Ministrs pauda, ka rosinātās minimālās algas paaugstināšana no šī brīža 370 eiro uz 407 eiro pirms nodokļu nomaksas veicinātu labklājības pieaugumu iedzīvotājiem, kuri pašlaik saņem minimālo algu, īpaši ģimenēm ar bērniem, kam valsts atbalsts nepieciešams visvairāk.
Reirs uzsvēra, ka "trešdaļa Latvijas iedzīvotāju ir pakļauti nabadzības riskam, un vairākkārt saņemti starptautisko organizāciju atzinumi ar norādēm uz sociālo nevienlīdzību, zemu minimālo algu un neapliekamo minimumu".
"Ņemot vērā, ka straujāk aug lielāka apmēra algas, nepieciešams rīkoties, lai nodrošinātu arī samaksas pieaugumu darbiniekiem, kuri saņem minimālo algu. Tās paaugstināšana ir demokrātisks un vienlīdzīgs veids, kā tiešā vai netiešā veidā atbalstīt lielu Latvijas sabiedrības daļu, īpaši reģionos," pauda labklājības ministrs.
LM informēja, ka šī brīža minimālā alga ietver tikai pašu pamatvajadzību nodrošināšanu, jo aprēķinātais nabadzības riska slieksnis ir 291 eiro cilvēkam. Minimālās algas pacelšana neietekmē cenu kāpumu un bezdarba līmeni. Tieši pretēji - palielinās iedzīvotājiem pieejamais naudas daudzumus un attiecīgi arī pirktspēja. Turklāt pasaules prakse liecina, ka augstākas minimālās algas samazina milzīgo plaisu starp nabadzīgajiem un bagātajiem iedzīvotājiem, tādējādi veicinot vienlīdzību.
Kopš 1.jūlija pirmo reizi desmit gadu laikā Latvijā ir zemākā minimālā alga Baltijas valstu vidū un trešā zemākā Eiropas Savienībā. Tāpēc atbalsts maznodrošinātajiem ir jāveido pēctecīgi gan plānojot nākamā, gan turpmāko gadu budžetus.
Jau vēstīts, ka Reirs virza izskatīšanai informatīvo ziņojumu, aicinot ar 2017.gada 1.janvāri paaugstināt minimālo mēneša darba algu līdz 407 eiro. Reira rosināto konceptuāli atbalsta viss politiskais spēks, norādot, ka pagājušā gadā minimālās algas paaugstināšana koalīcijā tikusi nobremzēta. Cits "Vienotības" pārstāvis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens savukārt norādījis - nevajadzētu būt problēmām minimālo algu celt vismaz par 20 eiro.
Savukārt Finanšu ministrija veikusi aprēķinus saistībā ar LM piedāvāto summu un uzskata, ka minimālo algu varētu celt par 10 eiro, jo, paceļot minimālo atalgojumu par 40 eiro mēnesī, tiktu apdraudētas darba vietas reģionos un atsevišķās nozarēs.