LU rektors: "Augstskolu Latvijā ir pārāk daudz" 0

Piektdiena, 13 jan 2017, 09:00 Versija drukāšanai

LU rektors: "Augstskolu Latvijā ir pārāk daudz"
Augstskolu Latvijā ir pārāk daudz un arī to pārraudzība ir pārāk sadrumstalota, šādu viedokli šorīt LNT pauda Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks.


Taujāts, vai LU ir vēlēšanās pārņemt ne tikai Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), bet arī citas augstskolas, piemēram, reģionos, Muižnieks izteicās, ka nevar teikt, ka interese būtu tieši par reģionālajām augstskolām, tomēr faktiski visi Latvijā piekrītot, ka augstskolu Latvijā ir pārāk daudz.

 

Muižnieks uzsvēra, ka vēl viena problēma ir tā, ka augstskolu pārraudzība ir pārāk sadrumstalota - tās atrodas sešu ministriju pārraudzībā, tāpēc arī šajā jomā nenāktu par sliktu politiska izšķiršanās par konsolidāciju.

 

Runājot par to, ko LU iegūs no RPIVA pievienošanas, Muižnieks izteicās, ka ieguvums būšot jaunas rūpes, jo būs jāpārņem ap 30 studiju programmas, turklāt LU nav pieredzes darbam filiālēs. Vienlaikus LU iegūšot gana daudz labu pasniedzēju.

 

RPIVA pārsvarā esot mazas studiju maksas maksājoši studenti, kuriem LU apņēmusies maksu necelt. Līdzīgās programmas, protams, tiks apvienotas, jo reorganizācija esot īstais brīdis pārskatīt, vai valstī nepieciešama "tā ārkārtīgi lielā sadrumstalotība", kas vērojama pedagogu apmācībā.

 

Muižnieks paziņoja, ka kopumā konsolidācijas process ir vērsts uz to, lai iegūtu jaunie skolotāji, pedagoģiskā izglītība un beigu beigās bērni, nevis kāda augstskola.

 

LU rektors domā, ka augstskolām Latvijā varētu tikt ieviests līdzīgs ranžējums kā slimnīcām, kad ir lielās valsts nozīmes augstskolas, bet reģionālās augstskolas koncentrējas uz konkrētajam reģionam aktuāliem jautājumiem un saņem pašvaldību atbalstu.

 

Atteikties no citām augstskolām līdzīgām programmām LU Muižnieks gan nav gatavs. Piemēram, no medicīnas studijām LU nav gatava atteikties, lai arī izteiktāk uz šo jomu specializējas Rīgas Stradiņa universitāte. Medicīnas studijas LU esot nepieciešamas, jo tas esot saistošais posms daudzām dabaszinātņu programmām.

 

Pēc Muižnieka vārdiem, LU finanšu situācija esot ļoti stabila, lai arī ieņēmumi ir kritušies no maksas studijām. LU budžets esot ap 80 miljoniem eiro, no kuriem maksas budžeta vietas dod ap 10 līdz 12 miljonus eiro. LU tagad izjūtot kopējā jauniešu skaita samazināšanos valstī.

0
Autors:BNS
Foto:pexels.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi!
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti