Iekšā vai ārā? Kāpēc kaķi mēdz būt neizlēmīgi 0

Ceturtdiena, 07 jūl 2016, 14:22 Versija drukāšanai

Iekšā vai ārā? Kāpēc kaķi mēdz būt neizlēmīgi
Te kaķis grib tikt ārā, bet jau pēc brīža skrāpējas un ņaud, gribēdams tikt atpakaļ. Pazīstama situācija? "Cathealth" skaidro, kas durvju otrā pusē ir tik vilinošs un kāpēc kaķi nemaz tik ilgi tur negrib uzkavēties.


Tiklīdz saimnieks aiziet uz vannasistabu, kaķis dodas līdzi. Tiklīdz ir izlaists uz lodžijas vai balkona, jau pēc mirkļa vēlas tikt atpakaļ istabā. Šīs un citas kaķu neizlēmības pazīmes saimniekiem noteikti ir ierastas. Kāpēc kaķi tik izmisīgi vēlas tikt otrpus durvīm, bet jau pēc mirkļa ņaud un grib tikt atpakaļ? "Cathealth" raksta, ka tas var būt saistīts ar vairākiem faktoriem.

 

Viens no iemesliem, kas liek kaķim uz brīdi paviesoties citā istabā, ir tas, ka tajā atrodas kāds no ģimenes locekļiem. Četrkājainais draugs vēlas pārbaudīt, vai cilvēks vēl istabā ir un ko tur dara. Nav noslēpums, ka kaķis vēlas piedalīties itin visos procesos mājā, tostarp iepirkumu maisa satura izpētē, tāpēc ir saprotama arī vēlme noskaidrot, ko attiecīgajā mirklī dara cilvēks.

 

Savukārt kā cits iemesls tiek minēts teritorijas apzināšana. Nereti dzirdēts, ka kaķi apzināti lec uz durvju rokturiem un cenšas tos atvērt, tādējādi paplašinot teritoriju (proti, istabu nenorobežo aizvērtās durvis un kaķis var brīvi staigāt no vienas istabas uz otru). Tā kā kaķis bieži vien jūtas galvenais mājoklī, atvērtās durvis, runājot līdzībās, ir zemes, pār kurām kaķis valda.

 

Vēl viens iemesls var būt ziņkārība. Kaķis vēlas noskaidrot, kas tas ir par troksni ārā, kādi ir laikapstākļi, kāda izskatās ierastā ainava. Nav izslēgts, ka otrpus durvīm kaķim ir arī kāds sugasbrālis, kas tā vien gaida rotaļu biedru, tāpēc mīlulis var tīkot ātrāk tikt brīvībā.

 

Tāpat pie vainas neizlēmībai un staigāšanai šurpu turpu ir smaržas un skaņas, kuras dzirdamas otrpus durvīm. Kaķim, protams, viss ir jāzina, tāpēc arī paviesošanās uz īsu mirkli var apmierināt dzīvnieka ziņkāri par notiekošo.

 

Kad saimnieks ir beidzot atvēris durvis, ne visi kaķi steigšus metas iepazīt istabu vai izskriet uz lodžijas. Nē, kaķis turpinās stāvēt, varbūt pārmīs dažus soļus un ziņkārīgi izpētīs apkārtni no tās pašas sēdus pozīcijas. Šāda darbība saimniekus aizkaitina īpaši ziemā, kad mīlulis grib iziet paelpot svaigu gaisu, cilvēks atver durvis, pa kurām telpā ieplūst vēsais gaiss, bet kaķis nejūtas traucēts un turpina sēdēt, vēso gaisu baudīdams siltajā istabā. "Tā vienkārši ir kaķa būtības daļa," secina "Cathealth".

 

0
Autors:DELFI
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti