"Rīgas satiksmes" nanotehnoloģiju lietā aizdomās turētie - Stunžāns, Bezkorovainijs un kāds revidents 0

Pirmdiena, 09 jan 2017, 10:00 Versija drukāšanai

"Rīgas satiksmes" nanotehnoloģiju lietā aizdomās turētie - Stunžāns, Bezkorovainijs un kāds revidents
Valsts policijas (VP) izmeklētajā tā dēvētajā SIA "Rīgas satiksmes" (RS) nanotehnoloģiju lietā aizdomās turamā statusu piemērojusi bijušajam RS darbiniekam Vjačeslavam Stunžānam, nanolīdzekļu piegādātājam Aleksandram Bezkorovainijam un revidentam Valērijam Baškirovam, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".


Pagaidām paliek neskaidrs, kas saņēma 20% no RS samaksātās naudas, kas tikusi aizskaitīta tā saucamajiem "apdrošinātājiem", tomēr lietas publiskotāja Vita Baurovska iepriekš tika izteikusies, ka "summa tika nodota cilvēkam vārdā Boriss un nauda tika piegādāta uz Antonijas ielu", kur atrodoties "Baltijas apdrošināšanas nama" birojs.

 

Kā ziņots, VP izmeklētajā tā dēvētajā RS nanotehnoloģiju lietā iesaistītas četras personas un izkrāpti aptuveni 400 000 eiro.

 

Kā aģentūrai BNS apliecināja VP preses pārstāve Ilze Jurēvica, policija šajā lietā par aizdomās turētajām atzinusi trīs personas, savukārt vēl vienai personai piemērots statuss persona pret kuru sākts kriminālprocess. Aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, savukārt ceturtajai personai drošības līdzekļi nav noteikti.

 

Policija neatklāja, vai četrotne ir RS darbinieki, taču apliecināja, ka šīs personas ir Latvijas iedzīvotāji.

 

Izmeklēšanā noskaidrots, ka personu grupa, savstarpēji vienojoties ar iepriekš sarunātiem pretendentiem, noslēgtā līguma laikā par tīrīšanas līdzekļu piegādi organizēja nezināmas izcelsmes un kvalitātes produkcijas piegādi. Krāpšana notikusi, viltojot dokumentus, tādējādi iegūstot aptuveni 400 000 eiro.

 

Ņemot vērā, ka izmeklēšana turpinās, policija šobrīd nekomentē vai lietā RS ir piemērots cietušā statuss.

 

Tāpat lietā joprojām notiek policijas sadarbība ar ārvalstu tiesībsargājošām iestādēm.

 

Ņemot vērā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) pieredzi šāda veida lietu izmeklēšanā, kā arī nepieciešamību īstenot starptautisko sadarbību lietas izmeklēšanā, lietu tika nolemts nodot izmeklēšanai ENAP.

 

TV3 raidījums "Nekā personīga" 2015.gada 1.februārī vēstīja, ka RS, iespējams, notikusi krāpšana saistībā ar tīrīšanas līdzekļu iegādi - esot maksāts par ķīmiskajiem līdzekļiem, kuru vietā to iepakojumos piegādāts ūdens.

 

Reaģējot uz televīzijā izskanējušo informāciju par nanotehnoloģisko līdzekļu iegādi sabiedrisko transportlīdzekļu tīrīšanai un apstrādei, RS ierosināja dienesta pārbaudi, kurā mazgāšanas līdzekļu iepirkumos nekādus pārkāpumus nekonstatēja. Visi mazgāšanas līdzekļu iepirkumi notikuši atbilstoši ārējiem un iekšējiem normatīviem, toreiz pārbaudes rezultātiem veltītā preses konferencē sacīja RS Administratīvo resursu pārvaldības direktore Elīna Epalte-Drulle. Tomēr uz laiku, kamēr citās valsts institūcijās - prokuratūrā un Valsts ieņēmumu dienestā (VID) - notika izmeklēšana saistībā ar šo jautājumu, tika lemts atstādināt no darba pienākumu pildīšanas RS Tehniskās kontroles daļas priekšnieka vietnieku Vjačeslavu Stunžānu, kurš, kā ziņoja "Nekā personīga", bijis iesaistīts iespējamā krāpšanas shēmā.

 

"Nekā personīga" atsaucās uz lietā iesaistītā uzņēmuma SIA "Vialeks" valdes locekli Vitu Baurovsku. Pēc raidījuma sižetiem Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) sociālajos tīklos publiskoja, pēc viņa apgalvotā, Baurovskas vēstuli un video, kurā viņa noliedza sevis iepriekš teikto. Video bija redzams, kā Baurovska no lapiņas lasa tekstu, apgalvojot, ka "intervijā atspoguļotais nav ne ar ko pamatojams, tie ir tikai mani vārdi emocionālā un psiholoģiskā stāvokļa iespaidā". "Nekā personīga" producenti gan pieļāva, ka pašvaldība varētu būt izdarījusi spiedienu uz Baurovsku, kādēļ arī tapis šāds video. Šis Ušakova gājiens izpelnījās plašu rezonansi sabiedrībā, norādot uz to kā "klaji neveiksmīgu PR gājienu".

 

Tikmēr VID, 2015.gada jūnijā noslēdzot pārbaudi RS nanotehnoloģiju lietā, atzina iepirkumu par nenotikušu. Kā vēstīja "Nekā personīga", VID neviens neesot spējis sniegt ticamus pierādījumus, ka dārgie tīrīšanas līdzekļi pirkti un nogādāti RS, tādēļ uzņēmumam varētu nākties valsts budžetā atmaksāt nodokļus 100 000 eiro apmērā.

0
Autors:BNS
Foto:pexels.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā
15. decembrī, 20:46 Ziemassvētku noskaņas Daugavpils Tūrisma informācijas centrā
14. decembrī, 16:23 Mūžībā devies Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieks Genādijs Kaminskis
14. decembrī, 13:00 Sociālais dienests uzsāk braukšanas karšu noformēšanu daudzbērnu ģimenēm
14. decembrī, 10:05 Pilsētniekus uzrunās atpazīstamie Daugavpils iedzīvotāji

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti