Reizniece-Ozola cer, ka dažu nedēļu laikā tiks izvēlēts jaunais VID vadītājs 0

Pirmdiena, 17 okt 2016, 07:58 Versija drukāšanai

Reizniece-Ozola cer, ka dažu nedēļu laikā tiks izvēlēts jaunais VID vadītājs
Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) cer, ka dažu nedēļu laikā tiks izvēlēts jaunais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājs.


Ministre šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" pauda nožēlu, ka publiskajā telpā jau izskanējuši kandidātu vārdi, kas pieteikušies konkursam un izteica cerību, ka tas netraucēs komisijai izvērtēt kandidātus.

 

Vienlaikus viņa bija gandarīta, ka konkursam pieteikušies kandidāti no privātā sektora. "Ceru, ka komisija dažu nedēļu laikā pabeigs darbu un tiks izvēlēts jaunais VID vadītājs," teica Reizniece-Ozola.

 

TV3 raidījums "Nekā personīga" svētdien vēstīja, ka starp astoņiem no 19 atlasītajiem pretendentiem uz VID vadītāja amatu ir cilvēki no auditorfirmas "Deloitte", apsardzes uzņēmuma "Grifs AG", Latvijas Bankas, bijušais Finanšu policijas pārvaldes direktors Jānis Kalugins un bijusī šīs pašas pārvaldes direktora vietniece Ļubova Švecova.

 

Švecova apstiprinājusi, ka ir pieteikusies konkursā. Švecova no darba VID aizgāja pirms gada, šobrīd viņa praktizē kā juriste un raksta doktora disertāciju par nodokļu krāpšanas problemātiku Latvijā.

 

Konkursā pieteicies arī bijušais Muitas kriminālpārvaldes vadītāja Vladimira Vaškeviča vietnieks Kalugins. Kalugins savu dalību konkursā nav gribējis komentēt. Kaluginu skārusi nesen veiktā amatpersonu rotācija - viņš no VID Iekšējās audita daļas vadītāja posteņa aizrotēts uz līdzīgu struktūru Iekšlietu ministrijā.

 

No plašākiem komentāriem atteicies arī Latvijas Bankas finanšu stabilitātes pārvaldes vadītāja vietnieks Andris Ņikitins. Viņš agrāk bijis "Rīgas miesnieka" valdes priekšsēdētājs, vēlāk strādājis AS "Nordeka" un AS "Balta". 2004.gadā viņš sāka darbu Latvijas Bankā, kur bijis valdes loceklis un atbildējis arī par iepirkumiem.

 

Nodokļu plānošanas speciālists no auditorfirmas "Deloitte Latvia" Kaspars Rumba VID vadītāja konkursā pieteicies, jo gribot palīdzēt attīstīt Latvijas tautsaimniecību. "Galvenais pamudinājums ir tas, ka VID ir pietiekoši liela nozīme tautsaimniecības attīstībā un tuvākajos gados mums ir pietiekoši daudz izaicinājumu, IKP neaug un es ceru, ka izvēršot noteiktas izmaiņas ieņēmumu dienestā Latvijas tautsaimniecība varētu augt straujāk un ilgtspējīgāk," teicis Rumba.

 

Apsardzes firmas "Grifs AG" Korporatīvo klientu apsardzes vadītājs Uģis Začs līdz 2008.gadam strādājis apsardzē un arī infocentrā. Šobrīd viņš augstskolā “Turība” tiesību zinātņu katedrā pasniedz priekšmetu par drošības tehniskajiem līdzekļiem un objektu drošību.

 

Ilze Cīrule gribot izmainīt VID darbu, un tam palīdzēšot viņas līdzšinējā pieredze apdrošināšanas kompānijās "Balta" un "Gjensidige Baltija". Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss pieteicies konkursā, jo jūtot lepnumu par savu valsti. Viņš gan apzinoties, ka citi kandidāti būšot par viņu spēcīgāki.

 

Uz amatu kandidē arī Mārtiņš Liberts, par kura iepriekšējo pieredzi plašāku ziņu neesot.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi
13. decembrī, 11:32 “Maxima Latvija” kļūst par IIHF Pasaules čempionāta hokejā 2023 pirmo oficiālo partneri Latvijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti