No VP koledžā studēt gribētājiem vairums nespēj izpildīt kritērijus

No VP koledžā studēt gribētājiem vairums nespēj izpildīt kritērijus
Lielākā daļa jauniešu, kuri vēlas iestāties Valsts policijas koledžā, nespēj izpildīt kritērijus, intervijā aģentūrai BNS atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Šogad rīkotajā konkursā uzņemšanai Valsts policijas koledžas pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā "Policijas darbs" bija paredzētas 100 studējošo vietas, kurām pieteicās 470 studētgribētāji, un no tiem uzņemti 126. "Tas liecina par to, ka noteikti ir interese par darbu policijā. Mēs arī liekam uzsvaru, ka tas ir dienests, līdz ar to, šeit ir zināmas sociālās garantijas. Diemžēl jāsaka, ka joprojām ir novērojama tendence, ka vairums koledžā iestāties gribētāju nespēj izpildīt mūsu kritērijus, kas ir noteikti attiecībā uz veselību, fizisko sagatavotību, psiholoģisko sagatavotību un personības raksturojumu," sacīja Ķuzis.

 

Lielākās grūtības ir tieši ar fiziskās sagatavotības un veselības kritēriju izpildi. "100 studētgribētājus mēs paņēmām droši, taču jāatzīst, ka lielas rezerves nebija," norādīja Valsts policijas priekšnieks.

 

Tomēr viņš atzīmēja, ka, pateicoties pirms dažiem gadiem veiktajām izmaiņām jauno policistu apmācības sistēmā, jaunie policisti kļūst arvien profesionālāki. "Attiecībā uz pirmo līmeni būtiskas izmaiņas veicām jau 2013.gadā. Iepriekš katrā reģionā profesionālās izglītības programmas bija atsevišķas, tā teikt, katrs apmācīja sev darbiniekus, un mēs nolēmām, ka tas nav pareizi. Tāpēc šobrīd visā valstī apmācība notiek vienveidīgi. Redzam, ka tam ir rezultāti, jaunie kadri kļūst arvien profesionālāki. Kvalitātes uzlabošana ir viens no mūsu uzdevumiem," teica Ķuzis.

 

Vienlaikus Valsts policijas priekšnieks uzsvēra, ka arī policija nedrīkst dzīvot pēc veciem standartiem un tai ir jāspēj mainīties. "Pašreiz situācija ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē kopumā ir pietiekami sarežģīta, ir jauni izaicinājumi, terorisma draudi, migrācija, tāpēc ir jāmācās, ir jāmainās. Kā Rainis ir teicis, pastāvēs, kas pārvērtīsies. Mūsdienu kontekstā šis vēsturiskais salīdzinājums ir vietā, ir jāspēj mainīt un pieņemt dzīvi, nevis dzīvot pēc veciem standartiem. Būtu jāmainās kreatīvisma, proaktīvisma virzienā, lai apsteigtu notikumus un saprastu cilvēkus, kā arī nedzīvotu pēc stereotipiem, ka mēs esam policisti un iedzīvotāji ir pēc tam. Tomēr mūsu uzdevums ir kalpot un spēt dot padomu iedzīvotājiem, kā rīkoties. Šodien mums arvien vairāk uzdod jautājumus, ko darīt, kā darīt, un mums ir jāspēj rast pareizās atbildes. Atkal nonākam pie tā, ka vairāk jāzina, vairāk jāmācās, jo ir jāsaprot procesi," klāstīja Ķuzis.