Piecas kļūdas cīņā ar pinnēm 0

Otrdiena, 15 mar 2016, 12:05 Versija drukāšanai

Piecas kļūdas cīņā ar pinnēm
Ir daudz dažādu metožu un līdzekļu cīņai ar pinnēm, tādēļ šīs ādas problēmas mocītie mēdz apjukt un pieļaut būtiskas kļūdas. Cerētā efekta vietā bieži vien tiek iegūts pretējs rezultāts – uz sejas sarodas tik daudz nejauko izsitumu, ka tā atgādina zvaigžņotas debesis. Portāls Zdorovieinfo.com apkopojis piecas izplatītas kļūdas, ko pieļauj cīņā ar pinnēm.


1. Pārāk īss ārstēšanas kurss

 

Ādas atveseļošanās process var būt ilgs. Ārsts ieteica līdzekli, mazliet pasmērēji, sāpīgās pūtītes pārgāja un uzreiz liki to malā? Tā ir ļoti izplatīta kļūda, jo āda netiek līdz galam saārstēta. Parasti, lai atbrīvotos no piņņu uzliesmojuma, nepieciešamas divas līdz sešas nedēļas, tādēļ izmantot ārsta ieteikto līdzekli vajadzētu vismaz mēnesi. Pareizi lietojot līdzekli, ādu izdosies pasargāt arī no nepatīkamajām piņņu sekām – rētām.

 

2. Uzreiz vairāki līdzekļi

 

Bieži vien, ātri neieraugot cerēto rezultātu, cilvēks nospriež, ka iegādātais pretpiņņu līdzeklis nekam neder. Sāk to kombinēt ar citiem vai nomaina, turklāt nereti dara to vairākkārt. Rezultāts visbiežāk ir sakairināta āda. Un tas ir labākajā gadījumā! Samaisot vairākus līdzekļus, ir risks nopietni apskādēt ādu – var izveidoties pigmenta plankumi vai pat rētas. Vērsies pie dermatologa, kurš palīdzēs tev izvēlēties piemērotāko līdzekli! Un esi pacietīgs, jo rezultāts nav gaidāms pāris dienu laikā.

 

3. Tiekšanās pēc supertīrības

 

Lai cik paradoksāli tas nešķistu, pārmērīga ādas mazgāšana un attīrīšana ar dažādiem līdzekļiem var novest pie pretēja efekta – ādas stāvokļa pasliktināšanās. Nemitīgi attīrot ādu, tā zaudē savu dabisko aizsargbarjeru – hidrolipīdu aizsargslānīti. Rezultāts – tā ir jutīga, neaizsargāta pret mikrobiem, piņņu ir vēl vairāk. Ja tevi bieži nomoka akne, mazgāt seju nevajadzētu biežāk kā divas reizes dienā. Noslēgumā vienmēr rūpīgi jānoskalo mazgāšanas līdzeklis, citādi tā atlikums var sakairināt ādu.

 

4. Pūtīšu izspiešana

 

Spiest pumpas nav ieteicams, lai kā rokas niezētu to izdarīt. Kāpēc? Jo šāda rīcība provocē jaunu piņņu veidošanos. Spiežot pumpu, pūtītes saturs nāk ne tikai uz augšu – infekcija tiek iespiesta arī ādas dziļākajos slāņos un izplatās. Līdz ar to, izspiežot vienu pūtīti, ir risks tikt pie vismaz trim jaunām. Vēl bīstamāka ir infekcijas iekļūšana asinsritē. Pa asinsvadiem infekcija var aizceļot pat uz smadzenēm. Un nevajag aizmirst, ka pēc pinnes izspiešanas paliek brūcīte, kura dzīst visai ilgi, turklāt rēta var neizzust.

 

5. Nedomāšana par profilaksi

 

Pieļausim, ka piņņu "uzlidojums" uzveikts – nevienas pinnes vairs nav un āda izskatās tīra un svaiga. Bet apstāties pie sasniegtā nevajag, citādi pēc kāda mēneša pinnes var sarasties atkal. Novērst to veidošanos iespējams ar vienkāršu profilakses pasākumu. Samazini piņņu ārstniecības līdzekļa lietošanas biežumu pakāpeniski: ja to lietoji divas reizes dienā, pārej uz reizi dienā, pēc tam reizi divās dienās, tad divas reizes nedēļā, reizi nedēļā. Ja par kaut ko šaubies, konsultējies ar dermatologu.

0
Autors:rutks.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 10:31 Darba piedāvājumi Daugavpilī (23.oktobrī)
Šodien, 09:30 VP Daugavpils iecirknis meklē bezvēsts pazudušo Jevgeniju Molodcovu
Šodien, 08:41 Bērnu namā “Priedīte” rudens brīvdienas sākušās ar Kanādas bruņoto spēku viesošanos
Vakar, 15:22 Latvijas Pasts Daugavpilī atklās jaunajiem vecākiem draudzīgo pasta nodaļu
Vakar, 14:38 Ar pārliecinošām uzvarām Daugavpils hokeja čempionāta komandas turpina cīņu
Vakar, 09:19 Daugavpils lasītājiem bija iespēja tikties ar rakstnieku Gunti Bereli
Vakar, 09:16 DU turpinās ķīniešu valodas apguve
21. oktobrī, 09:08 Par 21 473 eiro plāno uzstādīt Latvijas karogus septiņos robežpunktos
21. oktobrī, 09:07 Astoņos mēnešos no Latvijas izvests par 5,3% mazāk cigarešu
21. oktobrī, 09:05 Lielā valsts daļā svētdiena būs saulaina
21. oktobrī, 09:04 Militāro apmācību apguvušajiem studentiem varētu izmaksāt 2500 eiro lielu kompensāciju
21. oktobrī, 09:01 Valodnieki vienojas, ka Solsberi pilsēta jāsauc par Solsberiju
20. oktobrī, 17:00 Šogad aizturētas septiņas personas par kukuļdošanu robežsargiem
20. oktobrī, 13:35 Troickis: Pret propagandu var cīnīties tikai ar godīgumu un atklātību
20. oktobrī, 12:10 Restrukturizācija AS “Daugavpils satiksme” turpinās

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti