21 miljoni eiro jauniešu karjeras atbalsta pasākumu īstenošanai skolās 0

Ceturtdiena, 28 jūl 2016, 08:40 Versija drukāšanai

21 miljoni eiro jauniešu karjeras atbalsta pasākumu īstenošanai skolās
Par vairāk nekā 21 miljonu eiro plāno īstenot jauniešu karjeras atbalsta pasākumus 328 izglītības iestādēs un par gandrīz pieciem miljoniem eiro realizēt pasākumus talantīgo jauniešu attīstīšanai, aģentūru BNS informēja Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) pārstāve Ieva Luste.


CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības attīstības aģentūrai (VIAA) sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu jauniešu karjeras atbalsta pasākumus. Šim mērķim no ESF pieejami vairāk nekā 18 miljoni eiro.

 

ESF finansējums paredzēts karjeras atbalsta pasākumu īstenošanai specifiskā atbalsta īstenošanā iesaistīto 328 izglītības iestāžu izglītojamiem visos Latvijas novados un republikas pilsētās. Projekta ietvaros tiks sagatavoti informatīvie un metodisko materiāli, kā arī izstrādāti karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāna paraugi. Skolu pedagogiem un speciālistiem, kas īstenos karjeras atbalsta pasākumus, paredzēts nodrošināt atbilstošu papildizglītību. Profesionālās izglītības iestāžu prestiža un profesionālo skolu audzēkņu pašapziņas celšanai plānots organizēt gan nacionāla mēroga profesionālās meistarības konkursus, gan nodrošināt godalgoto vietu ieguvēju dalību starptautiskajos jauno profesionāļu meistarības konkursos.

 

Lai nodrošinātu karjeras attīstības atbalsta pasākumu sasaisti ar darba vidi, projekta īstenošanā tiks iesaistīta Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, Nodarbinātības valsts aģentūra, nozaru ekspertu padomes un profesionālās asociācijas.

 

Pieejamais kopējais attiecināmais finansējums karjeras atbalsta pasākumu īstenošanai ir 21,6 miljoni eiro, tai skaitā ESF fonda finansējums – 18,4 miljoni eiro un valsts budžeta līdzfinansējums – 3,2 miljoni eiro.

 

Tāpat CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības satura centram (VISC) sagatavot projekta iesniegumu ESF finansējuma saņemšanai, lai īstenotu nacionāla un starptautiska mēroga pasākumus talantīgo jauniešu attīstīšanai.

 

ESF finansējumu paredzēts izmantot, lai nodrošinātu jauniešu zinātniski pētniecisko darbību, organizējot valsts un reģionālās skolēnu zinātniskās konferences, kā arī vasaras nometnes mācību olimpiāžu un zinātnisko konferenču laureātiem. Tāpat tiks organizēti praktiskās ievirzes pasākumi jauniešu talantu un zināšanu pilnveidošanai.

 

Plānots organizēt arī novadu, republikas pilsētu, novadu apvienību un valsts mācību priekšmetu olimpiādes un nodrošināt Latvijas jauno izcilnieku dalību starptautiskajās mācību olimpiādēs, starptautiskajās zinātnes izstādēs, konkursos un jauno zinātnieku skolās.

 

Pieejamais kopējais attiecināmais finansējums projekta īstenošanai ir 3,3 miljoni eiro, tai skaitā ESF finansējums 2,8 miljoni eiro un valsts budžeta līdzfinansējums 493 tūkstoši eiro.

0
Autors:BNS
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:49 Lielā Stropu ezera pludmalē ar krāsu skrējienu tiks atklāts jaunatnes un sporta festivāls “Artišoks”
Vakar, 15:32 Daugavpili apmeklēs Latvijas VW Beetle kluba "Vaboles"
Vakar, 14:51 25. jūlijā ierobežos satiksmi Daugavas ielā
22. jūlijā, 16:02 LIAA aicina uzņēmējus pieteikties dalībai Valsts prezidenta un ekonomikas ministra vizītē ASV
22. jūlijā, 15:01 “Dinaburg” komanda uzrāda lieliskus rezultātus “Dragon Boat” sacensībās
22. jūlijā, 14:05 Robežsardzes priekšnieks: Notiek apzināta nelegālo migrantu virzīšana uz Latviju
19. jūlijā, 07:55 Gudrības zoba raušana - procedūras gaita un pēcoperācijas aprūpe
18. jūlijā, 16:12 Daugavpils uzņēmumi un iestādes aicināti saņemt zīmi “Vieta, kur gaida”
17. jūlijā, 15:02 Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova dosies iekarot Parīzi
16. jūlijā, 14:32 Narkoloģe atklāj, ka trauksmes zvanus par sintētiskajām narkotikām zvana katrā kontinentā
16. jūlijā, 12:41 Personas ar Baltkrievijā reģistrētu transportlīdzekli vairs nevarēs iebraukt Latvijā
16. jūlijā, 11:38 Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām desmit Latvijas augstskolās
15. jūlijā, 14:42 Šonedēļ 72 valsts autoceļu posmos notiek būvdarbi
15. jūlijā, 13:31 Šonedēļ gaidāms +30 grādu karstums, bet nedēļas izskaņā plaši nokrišņi
15. jūlijā, 12:31 Pašvaldības policija Daugavpils centrā noķer dzērājšoferi

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti