Rio – pirmā vasaras olimpiāde bez medaļām Latvijai 0

Svētdiena, 21 aug 2016, 11:33 Versija drukāšanai

Rio – pirmā vasaras olimpiāde bez medaļām Latvijai
2016. gada Riodežaneiro olimpiskās spēles ir kļuvušas par pirmo vasaras olimpiādi kopš neatkarības atgūšanas, kad Latvija ir palikusi bez medaļām.


Kā zināms, vistuvāk medaļām Rio bija septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa, kurai pietrūka 36 punkti līdz bronzai, un 18 gadus vecā svarcēlāja Rebeka Koha, viņa savā debijas olimpiādē negaidīti arī palika soli aiz pjedestāla. Nākamo augstāko rezultātu - piekto vietu - Rio izcīnīja smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs 200 m sprintā. Vēl Latvijas cīkstone Anastasija Grigorjeva zaudēja ceturtdaļfinālā, bet gandarījuma turnīrā nespēja pacīnīties par bronzu.

 

Sportisti, kurus visbiežāk pirms šīm spēlēm minēja favorītu pulkā, neattaisnoja arī paši savas cerības - pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš nepārvarēja grupu turnīru, šķēpmetēji Rolands Štrobinders un šāgada Eiropas čempions Zigismunds Sirmais neiekļuva finālsacensībās, IAAF Dimanta līgas līdere Madara Palameika šķēpmešanā sievietēm palika 10. vietā, bet divkārtējais olimpiskais BMX čempions Māris Štrombergs Rio neiekļuva sacensību pusfinālā.

 

Uz Rio olimpiskajām spēlēm kvalificējās 34 Latvijas sportisti, bet uz turieni devās 33, jo Līna Mūze guva smagu savainojumu Eiropas čempionātā. 34 sportisti devās uz 1992. gada Barselonas spēlēm, bet toreiz Latvijas sportisti mājās atveda divas sudraba un vienu bronzas medaļu. Sudrabu ieguva šāvējs Afanasijs Kuzmins un airētājs Ivans Klementjevs, bronzu - riteņbraucējs Dainis Ozols grupas braucienā.

 

1996. gada olimpiskajās spēlēs Atlantā Latvijas komandai, kurā 48 sportisti, viena sudraba medaļa Ivanam Klementjevam, bet 2000. gada Sidnejas olimpiādē Latvija tika pie pirmā zelta, ko mūsu valstij sagādāja vingrotājs Igors Vihrovs. No Austrālijas mūsu sportisti atveda pilnu medaļu komplektu - sudrabu soļotājs Aigars Fadejevs, bet džudists Vsevolods Zeļonijs - bronzu. Piedalījās šajās spēlēs 45 Latvijas atlēti.

 

Līdz šim medaļām bagātākās Latvijai bija olimpiskās spēles to dzimtenē Grieķijā - 2004. gada Atēnu olimpiādē delegācija, kurā bija 32 sportisti, sagādāja valstij četras godalgas, visas sudraba. Tās izcīnīja Jeļena Rubļevska modernajā pieccīņā, Vadims Vasiļevskis šķēpmešanā, Viktors Ščerbatihs svarcelšanā un Jevgēņijs Saproņenko vingrošanā.

 

2008. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēja līdz šim lielākais sportistu skaits - 49, un atkal pilns medaļu komplekts - zelts Mārim Štrombergam, sudrabs šķēpmetējam Aināram Kovalam un bronza Viktoram Šcerbatiham.

 

Iepriekšējām spēlēm Londonā 2012. gadā kvalificējās 46 sportisti, un no Lielbritānijas galvaspilsētas tika atvestas divas godalgas - Māra Štromberga zelts BMX un negaidītā, bet ļoti emocionālā bronza pludmales volejbolā Mārtiņam Pļaviņam un Jānim Šmēdiņam.

0
Autors:DELFI
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 15:02 Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova dosies iekarot Parīzi
16. jūlijā, 14:32 Narkoloģe atklāj, ka trauksmes zvanus par sintētiskajām narkotikām zvana katrā kontinentā
16. jūlijā, 12:41 Personas ar Baltkrievijā reģistrētu transportlīdzekli vairs nevarēs iebraukt Latvijā
16. jūlijā, 11:38 Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām desmit Latvijas augstskolās
15. jūlijā, 14:42 Šonedēļ 72 valsts autoceļu posmos notiek būvdarbi
15. jūlijā, 13:31 Šonedēļ gaidāms +30 grādu karstums, bet nedēļas izskaņā plaši nokrišņi
15. jūlijā, 12:31 Pašvaldības policija Daugavpils centrā noķer dzērājšoferi
12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī 1

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti