Solis pretim jaunajam KNAB šefam 0

Trešdiena, 18 jan 2017, 10:37 Versija drukāšanai

Solis pretim jaunajam KNAB šefam
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija spērusi pirmo soli, lai varētu izsludināt jaunu konkursu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) jaunā priekšnieka meklējumos. Pretēji Valsts ieņēmumu dienesta precedentam, jaunajam priekšniekam algu palielināt nesola.


Saskaņā ar komisijas konceptuāli apstiprinātajiem grozījumiem KNAB likumā no tā svītrota prasība, kas noteica, ka pretendentam uz biroja vadītāja amatu jābūt vismaz trīs gadu ilgai pieredzei vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā.

 

Tiek uzskatīts, ka šī norma ir viens no galvenajiem šķēršļiem, lai konkursam pieteiktos tādi kandidāti, kas patiešām atbilst amatam. Tiesa, pat bijušais KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, kurš biroju vadīja piecus gadus un tādēļ atbilda šai normai, pirmajā konkursā izbrāķēts.

 

KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča komisijas locekļiem gan atgādināja, ka biroja priekšniekam ir mazākā alga starp tiesībsargājošo iestāžu vadītājiem, taču komisijā strādājošie deputāti šo tēmu nevēlējās attīstīt. Jāatgādina, ka pēc neveiksmes Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja meklējumos valdība steidza palielināt VID vadītāja atalgojumu, tādējādi konkursam pievilinot augstākas raudzes speciālistus.

 

Skaidrojot likuma izmaiņas, kas Saeimā jāapstiprina steidzamības kārtā, Valsts kanceleja norādīja, ka valsts pārvaldes vadītāju atlases pieredze 2016. gadā, kad izmantota kompetenču vērtēšanas metode, liecina, ka laiks vadošā amatā ne vienmēr tieši saistīts ar pilnvērtīgākām kandidāta vadības prasmēm.

 

Tam piekrita arī Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošais Kārlis Seržants, kurš uzsvēra, ka dažs labs speciālists pat viena gada laikā spēj sasniegt tādus rezultātus, kādus citam vadītājam neizdodas sasniegt visas karjeras laikā.

 

Valdība iepriekš atbalstījusi arī grozījumus KNAB amatpersonu izdienas pensiju likumā. Tie nepieciešami, lai pilnveidotu tiesisko mehānismu biroja priekšnieka amata kandidātu atlasei.

 

Daloties koalīcijas un opozīcijas deputātu balsīm, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā šie grozījumi netika atbalstīti, tomēr atbildīgā par šo grozījumu virzīšanu ir Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, kas tos vēl nav skatījusi.

 

Grozījumi KNAB amatpersonu izdienas pensiju likumā paredz noteikt speciālo regulējumu attiecībā uz KNAB priekšnieka izdienas pensijas aprēķināšanu un piešķiršanu, lai to samērotu ar citiem salīdzināmiem amatiem, piemēram, ģenerālprokuroru, attiecībā uz kuru Prokuratūras likumā noteikts atsevišķs regulējums.

 

Grozījumi paredz, ka tiesības uz izdienas pensiju ir KNAB priekšniekam neatkarīgi no vecuma, ja izdienas stāžs ir 20 gadu, no kuriem ne mazāk kā trīs pēdējie gadi nostrādāti biroja priekšnieka amatā.

0
Autors:nra.lv
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti