Bērna pazušana Ķengaragā: Māte var iesūdzēt savas atvases glābēju tiesā 0

Sestdiena, 14 feb 2015, 17:22 Versija drukāšanai

Bērna pazušana Ķengaragā: Māte var iesūdzēt savas atvases glābēju tiesā
Ceturtdien internetā parādījās sludinājums, kas tūdaļ piesaistīja plašu uzmanību – kāds vīrietis meklēja trīs vai četrus gadus veca bērna vecākus. Lai arī situācija beidzās laimīgi, bērna mātei tomēr ir tiesības sava bērna glābēju iesūdzēt tiesā, vēsta raidījums «Degpunktā».


Notikumi risinājušies sekojoši: viņš gājis pa Maskavas ielu Rīgā, un tur ieraudzījis mazu bērnu bez vecākiem. Tā kā mazajam bērnam, visticamāk, kritiena rezultātā bija nobrāzta seja, vīrietis vēl jo vairāk nolēma mazajam palīdzēt.

 

Palīdzējis pēc saviem ieskatiem –ienesis bērnu frizētavā, nofotografējis, izvietojis bildi sociālajos tīklos, un pats devies prom, kamēr frizētavas darbinieces mazuli pieskatījušas, kamēr tika gaidīta policija.

 

Kamēr bērna atradējs meklējis māti, māte meklējusi savu bērnu. Policisti jau bija ceļā uz frizētavu, un mazā puisēna bildi sociālajos tīklos apskatīja tūkstošiem cilvēku. Viss beidzās tikpat ātri, kā sākās – policija bērnu aizveda uz dežūrdaļu, kur drīz vien ieradās arī pati bērna māte.

 

«Bērna māte, ejot ārā no dzīvokļa, apģērba vienu bērnu, aizgāja istabā pie otra bērnu, taču saģērbtais bērns attaisīja durvis un pats izgāja uz ielas,» saka policijas pārstāvis.

 

Viss beidzās laimīgi – bērns atgriezās ģimenē, bet ar bērna atradēju un bērna māti tiek veiktas pārrunas. Abi vienojās, ka sanācis ir tā, kā ir sanācis, un abi šķīrās kā draugi.

 

Policijā saka, ka pretenzijas nebija nevienam – ne mātei, ne bērna atradējam.

 

Lai arī sludinājums ar bērna foto ir dzēsts, bērna fotogrāfija internetā ceļos vēl ilgu laiku. Lai arī fotografēt atrastus kaķus un suņus ir norma, pret bērniem vajadzētu attiekties saudzīgāk.

 

Tiek vēstīts, ka likums nosaka, ka bērnam ir tiesības uz privāto dzīvi. Šajā gadījumā tiesības iekļauj sevī faktu, ka bērna fotogrāfiju nedrīkst publiskot bez vecāku piekrišanas. Bērna intereses ir primāras. Cilvēkam, kurš atrada šo bērnu, vajadzēja rīkoties citādākiem līdzekļiem, lai nepārkāptu bērna privātumu.

 

Ja bērna māte izlems, ka nav mierā ar notiekošo, viņai ir tiesības pret sava bērna glābēju vērsties tiesā. Vīrietis, kurš izglāba bērnu, raidījumam saka, puisītis stundas laikā atrada mammu un viss beidzās labi, taču šobrīd glābējs saprot, ka publicēt bērna foto bijusi liela muļķība.

 

Arī policisti atzīst, ka situācija ir divdomīga. No vienas puses ir labi, ka garāmgājējs nav bijis vienaldzīgs, taču no otras puses šādā situācijā labāk kādu laiku pastāvēt kopā ar bērnu, nevis doties ar bērnu prom, jo var gadīties, ka māte ir turpat aiz stūra.

 

Svešu bērnu fotogrāfijas nedrīkst publicēt internetā, ja vien tas netiek darīts ar likumsargu piekrišanu. Tādēļ labāk bērnu vai viņu vecāku meklēšanā labāk ir paļauties uz policiju, nevis interneta vidi.

0
Autors:apollo.lv
Foto:apollo.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī 1
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti