Vējonis: jāturpina reformas veselības aprūpes un izglītības nozarē 0

Pirmdiena, 08 aug 2016, 07:30 Versija drukāšanai

Vējonis: jāturpina reformas veselības aprūpes un izglītības nozarē
Nepieciešams turpināt reformas veselības aprūpes un izglītības nozarē, kā arī nemitīgi jāpilnveido iekšējās drošības pasākumi, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aģentūra BNS uzzināja prezidenta kancelejā.


Vējonis uzsver, ka, izstrādājot nākamā gada valsts budžetu, ir nepieciešams nodrošināt efektīvu budžeta līdzekļu izlietojumu, lai tiktu turpinātas nepieciešamās valsts pārvaldes reformas.

 

"Lēmumiem par finansējuma sadalījumu starp nozarēm ir jābalstās uz skaidru pamatojumu, kā piešķirtie līdzekļi tiks izlietoti un kāds no tā būs ieguvums sabiedrībai. Ir rūpīgi jāpārskata budžeta bāzes izdevumu lietderība, jo tikai tā iedzīvotājos var radīt pārliecību par efektīvu valsts pārvaldi ilgtermiņā," norāda Valsts prezidents.

 

Vējonis uzsver, ka, īstenojot valsts pārvaldes reformas, ir svarīga veiksmīga valdības un sociālo partneru sadarbība. "Valdības sarunās ar uzņēmēju organizācijām un arodbiedrībām nepieciešams vienoties par konkrētiem pasākumiem," norāda Valsts prezidents.

 

Tāpat prezidents akcentē, ka jāturpina reformas veselības aprūpes un izglītības nozarē. Nemitīgi jāpilnveido iekšējās drošības pasākumi, ka arī jāstiprina valsts austrumu robeža. Savukārt veiksmīgas uzņēmējdarbības attīstībai ir svarīgi nodrošināt nodokļu sistēmas stabilitāti un prognozējamību. Nepieciešams veicināt valsts globālo konkurētspēju, kur viens no būtiskiem aspektiem ir stabils atbalsts Latvijas zinātnes attīstībai.

 

Svarīgi ir neatkāpties no iepriekš nospraustajiem ilgtermiņa mērķiem, tai skaitā pakāpeniski palielināt izdevumus valsts aizsardzībai, lai 2018. gadā tie sasniegtu 2 % no valsts IKP, uzsver prezidents.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
Vakar, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti