Erdoans: Referendums "var pavērt ceļu daudz straujākai attīstībai" 0

Svētdiena, 16 apr 2017, 13:44 Versija drukāšanai

Erdoans: Referendums "var pavērt ceļu daudz straujākai attīstībai"
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans paziņojis, ka svētdien notiekošais referendums par prezidenta pilnvaru paplašināšanu ir balsojums par Turcijas nākotni, kas "var pavērt ceļu daudz straujākai attīstībai".


"Mēs arī pagātnē esam rīkojuši dažus referendumus, bet šis referendums nozīmē izvēlēties pārmaiņas, pāreju uz jaunu administratīvu sistēmu Turcijas Republikā," viņš sacījis žurnālistiem balsošanas iecirknī kādā Stambulas Āzijas daļas skolā. "Dievs dos, šovakar mūsu cilvēki iesoļos nākotnē, veikuši gaidīto izvēli."

 

"Šis referendums pirmām kārtām nav parasts balsojums. Ticu, ka mūsu cilvēki pēc Dieva gribas pavērs ceļu daudz straujākai attīstībai," izteicies prezidents, kurš uz balsošanu bija ieradies kopā ar sievu Emini, vecāko meitu Esru, znotu Beratu Albairaku, kurš ir Turcijas enerģētikas ministrs, un mazbērniem.

 

"Mums ir jāveic ārkārtēja izvēle, lai sasniegtu moderno civilizāciju līmeni, kā to paredzēja Mustafa Kemals," viņš uzsvēris, pieminot modernās Turcijas pamatlicēju Mustafu Kemalu Ataturku.

 

Kā ziņots, Turcijā svētdien notiek referendums par prezidenta pilnvaru paplašināšanu, kura iznākums var mainīt valsts politisko sistēmu uz vairākām desmitgadēm, kā arī noteikt Ankaras turpmākās attiecības ar Rietumiem.

 

Erdoana režīma pretinieki brīdinājuši, ka konstitūcijas grozījumi, kas paredz atteikšanos no prezidentālas republikas un pāreju uz prezidentālu valsti, pavērs ceļu viena cilvēka autoritārās varas nostiprināšanai un ļaus Erdoanam demontēt Ataturka iedibināto sekulāro valsts iekārtu.

 

Savukārt reformu atbalstītāji apgalvo, ka pāreja uz prezidentālo sistēmu, kas paredz premjerministra posteņa likvidēšanu, apvienojot valdības vadītāja un prezidenta amatus, ļaušot nākotnē izvairīties no tādām politiskām krīzēm, kādas Turciju vajāja pagājušā gadsimta astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados, pirms pie varas nāca Erdoana dibinātā Taisnīguma un attīstības partija (AKP), kas tika izveidota uz aizliegtās islāmistu kustības bāzes.

0
Autors:BNS
Foto:flickr.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
30. aprīlī, 11:51 Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
27. aprīlī, 12:37 Par apkures atslēgšanu un darbiem iedzīvotāju dzīvokļos
19. aprīlī, 15:18 Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus
18. aprīlī, 09:08 Aktieri Dmitrijs Nazarovs un Olga Vasiļjeva pēc aizbraukšanas no Krievijas kāps uz skatuves Daugavpilī ar programmu „L'amour-mur” vai „Ačgārnā lielvalsts”
10. aprīlī, 18:05 Liels Stand Up koncerts Daugavpilī
4. aprīlī, 13:42 Grupa “A-Europa” ar “dzīvo” koncertu Daugavpils Kultūras pilī
3. aprīlī, 13:00 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 10)
31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti