Riodežaneiro atklātas "supercilvēku" paraolimpiskās spēles 0

Ceturtdiena, 08 sep 2016, 13:59 Versija drukāšanai

Riodežaneiro atklātas "supercilvēku" paraolimpiskās spēles
Sambas ritmos trešdien izpārdotā Marakanas stadionā tika atklātas Riodežaneiro paraolimpiskās spēles, kurās uz starta izies arī 11 atlēti no Latvijas.


Vienu no iespaidīgākajiem priekšnesumiem atklāšanas ceremonijā nodemonstrēja amerikāņu paraolimpietis Ārons Vīlzs, kurš savā ratiņkrēslā nolēca no 17 metrus augstas rampas. Tam sekoja dzīvespriecīgi sambas ritmi un karnevāla kultūras reprodukcija no Riodežaneiro pludmalēm.

 

Tomēr nu jau kārtējo reizi ļoti skaļi tika izsvilpts nesen oficiāli amatā stājušais Brazīlijas prezidents Mišels Temers. Viņš paātrināti paziņoja, ka spēles ir atklātas un aizgāja no skatuves.

 

Tāpat atklāšanas ceremonijā izcēlās vēl kāds incidents, jo viens no Baltkrievijas sportistiem parādē nesa diskvalificētās Krievijas karogu, vēloties izrādīt solidaritāti šīs valsts atlētiem. Krievija dopinga sistēmas uzturēšanā un vainīgo sportistu piesegšanā ir pilnībā diskvalificēta no paraolimpiskajām spēlēm.

 

Savukārt pirmo reizi 32 gadu laikā atklāšanas ceremonijā nepiedalījās Starptautiskās Olimpiskā komitejas (SOK) prezidents, jo Tomass Bahs šajās dienās apmeklēs bijušā Rietumvācijas prezidenta Valtera Šīla bēres. Turklāt trešdien izskanēja, ka viņš vismaz pagaidām neplāno ierasties uz spēlēm. Paralēli Brazīlijas mediji ziņo, ka Brazīlijas policija vēlas viņu nopratināt saistībā ar olimpisko spēļu biļešu spekulācijā apsūdzēto SOK izpildkomitejas locekli Patriku Hikiju. Savukārt citi uzskata, ka viņš neieradīsies Krievijas dēļ, jo SOK pret šo valsti izturējās daudz maigāk par paraolimpiskajām amatpersonām un nediskvalificēja no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

 

Tikmēr Brazīlijas Olimpiskās komitejas vadītājs Karluss Nuzmans savā runā gaidāmo sacensību dalībniekus nosauca par "supercilvēkiem".

 

Vairāk nekā 4300 akli, bez kādas no ķermeņa daļām vai daļēji paralizēti sportisti sacentīsies nākamās 11 dienas. Sešas valstis savus atlētus uz paraolimpiskajām spēlēm sūta pirmoreiz vēsturē, bet bēgļu komandu pārstāvēs divi atlēti.

 

Latvijas delegācija atklāšanas ceremonijā bija gaišos lina tērpos, kas tika šūdināti Smiltenē ar modes mākslinieces Ivetas Purmales palīdzību. Karognesējas gods bija uzticēts vieglatlētei Diānai Dadzītei.

 

Latviju sacensībās pārstāvēs vieglatlēti Dadzīte (šķēpmešana un diska mešana), Taiga Kantāne (diska mešana un lodes grūšana), Aigars Apinis (diska mešana) un Edgars Bergs (lodes grūšana), iejādes sportā startēs Rihards Snikus ar zirgu "King of the Dance", loka šaušanā individuāli un arī jaukto komandu sacensībās piedalīsies Ieva Melle un Gints Jonasts, paraolimpiskajā airēšanā sevi centīsies pierādīt Eduards Pupelis un Žanna Čveckovska, jau otrajās paraolimpiskajās spēlēs piedalīsies peldētājs Jānis Plotnieks, bet ratiņpaukošanā viena no galvenajām favorītēm būs Poļina Rožkova.

0
Autors:BNS

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti