Veselības ministrs: Kima Čenuna pusbrālis nomira neciešamās sāpēs 20 minūšu laikā 0

Svētdiena, 26 feb 2017, 16:34 Versija drukāšanai

Veselības ministrs: Kima Čenuna pusbrālis nomira neciešamās sāpēs 20 minūšu laikā
Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna pusbrālis Kims Čennums, ko noslepkavoja Kualalumpuras lidostā, saņēma tik lielu nervu toksīna devu, ka nomira neciešamās sāpēs 15 līdz 20 minūšu laikā, svētdien paziņoja Malaizijas veselības ministrs.


Viņš norādīja, ka neviena pretinde nespētu to glābt.

 

Malaizijas policija uzsvērusi, ka slepkavas bija informētas, ka pēc uzbrukuma uzreiz jānomazgā rokas.

 

Eksperti arī izteikuši pieņēmumu, ka slepkavības lietā izmantoti divi dažādi nervu toksīni VX, kurus sajaucot kopā, iznākums uzreiz kļūst nāvējošs.

 

Jau vēstīts, ka 13. februārī Kualalumpuras starptautiskajā lidostā apmēram stundu pirms tam, kad 45 gadus vecajam diktatora pusbrālim bija paredzēts iekāpt reisā uz Makao, izlidošanas zālē viņam uz sejas tika uzliets kāds šķidrums. Uzbrukumu veikušas divas sievietes. Viņš, sāpēs mokoties, tika nogādāts lidostas klīnikā, bet pa ceļam uz vietējo slimnīcu nomira.

 

Autopsijā noskaidrots, ka nāves cēlonis nebija sirdslēkme - viņš tika noslepkavots ar letālu nervu toksīnu VX, kas tiek ražots ķīmiskajiem ieročiem. Dienvidkorejas un ASV amatpersonas uzskata, ka Kimu Čennamu nogalinājuši Ziemeļkorejas atsūtīti aģenti.

 

Ziemeļkorejas diplomāti iepriekš pieprasījusi atdot Kima Čennama līķi, vēlāk Ziemeļkorejas vēstnieks Malaizijā paziņoja, ka Phenjana neatzīst Malaizijas veikto līķa autopsiju un apvainoja Malaiziju, ka tā pakļaujas Dienvidkorejai.

 

Malaizijā policijas apcietinājumā atrodas divas sievietes - vjetnamiete un indonēziete -, kas, kā uzskata izmeklētāji, pastrādājušas slepkavību, kā arī viens ziemeļkorejietis, kurš varbūt iedevis šīm sievietēm indi slepkavībai.

 

25 gadus veca indonēziete Siti Aisjaha – domājusi, ka piedalās TV šovā ar cilvēku izjokošanu, nevis slepkavībā. Tagad sieviete atklājusi par šo "izjokošanu" viņai samaksāti 400 Malaizijas ringiti jeb aptuveni 85,30 eiro. Tāpat viņa apgalvo, ka nauda iedota, lai viņa Kimam Čennamam sejā ieziestu bērnu eļļiņu, kas esot bijusi daļa no TV šova.

 

Slepkavības lietā aizdomās tiek turēts arī Ziemeļkorejas diplomāts un šīs valsts lidsabiedrības līdzstrādnieks. Abi izsludināti meklēšanā, jo izmeklētāji vēlas viņus nopratināt.

 

Kims Čennams kādu laiku tika uzskatīts par tēva Kima Čenira potenciālo amata mantinieku, tomēr pēc skandāla, kas izraisījās, Kimam Čennamam 2001. gadā mēģinot ar viltotiem dokumentiem ieceļot Japānā, lai tur apmeklētu Disnejlendu, viņš tēva labvēlību zaudēja. Kopš tā laika viņš dzīvojis ārpus valsts, galvenokārt Ķīnai piederošajā Makao.

 

Pēc Kima Čenira nāves 2011. gada decembrī par Ziemeļkorejas diktatoru kļuva Kims Čenuns.

 

Kims Čennams bija pazīstams kā reformu aizstāvis. Reiz kādam Japānas laikrakstam viņš sacīja, ka neatbalsta varas mantošanu pa dinastijas līniju. Kima lieta ir pirmais tik prominenta ziemeļkorejieša nāves gadījums kopš 2013. gada decembra, kad Ziemeļkorejā ar nāvi tika sodīts diktatora tēvocis Čans Sonthēks.us nopratināt.

0
Autors:DELFI
Foto:video kadrs

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:20 Saeimas deputātiem par aprīlī atalgojumā izmaksāti 216 864 eiro
Vakar, 15:00 Aptauja: 60% vecāku, atstājot bērnu mājās vienu, visvairāk uztraucas par atvases drošību starp mājsaimniecības ierīcēm
Vakar, 12:00 Mēģinot iebiedēt paziņas, vīrietis Zilupē nodedzinājis māju
Vakar, 10:00 7. starptautiskais Latgales grafikas simpozijs Daugavpilī
Vakar, 08:00 Aptauja: Ar savas pašvaldības darbu apmierināta puse Latvijas iedzīvotāju
18. maijā, 10:00 Īsi un konkrēti par auto kredītu
17. maijā, 14:18 Daugavpilī Muzeju naktī iespēja izbraukt ekskursijā ar retro tramvaju
17. maijā, 12:50 Mākslinieces Aleksandras Šļahovas jubilejas izstādes atklāšana
17. maijā, 12:35 Tulpju izstāde Rotko centrā
17. maijā, 12:20 Daugavpilī norisinājās dienas nometne bērniem „Raita valodiņa”
17. maijā, 10:26 Aicinām piedalīties starptautiskajā festivālā “Window to Europe”!
16. maijā, 16:02 Martas balle: pasākumu karte
16. maijā, 12:18 media reSTART. Inovācijas un Investīcijas
16. maijā, 10:25 Lodza piedāvā sadarbību Daugavpils uzņēmējiem
16. maijā, 09:48 Noslēdzies LRB svinīgais apbalvošanas pasākums

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti