Piecas kļūdas cīņā ar pinnēm 0

Otrdiena, 15 mar 2016, 12:05 Versija drukāšanai

Piecas kļūdas cīņā ar pinnēm
Ir daudz dažādu metožu un līdzekļu cīņai ar pinnēm, tādēļ šīs ādas problēmas mocītie mēdz apjukt un pieļaut būtiskas kļūdas. Cerētā efekta vietā bieži vien tiek iegūts pretējs rezultāts – uz sejas sarodas tik daudz nejauko izsitumu, ka tā atgādina zvaigžņotas debesis. Portāls Zdorovieinfo.com apkopojis piecas izplatītas kļūdas, ko pieļauj cīņā ar pinnēm.


1. Pārāk īss ārstēšanas kurss

 

Ādas atveseļošanās process var būt ilgs. Ārsts ieteica līdzekli, mazliet pasmērēji, sāpīgās pūtītes pārgāja un uzreiz liki to malā? Tā ir ļoti izplatīta kļūda, jo āda netiek līdz galam saārstēta. Parasti, lai atbrīvotos no piņņu uzliesmojuma, nepieciešamas divas līdz sešas nedēļas, tādēļ izmantot ārsta ieteikto līdzekli vajadzētu vismaz mēnesi. Pareizi lietojot līdzekli, ādu izdosies pasargāt arī no nepatīkamajām piņņu sekām – rētām.

 

2. Uzreiz vairāki līdzekļi

 

Bieži vien, ātri neieraugot cerēto rezultātu, cilvēks nospriež, ka iegādātais pretpiņņu līdzeklis nekam neder. Sāk to kombinēt ar citiem vai nomaina, turklāt nereti dara to vairākkārt. Rezultāts visbiežāk ir sakairināta āda. Un tas ir labākajā gadījumā! Samaisot vairākus līdzekļus, ir risks nopietni apskādēt ādu – var izveidoties pigmenta plankumi vai pat rētas. Vērsies pie dermatologa, kurš palīdzēs tev izvēlēties piemērotāko līdzekli! Un esi pacietīgs, jo rezultāts nav gaidāms pāris dienu laikā.

 

3. Tiekšanās pēc supertīrības

 

Lai cik paradoksāli tas nešķistu, pārmērīga ādas mazgāšana un attīrīšana ar dažādiem līdzekļiem var novest pie pretēja efekta – ādas stāvokļa pasliktināšanās. Nemitīgi attīrot ādu, tā zaudē savu dabisko aizsargbarjeru – hidrolipīdu aizsargslānīti. Rezultāts – tā ir jutīga, neaizsargāta pret mikrobiem, piņņu ir vēl vairāk. Ja tevi bieži nomoka akne, mazgāt seju nevajadzētu biežāk kā divas reizes dienā. Noslēgumā vienmēr rūpīgi jānoskalo mazgāšanas līdzeklis, citādi tā atlikums var sakairināt ādu.

 

4. Pūtīšu izspiešana

 

Spiest pumpas nav ieteicams, lai kā rokas niezētu to izdarīt. Kāpēc? Jo šāda rīcība provocē jaunu piņņu veidošanos. Spiežot pumpu, pūtītes saturs nāk ne tikai uz augšu – infekcija tiek iespiesta arī ādas dziļākajos slāņos un izplatās. Līdz ar to, izspiežot vienu pūtīti, ir risks tikt pie vismaz trim jaunām. Vēl bīstamāka ir infekcijas iekļūšana asinsritē. Pa asinsvadiem infekcija var aizceļot pat uz smadzenēm. Un nevajag aizmirst, ka pēc pinnes izspiešanas paliek brūcīte, kura dzīst visai ilgi, turklāt rēta var neizzust.

 

5. Nedomāšana par profilaksi

 

Pieļausim, ka piņņu "uzlidojums" uzveikts – nevienas pinnes vairs nav un āda izskatās tīra un svaiga. Bet apstāties pie sasniegtā nevajag, citādi pēc kāda mēneša pinnes var sarasties atkal. Novērst to veidošanos iespējams ar vienkāršu profilakses pasākumu. Samazini piņņu ārstniecības līdzekļa lietošanas biežumu pakāpeniski: ja to lietoji divas reizes dienā, pārej uz reizi dienā, pēc tam reizi divās dienās, tad divas reizes nedēļā, reizi nedēļā. Ja par kaut ko šaubies, konsultējies ar dermatologu.

0
Autors:rutks.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 13:39 Šķērsojot ielu, trešdien traumas guvuši deviņi bērni
Šodien, 13:09 Auto iebrauc grāvī un cieš divgadīgs bērns
Šodien, 12:54 Valsts no februāra bērniem ar cukura diabētu apmaksās insulīna sūkņus
Šodien, 12:13 Par 50 000 eiro izspiešanu aiztur ārzemnieku, kurš uzdevies par Krievijas Federāla drošības dienesta darbinieku
Šodien, 10:38 Vienības nama koncertzālē viesosies Liepājas simfoniskais orķestris
Šodien, 09:55 Pēc kārtējām domstarpībām "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisija steigā apstiprina galaziņojumu
Šodien, 09:30 Daugavas vižņu sablīvējuma dēļ starp Pļaviņām un Jēkabpili sāk applūst palienes
Šodien, 09:05 Grozījumi saistošajos noteikumos paplašina sociālās palīdzības saņemšanas iespējas Daugavpils iedzīvotājiem
Šodien, 08:00 Ceturtdien snigs maz, gaisa temperatūra būs tuvu nulles atzīmei
Šodien, 07:30 Olimpietis Vasiļjevs EČ īsajā programmā sasniedz personīgo rekordu (VIDEO)
Vakar, 21:40 Kāpēc gulbji nav aizlidojuši uz siltajām zemēm? (VIDEO)
Vakar, 21:30 Daugavpils ebreju kopiena rīkoja pasākumu, kas veltīts Oskara Stroka 125. Jubilejai (VIDEO)
Vakar, 21:20 Daugavpils dzīvnieku patversmē kāds arvien gaida saimnieku (VIDEO)
Vakar, 21:10 Tuvojas filmas "Nameja gredzens" pirmizrāde (VIDEO)
Vakar, 21:00 Informācija iedzīvotājiem par iztikas līdzekļu deklarāciju iesniegšanu (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti