Daugavpili darba vizītē apmeklēja Kultūras ministrijas delegācija 0

Piektdiena, 20 jan 2017, 09:30 Versija drukāšanai

Daugavpili darba vizītē apmeklēja Kultūras ministrijas delegācija
Savu darba vizīti Latgalē Kultūras ministrijas delegācija ministres Daces Melbārdes vadībā uzsāka Daugavpilī. Daugavpils pilsētas domē valdības pārstāvji tikās ar pilsētās mēru Jāni Lāčplēsi. Tika pārrunāti jautājumi par pašreizējo sadarbību starp pašvaldību un ministriju, kultūras iestāžu infrastruktūras attīstību, Latvijas simtgadei veltīto pasākumu organizēšanu.


Ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis vizītes ietvaros apmeklēja vairākas izglītības iestādes. „Saules skola”, kas ir pašvaldības iestāde, metodiski ir pakļauta Kultūras ministrijai. Šeit viesi iepazinās ar mācību metodisko bāzi un to darba apjomu, kas ir paveikts, lai iegūtu reģionālā kompetences centra statusu.

Šis statuss ļaus skolai saņemt Eiropas finansējumu savas infrastruktūras uzlabošanai. Tā rezultātā vesels pilsētas kvartāls, kur nesen pavērās pavisam nepievilcīgs skats, iegūs jaunu veidolu un kļūs par arhitektūras dominanti, iebraucot pilsētā. Visi tam nepieciešamie dokumenti jau ir nodoti Kultūras ministrijai izskatīšanai.

 

Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktora Aivara Broka galvenās rūpes ir izglītības iestādes ēka, un tieši –tās tehniskais stāvoklis. Ēka ir iekļauta energoefektivitātes paaugstināšanas projektā, un drīzumā šeit būs uzsākti rekonstrukcijas darbi. Diemžēl projekts neparedz telpu kosmētisko remontu un koncertzāles renovāciju, kas kalpo ne tikai mācību mērķiem. Šeit nosirsinās arī pilsētas līmeņa pasākumi.

 

Aivars Broks, parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis un pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis tikšanās laikā pārrunāja ideju par koncertzāles renovāciju. Savukārt Kultūras ministre Dace Melbārde šajā laikā tikās ar Daugavpils kultūras darbiniekiem. Pārrunāti Latvijas simtgadei veltītie pasākumi. Savu ieguldījumu Vislatvijas svētkos sniegs arī daugavpilieši. 6. maijā ir ieplānots Tautas forums, kas norisināsies Vienības namā, tiks rīkota akcija, kuras laikā iestādīs ozolu aleju.

 

Kultūras ministre augstu novērtēja Daugavpils potenciālu norādot, ka pilsētas vadībai ir skaidrs priekšstats par kultūras dzīves attīstību, notiek veiksmīga sadarbība ar sabiedriskajām organizācijām, tās tiek atbalstītas ne tikai morāli, bet arī finansiāli.

 

Kultūras ministrijas delegācijas vizīte Latgales reģionā turpinājās ar Krāslavas un Rēzeknes apmeklējumu.

 

0
Autors:TV DAUTKOM

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti