Streļčenoks ir gatavs turpināt KNAB vadīšanu 0

Otrdiena, 23 aug 2016, 08:14 Versija drukāšanai

Streļčenoks ir gatavs turpināt KNAB vadīšanu
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks ir gatavs gan tam, ka turpinās vadīt biroju, gan arī tam, ka iestādes priekšnieka amatā varētu nākt kāds cits.


Strelčenoks intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" stāstīja, ka viņa mērķis ir stiprināt biroju, apgūt Eiropas Savienības (ES) resursus un piesaistīt jaunus kadrus. Tādējādi šobrīd ir pāragri runāt par jaunām reorganizācijām birojā. "Birojs mēģina maksimālu darbu, lai būtu rezultāts," stāstīja Streļčenoks.

 

Vaicāts par savām izredzēm atkārtoti kļūt par KNAB priekšnieku, Streļčenoks norādīja, ka par to nedomā. Viņš atklāja, ka savu kandidatūru konkursam uz KNAB priekšnieka amatu plāno oficiāli izvirzīt septembrī, kad būs sagatavojis nepieciešamos dokumentus. Tāpat Streļčenoks ir gatavs visiem scenārijai - gan atkārtotai kļūšanai par KNAB priekšnieku, gan arī tam, ka konkursā kāds cits varētu kļūt par jauno biroja vadītāju.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Ministru kabinets (VK) izsludinājis atklātu konkursu uz KNAB priekšnieka amatu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

 

Galvenās pretendenta prasības ir prasme vadīt un organizēt komandas darbu iestādes mērķu sasniegšanai un spēja veidot pozitīvu komandas gaisotni iestādē, orientācija uz attīstību, spēja pieņemt lēmumus, izvērtējot informāciju un uzņemoties atbildību par tiem, vēlme apliecināt savas profesionālās zināšanas un paust redzējumu par KNAB darbības prioritātēm un nākotnes attīstības vīziju pretkorupcijas pasākumu pilnveidei Latvijā.

 

Pretendentam jābūt Latvijas pilsonim ar nevainojamu reputāciju, ar latviešu valodas un vismaz divu svešvalodu zināšanām B līmenī, augstākajai profesionālai vai akadēmiskai izglītībai, izņemot pirmā līmeņa profesionālo izglītību, un jurista kvalifikācijai, kā arī amatam atbilstošai darba pieredzei un vismaz triju gadu pieredzei vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā.

 

Tāpat kandidātam uz amatu jāatbilst prasībām un noteiktajiem kritērijiem speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam saņemšanai un nesasniegušam pensijas vecumu.

 

Kopā ar pieteikuma dokumentiem jāiesniedz motivācijas vēstule ar redzējumu par KNAB darbības prioritātēm.

 

KNAB priekšniekam tiks noteikta līdz 2441 eiro liela mēnešalga pirms nodokļu nomaksas.

 

KNAB priekšnieka amata pretendentu atlasi veiks komisija, kuru vadīs Valsts kancelejas (VK) direktors. Komisijas sastāvā ir ģenerālprokurors, Satversmes aizsardzības biroja direktors un Drošības policijas priekšnieks, kā arī pretendentu atlasē ar padomdevēja tiesībām piedalās ne vairāk kā trīs Sabiedriski konsultatīvās padomes pilnvaroti pārstāvji.

 

Konkurss notiks divās kārtās. Pretendentu pieteikšanās termiņš ir 20 darbdienas no konkursa izsludināšanas dienas, t. i., no sludinājuma publicēšanas dienas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

 

KNAB priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ un atbrīvo Saeima pēc Ministru kabineta (MK) ieteikuma. Esošā KNAB priekšnieka Streļčenoka pilnvaras amatā noslēdzas novembra vidū. KNAB priekšnieka amatu var ieņemt divus termiņus pēc kārtas.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti