Izplatīti iemesli, kāpēc tu nevari labi izgulēties 0

Pirmdiena, 11 jūl 2016, 10:58 Versija drukāšanai

Izplatīti iemesli, kāpēc tu nevari labi izgulēties
No rīta mosties jau noguris, pat tad, ja gulēt esi aizgājis laicīgi? Tādā gadījumā ieteicams pārskatīt savus ieradumus un rituālus pirms miega, jo nevar pastāvīgi sevi glābt no rītiem tikai ar stipras kafijas krūzi. Lūk, portāls "Health.Changeua" piedāvā astoņus izplatīti iemeslus, kādēļ neizgulies un jau pamošanās laikā jūties kā pēc garas darba dienas!


Tu savā modinātājā nospied pogu "snauda"

 

Šķiet, ka šīs 8-15 papildu minūtes tevi glābs, tomēr šāds ieradums patiesībā kaitē organismam. Kad atkal iegrimsti miegā uz tik īsu laika periodu, modinātājs tevi pamodinās nepiemērotā miega ciklā, kas arī ir iemesls justies nogurušam. Pamēģini uzlikt modinātāju uz precīzu laiku, kad jāmostas, un nespied pogu "snauda".

 

Tu pavadi pārāk ilgu laiku datorā vai viedtālrunī pirms miega

 

Mēs visi bieži skatāmies filmas, sērfojam sociālajos tīklos, lasām rakstus vai spēlējam spēles tālrunī vai datorā. Tomēr tieši šīs nodarbes neļauj iemigt. Elektronisko ierīču radītā gaisma organismā ietekmē melatonīna līmeni, bet tieši tas ir atbildīgs par miega ciklu kontrolēšanas procesiem. Nomaini datoru pret grāmatu, piemēram.

 

Tu dzer kafiju pēc pulksten 14

 

Ir pierādīts, ka kofeīna lietošana pēc pulksten 14 var ietekmēt nakts miegu. Pat, ja šķiet, ka tevi kafija neietekmē, mēģinot aizmigt, kofeīns var samazināt miega kvalitāti. To apliecinot Henrija Forda slimnīcā Mičiganā (ASV) veiktie pētījumi.

 

Tu dodies pie miera dažādos laikos

 

Jāiet gulēt un jāmostas vienā un tajā pašā laikā, turklāt visas nedēļas dienas. Jeb, pareizāk sakot, tev jāievēro gulētiešanas un pamošanās režīms.

 

Tu pirms miega lieto alkoholu

 

Daudzi cilvēki visai kļūdaini uzskata, ka kāda glāze alkohola pirms miega viņus atslābina un palīdz iemigt, bet patiesībā viss ir gluži pretēji. Lai gan alkohols var palīdzēt iemigt, tomēr miegā bieži grozīsies un nakts, visticamāk, paies nemierīgā miegā. Pats labākais – alkoholu nelietot vairākas stundas pirms miega. Proti, ja tomēr vēlies nedaudz iemalkot kādu dzērienu, dari to pa dienu un atsakies no pēdējā alkohola malka savlaicīgi, pirms doties gulēt.

 

Tu guli ar mājdzīvniekiem

 

Mājdzīvnieki, tāpat kā bērni, var traucēt miegu, jo viņu miega cikli atšķiras no cilvēku miega posmiem. Tavs kaķis var nolemt, ka tu, pagriežoties uz otriem sāniem, esi pamodies un pieprasīt mīļumu. Tādā veidā kaķis traucē tavu miegu un liedz nepieciešamās atpūtas stundas – lai gan pats par to pat neaizdomājies.

 

Tu ēd pirms miega

 

Divas trīs stundas pirms miega vairs nevajadzētu ēst. Pārtikas pārstrādes process organismā aizņem pietiekami ilgu laiku un, pat neraugoties uz to, ka vēlā maltīte var likt justies labi paēdušam un miegainam, organisms tomēr tupinās strādāt, pārstrādājot uzņemto pārtikas devu.

 

Tu esi stresā

 

Iespējams, tavā dzīvē patlaban ir kādas emocionālas vai psiholoģiskas problēmas, kuras nekādi nespēj ātri atrisināt. Stress un trauksme var radīt ne tikai miega problēmas, bet arī vispārēju nomāktību un nogurumu. Varbūt ir laiks kaut ko mainīt?

0
Autors:DELFI
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti