Iedzīvotāju ienākumu atvieglojumu dēļ pašvaldības zaudē 800 miljonus eiro 0

Piektdiena, 26 aug 2016, 08:00 Versija drukāšanai

Iedzīvotāju ienākumu atvieglojumu dēļ pašvaldības zaudē 800 miljonus eiro
Valsts noteikto iedzīvotāju ienākumu atvieglojumu dēļ pašvaldības katru gadu zaudē aptuveni 800 miljonus eiro, tāpēc tie būtu jāpārskata, pēc tikšanās ar ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) žurnālistiem sacīja Latvijas lielo pilsētu asociācijas (LLPA) prezidējošās pilsētas Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").


LLPA vadītājs norādīja, ka pirmkārt runā par valdības paredzētajiem jaunajiem atvieglojumiem, kuri nosaka, ka tiem darba ņēmējiem, kuriem ir kolektīvie līgumi, ir papildu atvieglojumi. Tas neesot godīgi pret citām klasēm - nestrādājošajiem, bērniem, pensionāriem, kā arī tiem strādājošajiem, kuriem nav šādu līgumu. Tāpat Lembergs sacīja, ka arī esošie atvieglojumi ir liels slogs pašvaldībām, jo to dēļ pašvaldības zaudē aptuveni 800 miljonus eiro gadā.

 

Jautāts par kopējo budžeta veidošanas procesu, Lembergs sacīja, ka lielās pilsētas apzinās valsts fiskālo telpu budžeta veidošanas procesā un svarīgi esot neiet "gadu gados ieietajās pēdās" jautājumos, kas skar pašvaldības. Kučinskis esot solījis LLPA, ka labi atceroties, ka pats vadījis pašvaldību, tāpēc nekas radikāls pašvaldībām netiks mainīts.

 

Lembergs gan pastāstīja, ka pašvaldībām ir iebildumi pret atsevišķām iecerēm - valdība iecerējusi ieviest jaunus iedzīvotāju ienākuma nodokļu atvieglojumus, kas pašvaldību ieņēmumus nākamgad samazinātu par 2,8 miljoniem eiro. Pašvaldības uzstājot uz to, ka ja valdība vēlas paredzēt atvieglojumus, tad tai jānodrošina arī šo miljonu kompensācija.

 

"Valdība nedrīkstētu lemt par pašvaldību ieņēmumiem. Ja tā vēlas darīt labus darbus un paredzēt atvieglojumus, tai pašvaldībām ir jākompensē šī nauda," sacīja Lembergs. Tāpat ar atbildīgajām ministrijām tikšot veidota darba grupa, lai risinātu situāciju, ka valsts pamatbudžets pieaug daudz straujāk nekā pašvaldību pamatbudžeti. Starpība esot aptuveni trešdaļa, pauda Lembergs.

 

Tāpat pašvaldības premjerministram prasījušas kompensēt jaunās izglītības reformas fiskālo ietekmi uz pašvaldību budžetiem, taču tas esot uzreiz atteikts. Tika norādīts arī tas, ka pašlaik atsevišķām slimnīcām tiekot norakstīti kredīti, bet citām ne, kas kropļojot konkurenci un būtu valstiski jārisina šis jautājums. Paredzēts gan, ka darba kārtībā tas nonāks tikai 2018.gadā.

 

Vaicāts par Kučinska lēmumu pabeigt daudzas reformas nākamgad un atstāt ļoti mazu fiskālo telpu neparedzētiem gadījumiem nākamā gada budžetā, Lembergs sacīja, ka galvenie kompromisi esot panākti. Viņš gan akcentēja, ka valdības paredzētie 35 miljoni jeb 0,1% no budžeta, par ko paredzēts palielināt tā deficītu, tiks realizēts tikai tad, ja tuvāko mēnešu laikā valdība izstrādās visus nepieciešamos plānus veselības reformai

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti