21 miljoni eiro jauniešu karjeras atbalsta pasākumu īstenošanai skolās 0

Ceturtdiena, 28 jūl 2016, 08:40 Versija drukāšanai

21 miljoni eiro jauniešu karjeras atbalsta pasākumu īstenošanai skolās
Par vairāk nekā 21 miljonu eiro plāno īstenot jauniešu karjeras atbalsta pasākumus 328 izglītības iestādēs un par gandrīz pieciem miljoniem eiro realizēt pasākumus talantīgo jauniešu attīstīšanai, aģentūru BNS informēja Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) pārstāve Ieva Luste.


CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības attīstības aģentūrai (VIAA) sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu jauniešu karjeras atbalsta pasākumus. Šim mērķim no ESF pieejami vairāk nekā 18 miljoni eiro.

 

ESF finansējums paredzēts karjeras atbalsta pasākumu īstenošanai specifiskā atbalsta īstenošanā iesaistīto 328 izglītības iestāžu izglītojamiem visos Latvijas novados un republikas pilsētās. Projekta ietvaros tiks sagatavoti informatīvie un metodisko materiāli, kā arī izstrādāti karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāna paraugi. Skolu pedagogiem un speciālistiem, kas īstenos karjeras atbalsta pasākumus, paredzēts nodrošināt atbilstošu papildizglītību. Profesionālās izglītības iestāžu prestiža un profesionālo skolu audzēkņu pašapziņas celšanai plānots organizēt gan nacionāla mēroga profesionālās meistarības konkursus, gan nodrošināt godalgoto vietu ieguvēju dalību starptautiskajos jauno profesionāļu meistarības konkursos.

 

Lai nodrošinātu karjeras attīstības atbalsta pasākumu sasaisti ar darba vidi, projekta īstenošanā tiks iesaistīta Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, Nodarbinātības valsts aģentūra, nozaru ekspertu padomes un profesionālās asociācijas.

 

Pieejamais kopējais attiecināmais finansējums karjeras atbalsta pasākumu īstenošanai ir 21,6 miljoni eiro, tai skaitā ESF fonda finansējums – 18,4 miljoni eiro un valsts budžeta līdzfinansējums – 3,2 miljoni eiro.

 

Tāpat CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības satura centram (VISC) sagatavot projekta iesniegumu ESF finansējuma saņemšanai, lai īstenotu nacionāla un starptautiska mēroga pasākumus talantīgo jauniešu attīstīšanai.

 

ESF finansējumu paredzēts izmantot, lai nodrošinātu jauniešu zinātniski pētniecisko darbību, organizējot valsts un reģionālās skolēnu zinātniskās konferences, kā arī vasaras nometnes mācību olimpiāžu un zinātnisko konferenču laureātiem. Tāpat tiks organizēti praktiskās ievirzes pasākumi jauniešu talantu un zināšanu pilnveidošanai.

 

Plānots organizēt arī novadu, republikas pilsētu, novadu apvienību un valsts mācību priekšmetu olimpiādes un nodrošināt Latvijas jauno izcilnieku dalību starptautiskajās mācību olimpiādēs, starptautiskajās zinātnes izstādēs, konkursos un jauno zinātnieku skolās.

 

Pieejamais kopējais attiecināmais finansējums projekta īstenošanai ir 3,3 miljoni eiro, tai skaitā ESF finansējums 2,8 miljoni eiro un valsts budžeta līdzfinansējums 493 tūkstoši eiro.

0
Autors:BNS
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti