Finanšu padomi, kuriem nekad nevajadzētu klausīt 0

Trešdiena, 28 sep 2016, 15:45 Versija drukāšanai

Finanšu padomi, kuriem nekad nevajadzētu klausīt
Cilvēki mēdz būt izpalīdzīgi un cenšas dot padomus, kas liekas pareizi. Taču cik cilvēki, tik katram var būt cieša pārliecība par savu taisnību. Viens uzskatīs, ka ātrie kredīti ir viegls risinājums ātrai naudas iegūšanai, bet otrs būs kategoriski pret šo ideju, atbalstot tikai personīgo iekrājumu laicīgu veikšanu. Katrs no mums vismaz reizi dzīvē ir dzirdējis padomu, kā labāk rīkoties ar naudu, bet ir padomi, kurus nekad nevajadzētu pieņemt par pareizākajiem.


Sāc krāt naudu tikai tad, kad esi aizgājis pensijā

 

“Līdz pensijai ir vēl tik daudz gadu, kāpēc gan tagad par to uztraukties?” - šī ir nepareiza domāšana. Protams, jauniešiem ir patiešām daudz laika līdz iešanai pensijā, taču tas nenozīmē, ka par to nav jādomā. Vienmēr ir jābūt iekrājumiem, kurus negaidītā situācijā var izmantot. Tam nav obligāti jābūt pensijas vecumam, līdz kuram jākrāj nauda, taču ir mierīgāk, ja zinām, ka mums ir iekrājumi. Finanšu tirgus ir mainīgs, bet ir jāsaprot, ka ieguldot summu šodien, pēc pāris gadiem tā būs ievērojami palielinājusies. Sākot ieguldīt naudu jau agros gados, tu praktiski nodrošini sev pienācīgas vecumdienas. Protams, viss ir atkarīgs arī no valsts atbalsta vecumdienās, taču vienmēr ir labi, ja esi padomājis un šo to jau iekrājis.

 

Neuztraucies par studentu kredītu, tas pazudīs pēc 10 gadiem

 

Studenti, lai atmaksātu ikgadējo studiju maksu, ir spiesti ņemt studiju kredītus. Tie ir jāaizņemas atbildīgi, apsverot iespējas, kā tos atmaksāt. Ja pēc studiju beigšanas nestrādāsit, tad būs grūti tos atmaksāt, un jūs nokļūsit parādsaistībās. Ar likumu ir pieņemts, ka studiju kredīts ar gadiem dzēšas, ja strādājat valsts vai pašvaldības darbā. Ar studentu kredītu nevajadzētu aizrauties, ja nezini savus nākotnes mērķus un darba iespējas. Parādi var veidot negatīvu kredītvēsturi, un, galu galā, tev tiks atteikts, piemēram, patēriņa kredīts, ko vēlēsies paņemt, piemēram, mājokļa remontam.

 

Ik pēc diviem gadiem nomaini savu automašīnu

 

Viens no nevērtīgākajiem padomiem, lai ekonomētu savu budžetu. Mašīnu mēs pērkam ar mērķi, lai tā kalpotu ilgi un labi. Ir situācijas, kad tā jāved uz remontu un jāpērk jaunas detaļas, un bieži vien remontā tiek iztērētas prāvas naudas summas. Ja parēķina, cik naudas ir ieguldīts automašīnā divu gadu laikā, vai patiešām ir izdevīgāk iegādāties jaunu automobili un uzsākt atkārtotu remontu tūri? Ja runājam par jaunām mašīnām no saloniem, tad, visticamāk, tās iegādei ir ņemts aizdevums. Tādējādi, pārdodot savu mašīnu, par kuru maksāji bankai, sanāk vēl neizdevīgāk – tev jāatdod kredīta summa, kā arī jānopērk jauna mašīna.

 

Īrēt dzīvokli ir liela naudas izšķiešana

 

Ja tu grasies dzīvot vienā vietā nākošos 20 gadus - tad šajā situācijai padoms būtu vietā. Tomēr, cik dažādas situācijas, tik arī pareizi un nepareizi padomi. Ja zini, ka grasies dzīvot konkrētā vietā uz neilgu laika posmu, piemēram, studējot augstskolā, tad īrēt dzīvokli būs izdevīgāk. Nav jāņem bankas aizdevums, jāpērk sev dzīvoklis, tikai tāpēc, lai tas būtu tavs privātīpašums, bet beigu beigās nemaz negribi dzīvot un strādāt tajā pilsētā.

 

Pievērs uzmanību, no kā ņemt pareizos padomus!

 

Vislielākais ieteikums ir padomāt divreiz, pirms pieņemt kāda cilvēka padomus finanšu jautājumos. Protams, draugi un ģimenes locekļi vienmēr vēl to labāko, taču neorientējas šādās tēmās profesionāli. Ne vienmēr vajag klausīt padomdevējus, jo situācijas mēdz būt dažādas, un bieži vien tām nav viens vienīgs risinājums. Ir noderīgi pašam priekš sevis izstudēt sev svarīgus personīgo finanšu jautājumus no uzticamiem resursiem. Tās var būt uzticamas mājas lapas internetā, kā arī konsultācijas ar bankā strādājošiem profesionāļiem un ekspertiem šajos jautājumos.

0
Autors:Preses relīze
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti