruņoto spēku gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildei
18. augustā, 10:08 Piešķirts finansējums sakrālā mantojuma saglabāšanai
18. augustā, 10:07 Pašvaldība plāno attīstīt ēkas Vienības ielā 30 infrastruktūru
18. augustā, 10:05 Visi pilsētnieki un Daugavpils viesi tiek aicināti uz aktīvu nedēļas nogali
18. augustā, 10:01 Medus un ķiploku svētki
18. augustā, 09:58 Eiropas labākie spīdvejisti mērosies spēkiem Daugavpilī
17. augustā, 17:25 Muita kravā ar parketu atklāj vairāk nekā trīs miljonus cigarešu

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti