Mūrniece aicina ES līderus neatkāpties no plāniem veicināt ekonomisko izaugsmi un stiprināt drošību 0

Sestdiena, 08 okt 2016, 08:44 Versija drukāšanai

Mūrniece aicina ES līderus neatkāpties no plāniem veicināt ekonomisko izaugsmi un stiprināt drošību
Eiropas Savienība (ES) aizvien vēl ir labākais un efektīvākais formāts, lai stātos pretim mūsdienu izaicinājumiem - nodrošinātu ekonomisko attīstību un mieru reģionā, uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).


Mūrniece šādu viedokli pauda šodien, piedaloties ES valstu parlamentu priekšsēdētāju neformālajā samitā un diskutējot par ES globālo lomu un nākotni, aģentūru BNS informēja Saeimas Preses dienestā.

 

Mūrniece aicināja dalībvalstu līderus neatkāpties no izvirzītajiem plāniem ekonomiskās izaugsmes veicināšanā un drošības stiprināšanā, lai kliedētu iedzīvotāju satraukumu par savu, kā arī visas savienības nākotni.

 

"Ekonomiskais stāvoklis, darbvietas un izaugsme ir lietas, kas satrauc mūsu ļaudis. Nav vajadzīgi radikāli priekšlikumi - mums jāturpina ieviest dzīvē to, par ko esam jau vienojušies," sacīja Mūrniece, akcentējot nepieciešamību pēc stabilitātes eirozonā, vienotā digitālā tirgus, kā arī enerģētikas savienības.

 

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka ES aizvien jūtamas ekonomiskās krīzes sekas, iedzīvotāji jūtas attālināti no ES institūcijām un valda uzticības trūkums, lai gan ES sniedz ievērojamas priekšrocības tās iedzīvotājiem.

 

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja akcentēja drošības lomu, norādot arī uz migrācijas sekām. Būtiski, ka Eiropas robežu un krasta apsardzi izdevies izveidot rekordīsā laikā, sūtot skaidru signālu, ka ES līderi ir spējīgi kontrolēt situāciju.

 

"Ir jāstiprina tiesībsargājošās institūcijas gan valstu, gan Eiropas līmenī. Mēs jau ejam pareizajā virzienā jautājumos, kas saistīti ar cīņu pret terorismu, fokusējoties uz drošību un sadarbību ar trešajām valstīm," sacīja Mūrniece. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra nepieciešamību pēc ciešākas ES un NATO sadarbības drošības jomā, vienlaikus nodrošinot, ka tā nepārklājas ar NATO mērķiem un saistībām Eiropā.

 

Parlamentu priekšsēdētāju sanāksme Bratislavā tiek rīkota pēc Slovākijas Nacionālās padomes spīkera Andreja Danko iniciatīvas, reaģējot uz izaicinājumiem ES, it īpaši pēc Lielbritānijas referenduma rezultāta par izstāšanos no savienības. Slovākija sanāksmi rīko savas pirmās prezidentūras ES Padomē laikā, lai parlamentārā līmenī veicinātu diskusiju par pašreizējo situāciju ES un tās nākotni.

 

Pirmajā sesijā parlamentu priekšsēdētāji diskutē par ES pašreizējiem izaicinājumiem - draudiem Eiropas vienotībai un plaisas mazināšanu starp ES un tās iedzīvotājiem. Savukārt otrajā sesijā ES valstu parlamentu spīkeri spriež par nākotnes mērķiem, tostarp ES iekšējo kohēziju un ES globālo lomu.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti