Baltijas valstu Ministru prezidenti paraksta vienošanos par vienota gāzes tirgus izveidi 1

Piektdiena, 09 dec 2016, 14:51 Versija drukāšanai

Baltijas valstu Ministru prezidenti paraksta vienošanos par vienota gāzes tirgus izveidi
Baltijas valstu Ministru prezidenti piektdien parakstījuši vienošanos par vienota gāzes tirgus izveidi, žurnālistiem pēc Baltijas Ministru padomes Premjerministru padomes sesijas paziņoja Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).


Viņš norādīja, ka sanāksmes laikā tika apspriesti jautājumi gan par iekšējās, gan par ārējās drošības stiprināšanu Baltijas reģionā, kā arī runāts par transporta un enerģētikas nozaru aktuālākajiem jautājumiem.

 

Tāpat Kučinsksi pauda gandarījumu par to, ko Latvija panākusi šogad darbojoties kā prezidējošā valsts Baltijas Ministru padomē - NATO Varšavas samita lēmumu ieviešanu, tostarp panākot nozīmīgas vienošanās par "RailBaltica" projektu, un ieguldīto darbu integrēta un funkcionējoša elektrības un gāzes tirgus izveidē.

 

Lietuvas premjerministrs Aļģirts Butkevičs uzsvēra, ka starp Baltijas valstīm parakstītā deklarācija reģionālā gāzes tirgus attīstību ir ļoti svarīga, visām trim Baltijas valstīm jāvelta liela uzmanība reģiona gāzes tirgus veidošanai un efektīvākai esošās infrastruktūras izmantošanai. "Svarīgi, lai laikā īstenotu [parakstīto] līgumu.

 

Turklāt jāinvestē nevis jaunu terminālu būvniecībā, bet jānodrošina labāku piekļuvi esošajai infrastruktūrai, papildus pievēršot uzmanību gāzes eksporta attīstībai," sacīja Butkevičs.

 

Tāpat Lietuvas premjers pauda atzinību par Latvijas prezidentūru, uzsverot, ka Baltijas valstīm ir svarīgi kopīgi strādāt pie reģiona drošības arhitektūras attīstības, kā arī kopīgu risinājumu rašanas gaisa aizsardzības un militāro iepirkumu jomās. Tāpat viņš norādīja, ka Baltijas valstīm ir jāattīsta arī potenciāls kiberdrošības un stratēģiskās komunikācijas jomās.

 

Savukārt Kučinskim Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass apstiprināja, ka nākamgad, kad Igaunija būs Baltijas Ministru padomes prezidējošā valsts, tā plāno turpināt iesāktos darbus. Ratass norādīja, ka par prioritātēm nākamajā gadā Igaunija izvirzījusi drošības nostiprināšanu Baltijas reģionā, vienota energotīkla izveidi un transporta savienojumu attīstīšanu, īpašu uzmanību pievēršot "Rail Baltica" projektam.

 

Baltijas Ministru padomes augstākā lēmējinstance ir valdības vadītāju tikšanās, kas notiek vismaz vienreiz gadā. Latvija šogad ir prezidējošā valsts.

0
Autors:BNS
Foto:xn--j1aidcn.org/

Komentāri (1)

Lingorto 10 decembrī 2016 13:39

Es uzskatu, ka tas ir ļoti prātīgi, ņemot vērā to,kā notiek vissas lietas!

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti