Baltijas valstu Ministru prezidenti paraksta vienošanos par vienota gāzes tirgus izveidi 1

Piektdiena, 09 dec 2016, 14:51 Versija drukāšanai

Baltijas valstu Ministru prezidenti paraksta vienošanos par vienota gāzes tirgus izveidi
Baltijas valstu Ministru prezidenti piektdien parakstījuši vienošanos par vienota gāzes tirgus izveidi, žurnālistiem pēc Baltijas Ministru padomes Premjerministru padomes sesijas paziņoja Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).


Viņš norādīja, ka sanāksmes laikā tika apspriesti jautājumi gan par iekšējās, gan par ārējās drošības stiprināšanu Baltijas reģionā, kā arī runāts par transporta un enerģētikas nozaru aktuālākajiem jautājumiem.

 

Tāpat Kučinsksi pauda gandarījumu par to, ko Latvija panākusi šogad darbojoties kā prezidējošā valsts Baltijas Ministru padomē - NATO Varšavas samita lēmumu ieviešanu, tostarp panākot nozīmīgas vienošanās par "RailBaltica" projektu, un ieguldīto darbu integrēta un funkcionējoša elektrības un gāzes tirgus izveidē.

 

Lietuvas premjerministrs Aļģirts Butkevičs uzsvēra, ka starp Baltijas valstīm parakstītā deklarācija reģionālā gāzes tirgus attīstību ir ļoti svarīga, visām trim Baltijas valstīm jāvelta liela uzmanība reģiona gāzes tirgus veidošanai un efektīvākai esošās infrastruktūras izmantošanai. "Svarīgi, lai laikā īstenotu [parakstīto] līgumu.

 

Turklāt jāinvestē nevis jaunu terminālu būvniecībā, bet jānodrošina labāku piekļuvi esošajai infrastruktūrai, papildus pievēršot uzmanību gāzes eksporta attīstībai," sacīja Butkevičs.

 

Tāpat Lietuvas premjers pauda atzinību par Latvijas prezidentūru, uzsverot, ka Baltijas valstīm ir svarīgi kopīgi strādāt pie reģiona drošības arhitektūras attīstības, kā arī kopīgu risinājumu rašanas gaisa aizsardzības un militāro iepirkumu jomās. Tāpat viņš norādīja, ka Baltijas valstīm ir jāattīsta arī potenciāls kiberdrošības un stratēģiskās komunikācijas jomās.

 

Savukārt Kučinskim Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass apstiprināja, ka nākamgad, kad Igaunija būs Baltijas Ministru padomes prezidējošā valsts, tā plāno turpināt iesāktos darbus. Ratass norādīja, ka par prioritātēm nākamajā gadā Igaunija izvirzījusi drošības nostiprināšanu Baltijas reģionā, vienota energotīkla izveidi un transporta savienojumu attīstīšanu, īpašu uzmanību pievēršot "Rail Baltica" projektam.

 

Baltijas Ministru padomes augstākā lēmējinstance ir valdības vadītāju tikšanās, kas notiek vismaz vienreiz gadā. Latvija šogad ir prezidējošā valsts.

0
Autors:BNS
Foto:xn--j1aidcn.org/

Komentāri (1)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
Lingorto 10 decembrī 2016 13:39

Es uzskatu, ka tas ir ļoti prātīgi, ņemot vērā to,kā notiek vissas lietas!

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti