Bērna pazušana Ķengaragā: Māte var iesūdzēt savas atvases glābēju tiesā 0

Sestdiena, 14 feb 2015, 17:22 Versija drukāšanai

Bērna pazušana Ķengaragā: Māte var iesūdzēt savas atvases glābēju tiesā
Ceturtdien internetā parādījās sludinājums, kas tūdaļ piesaistīja plašu uzmanību – kāds vīrietis meklēja trīs vai četrus gadus veca bērna vecākus. Lai arī situācija beidzās laimīgi, bērna mātei tomēr ir tiesības sava bērna glābēju iesūdzēt tiesā, vēsta raidījums «Degpunktā».


Notikumi risinājušies sekojoši: viņš gājis pa Maskavas ielu Rīgā, un tur ieraudzījis mazu bērnu bez vecākiem. Tā kā mazajam bērnam, visticamāk, kritiena rezultātā bija nobrāzta seja, vīrietis vēl jo vairāk nolēma mazajam palīdzēt.

 

Palīdzējis pēc saviem ieskatiem –ienesis bērnu frizētavā, nofotografējis, izvietojis bildi sociālajos tīklos, un pats devies prom, kamēr frizētavas darbinieces mazuli pieskatījušas, kamēr tika gaidīta policija.

 

Kamēr bērna atradējs meklējis māti, māte meklējusi savu bērnu. Policisti jau bija ceļā uz frizētavu, un mazā puisēna bildi sociālajos tīklos apskatīja tūkstošiem cilvēku. Viss beidzās tikpat ātri, kā sākās – policija bērnu aizveda uz dežūrdaļu, kur drīz vien ieradās arī pati bērna māte.

 

«Bērna māte, ejot ārā no dzīvokļa, apģērba vienu bērnu, aizgāja istabā pie otra bērnu, taču saģērbtais bērns attaisīja durvis un pats izgāja uz ielas,» saka policijas pārstāvis.

 

Viss beidzās laimīgi – bērns atgriezās ģimenē, bet ar bērna atradēju un bērna māti tiek veiktas pārrunas. Abi vienojās, ka sanācis ir tā, kā ir sanācis, un abi šķīrās kā draugi.

 

Policijā saka, ka pretenzijas nebija nevienam – ne mātei, ne bērna atradējam.

 

Lai arī sludinājums ar bērna foto ir dzēsts, bērna fotogrāfija internetā ceļos vēl ilgu laiku. Lai arī fotografēt atrastus kaķus un suņus ir norma, pret bērniem vajadzētu attiekties saudzīgāk.

 

Tiek vēstīts, ka likums nosaka, ka bērnam ir tiesības uz privāto dzīvi. Šajā gadījumā tiesības iekļauj sevī faktu, ka bērna fotogrāfiju nedrīkst publiskot bez vecāku piekrišanas. Bērna intereses ir primāras. Cilvēkam, kurš atrada šo bērnu, vajadzēja rīkoties citādākiem līdzekļiem, lai nepārkāptu bērna privātumu.

 

Ja bērna māte izlems, ka nav mierā ar notiekošo, viņai ir tiesības pret sava bērna glābēju vērsties tiesā. Vīrietis, kurš izglāba bērnu, raidījumam saka, puisītis stundas laikā atrada mammu un viss beidzās labi, taču šobrīd glābējs saprot, ka publicēt bērna foto bijusi liela muļķība.

 

Arī policisti atzīst, ka situācija ir divdomīga. No vienas puses ir labi, ka garāmgājējs nav bijis vienaldzīgs, taču no otras puses šādā situācijā labāk kādu laiku pastāvēt kopā ar bērnu, nevis doties ar bērnu prom, jo var gadīties, ka māte ir turpat aiz stūra.

 

Svešu bērnu fotogrāfijas nedrīkst publicēt internetā, ja vien tas netiek darīts ar likumsargu piekrišanu. Tādēļ labāk bērnu vai viņu vecāku meklēšanā labāk ir paļauties uz policiju, nevis interneta vidi.

0
Autors:apollo.lv
Foto:apollo.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 11:56 Soli pa solim: kā izveidot savu e-adresi
Šodien, 09:42 Organizēsim svētkus Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā kopā!
Šodien, 09:30 Aicinām pieteikties 3 mēnešu bezmaksas latviešu valodas kursiem!
Šodien, 09:04 Nāciet arī šogad baudīt vingrotāju plastiku, grāciju un skaistumu!
Šodien, 08:51 Konkurss spēlfilmas izveidei un pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai
Šodien, 08:21 Lietā par četru miljonu eiro izkrāpšanu no ES fondiem iesaistīti arī LIAA darbinieki
Šodien, 08:11 XVI Starptautiskais mākslas forums-konkurss “Pēterburgas pavasaris”
Vakar, 19:15 Skolotāji piketē pie LR Saeimas (VIDEO)
Vakar, 15:45 Anna Sintija Ivanova izdevusi savu pirmo dzejoļu krājumu “115-tais rīts” (VIDEO)
Vakar, 14:43 VSAA labo uz VID nosūtīto kļūdaino informāciju
Vakar, 12:28 Vasaras nometņu ceļazīmju maksa
Vakar, 10:44 Piecgadīgam zēnam nepieciešama delfīnu palīdzība
Vakar, 09:29 Bibliotēka piedāvā uzlabot digitālās prasmes
Vakar, 09:08 Atklāta izstāde "Izcilie Latgales ebreji”
Vakar, 09:00 Tiesa noraida Daugavpils domes prasību pret SIA Clean R (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti