Seminārā pilsētniekiem pastāstīja par jauno māju siltināšanas programmu 0

Piektdiena, 16 dec 2016, 09:20 Versija drukāšanai

Seminārā pilsētniekiem pastāstīja par jauno māju siltināšanas programmu
Daudzdzīvokļu māju renovācija aizvien ir aktuāla. Dati liecina par to, ka renovācija ļauj ievērojami ietaupīt ģimenes budžeta līdzekļus. Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums (DDzKSU) apsaimnieko 835 mājas, no kurām šobrīd pilsētas līdzfinansējuma programmas ietvaros ir nosiltinātas 10 mājas: 4 – daļēji un 6 – pilnībā. To skaitā ir māja Cietokšņa ielā 70. Siltumenerģijas ekonomija šeit pārsniedza 60 %: Līdz renovācijai apkure maksāja 1,30 eiro par 1 kvadrātmetru, bet pēc renovācijas – 38 centus.


Kopš 2016. gada darbojas jauna ES programma daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai. Tās īstenošanai Latvijai ir piešķirti 166,4 milj. eiro. Finansējumu nodrošina valsts finanšu aģentūra „Altum”. 15. decembrī Daugavpils pilsētas domes konferenču zālē tika rīkots seminārs, kurā piedalījās māju vecākie, dzīvokļu īpašnieki, dzīvokļu īpašnieku biedrības un pilnvarotās personas. Pirmssvētku laikā, izrādot pateicību par sadarbību, viņiem tika dāvināti kalendāri 2017. gadam no pašvaldības un DzKSU. Uzņēmuma un attīstības finanšu institūcijas „Altum” speciālisti informēja par noteikumiem dalībai jaunajā programmā un līdzekļu saņemšanu māju renovācijai. Dokumenta izstrādātāji ir ņēmuši vērā iepriekšējo gadu kļūdas, centās maksimāli samazināt iespējamos riskus un padarīt grantu piešķiršanas nosacījumus iedzīvotājiem izdevīgākus.

 

Renovācijai šīs programmas ietvaros Daugavpilī var pieteikties 665 daudzdzīvokļu mājas, ko apsaimnieko DzKSU. Tās ir mājas, kas atbilst vairākiem kritērijiem, proti, centrālā apkure, vismaz pieci dzīvokļi mājā, nedzīvojamo telpu platība nepārsniedz 25 %. Remontdarbu veikšanai kredītiestāde no iedzīvotājiem nepieprasa ķīlu, visus jautājumus ar banku risina DzKSU. Kā norāda uzņēmuma vadītājs Jevgeņijs Oļenovs, pašlaik ir zemas procentu likmes – aptuveni 3 % gadā. Valsts aģentūras „Altum” speciālisti kontrolē visu procesu: sākot no grantu piešķiršanas līdz būvniecības firmas izvēlei un tāmju koriģēšanai. Pašvaldība, no savas puses, 2017. gadā turpinās finansiāli atbalstīt dzīvokļu īpašniekus, kuri vēlēsies nosiltināt savas mājas, uzstādīt skaitītājus un mazāk maksāt par siltumenerģiju.

 

Daugavpils daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ir iespēja veikt renovāciju pilsētas vai ES programmas ietvaros, ir nepieciešama tikai vismaz 2/3 dzīvokļu īpašnieku piekrišana. Atgādinām, ka „Altum” pieņem pieteikumus līdz 2023. gadam. Vislielāko aktivitāti izrāda Liepājas iedzīvotāji. No Daugavpils DzKSU jaunajā programmā valsts aģentūrai pagaidām ir nosūtīts tikai viens pieteikums, vēl četras mājas gatavo dokumentus. Iepazīties ar līdzfinansējuma saņemšanas noteikumiem var vietnē www.altum.lv, mājaslapā www.dzksu.lv vai personīgi ierodoties uzņēmumā.

 

0
Autors:TV DAUTKOM

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti