Ārstniecības iestādēm būs jāizstrādā "sūdzību dēlis" 0
Tāpat grozījumi noteikumos par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām paredz, ka pacientu drošības paaugstināšanai ārstniecības iestādēs būs jāizveido pacientu drošības ziņošanas-mācīšanās sistēmu, lai atrastu kļūdas vai nevēlama notikuma īstos cēloņus un izstrādātu ārstniecības iestādes praksē drošības mehānismus, kas ļautu samazināt kļūdu atkārtošanos.
Lai nodrošinātu mātes un bērna veselības aprūpes kvalitāti kā grūtniecības periodā, tā arī dzemdībās, noteikumi ir papildināti ar to speciālistu uzskaitījumu, kuriem obligāti Dzemdību nodaļā klātienē būs jānodrošina diennakts dežūras. Šie speciālisti, piemēram, ir ginekologs, dzemdību speciālists; vecmāte, anesteziologs un citi speciālisti.
Savukārt, lai nodrošinātu insulta pacientiem kvalitatīvu un uz vienotiem principiem balstītu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, noteikumos ir iekļauta jauna apakšnodaļa ar prasībām slimnīcu Insulta vienībām, nosakot prasības aprīkojumam, ārstniecības personām un arī šajā nodaļā sniedzamo pakalpojumu klāstam.
Ņemot vērā to, ka akreditācijas process laboratorijām atbilstoši starptautiskajam LVS EN ISO 15189:2013 standartam ir saistīts ar investīcijām un finanšu ieguldījumu un ņemot vērā ierobežoto ārstniecības iestāžu finansējumu, termiņš, kurā ārstniecības iestāžu laboratorijām ir obligāti jāveic akreditācija, ir pagarināts līdz 2017.gada 31.decembrim.