Slimnīcā nogādāti četri salūta laikā traumas guvušie, tai skaitā divi bērni 0

Svētdiena, 01 jan 2017, 11:03 Versija drukāšanai

Slimnīcā nogādāti četri salūta laikā traumas guvušie, tai skaitā divi bērni
Jaungada naktī slimnīcā nogādāti četri cilvēki, kuri guvuši traumas uguņošanas laikā, tai skaitā arī divi bērni. Slimnīcā nogādāta arī sieviete, kurai pa galvu trāpījusi tukša šampanieša pudele.


Kopumā pēdējā 2016.gada diena un jaunā gada pirmās stundas pavadītas salīdzinoši mierīgi, nav bijuši traģiski negadījumi, un cilvēki guvuši dažādas sadzīviska rakstura traumas, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

 

Tomēr vairāki cilvēki guvuši traumas salūta un pirotehnikas palaišanas laikā.

 

Latgalē 13 gadus vecam zēnam rokā uzliesmojusi petarde, un viņš guvis pirkstu lūzumus un plaukstas apdegumus. Pusaudzis nogādāts slimnīcā. Kurzemē 11 gadus vecam zēnam salūta laikā acī trāpījis svešķermenis - kāda no gaisa krītoša atlūza. Zēns guvis acs traumu un nogādāts slimnīcā.

 

Rīgā slimnīcā nogādāts 42 gadus vecs vīrietis, kuram petarde trāpījusi pa galvu, tādējādi viņš guvis galvas traumu.

 

Savukārt Zemgalē 31 gadu vīrietis, palaižot petardi, guvis plaukstas apdegumu. Šis alkohola reibumā esošais vīrietis vienlaikus arī neveiksmīgi kritis un lauzis potīti. Neatliekamās palīdzības mediķi nogādāja cietušo slimnīcā.

 

Kurzemē slimnīcā nogādāta 28 gadus veca sieviete, kura, publiskā vietā sagaidot jauno gadu, guvusi galvas traumu, kad viņai trāpīja gaisā pamesta tukša šampanieša pudele.

 

Mediķu aprūpē nogādāts arī deviņus gadus vecs zēns, kurš saindējies ar alkoholu. Pēc mediķiem sniegtās informācijas, puika kopā ar draugu gribējuši kādā pamestā mājā sagaidīt jauno gadu, un kopīgi lietots stiprais alkohols.

 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve teica, ka pārējās pagājušajā diennaktī gūtās traumas vairāk ir sadzīviska rakstura, kas raksturīgas mediķu darbam ikdienā. Traģiski negadījumi nav notikuši, taču diemžēl ir vairāki cietušie ar nopietnām traumām.

 

Nopietnas traumas guvuši vairāki vīrieši, kuri alkohola reibumā krituši pa kāpnēm. Rīgā šādi politraumu guvis 19 gadus vecs vīrietis reibumā. Viņam mediķi konstatējuši gan iespējamu mugurkaula skriemeļu lūzumu, gan krūškurvja lūzumu un lauztu apakšžokli. Vidzemē no otrā stāva pa trepēm kritis 64 gadus vīrietis alkohola reibumā, viņš guvis smagas traumas - mugurkaula skriemeļu un ribu lūzumu. Zemgalē 45 gadus vecs vīrietis kritis kāpņu telpā un guvis smagu galvas traumu, iespējams, viņam ir galvas pamatnes lūzums. Cietušais nogādāts slimnīcā.

 

Savukārt Latgalē slimnīcā nogādāts 73 gadus vīrietis, kuram paša suns iekodis pēdā un rokā. Vīrietis bija iereibis. Mediķi viņam konstatēja kostas brūces.

 

Latgalē mediķu rokās nonākusi 20 gadus veca sieviete, kura mājās nejauši aizķērusi katlu ar karstu eļļu, kas uzlija uz kājas. Sievietei konstatēts kājas apdegums.

 

Savukārt Kurzemē slimnīcā nogādāta 61 gadu veca sieviete, kurai mediķi konstatēja ķermeņa atdzišanu. Iespējams, sieviete ilgu laiku mitrās drēbēs bija sēdējusi pieturvietā, līdz kāds viņu pamanījis.

 

Rīgā slimnīcā nogādāta 16 gadus veca meitene, kuru notriekusi automašīna. Jauniete guvusi kājas lūzumu, mediķiem ir aizdomas arī par mugurkaula traumu.

 

Kopumā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pagājušajā diennaktī saņēma 1266 izsaukumus, no tiem 247 saistīti ar traumām. Dienesta pārstāve Bukša sacīja, ka izsaukumu skaits gadumijas naktī bija līdzīgs, kā brīvdienās ierasts. Viņa vērtēja, ka kopumā diennakts pagājusi salīdzinoši mierīgi, lai arī vairāki cilvēki guvuši nopietnas sadzīviska rakstura traumas, kā arī mediķu palīdzība sniegta vairākiem cilvēkiem ar tieši gadumijas svinībām raksturīgām traumām.

0
Autors:tvnet.lv
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā
15. decembrī, 20:46 Ziemassvētku noskaņas Daugavpils Tūrisma informācijas centrā
14. decembrī, 16:23 Mūžībā devies Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieks Genādijs Kaminskis
14. decembrī, 13:00 Sociālais dienests uzsāk braukšanas karšu noformēšanu daudzbērnu ģimenēm
14. decembrī, 10:05 Pilsētniekus uzrunās atpazīstamie Daugavpils iedzīvotāji

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti