Izmantojot brīvpieejas bezvadu savienojumus, tiek zagti dati; policija aicina uzmanīties 0

Trešdiena, 27 jūl 2016, 16:56 Versija drukāšanai

Izmantojot brīvpieejas bezvadu savienojumus, tiek zagti dati; policija aicina uzmanīties
Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) ir saņēmusi informāciju par gadījumiem, kad, izmantojot publiski brīvi pieejamus bezvadu interneta (WiFi) pieslēgumus, ļaundari iegūst personu datus un paroles, tāpēc aicina rūpēties par datu drošību, izmantojot šādus tīklus, aģentūra BNS uzzināja VP.


Tiek uzsvērts, ka aktualizējušies gadījumi, kad notiek lietotāja datu zādzības, brīdī kad cilvēks izmanto šķietami drošus publiskus WiFi pieslēgumus, ko uzņēmumi un iestādes piedāvā savu klientu ērtībai. Ļaundari dublē šo, šķietami drošo tīklu nosaukumus un iestatījumus, radot iespaidu, ka izveidotais bezvadu interneta piekļuves punkts ir uzņēmuma vai iestādes oficiālais punkts, tādējādi drošs.

 

Pieslēdzoties nedrošajam savienojumam, noziedznieks, izmantojot programmatūru, kas analizē datu plūsmu, spēj iegūt lietotāja apmeklētās interneta adreses, ievadītos lietotājvārdus un paroles, nosūtītos un saņemtos datus, kas pārsūtīti, izmantojot nedrošo bezvadu interneta pieslēgumu un nav šifrēti.

 

Par personas datu zādzību upuriem visbiežāk kļūst cilvēki, kas ir bezrūpīgi attiecībā uz savu virtuālo drošību, piemēram, caur publiskajiem WiFi tīkliem veicot maksājumus internetbankās, pirkumus internetveikalos un pārbaudot savu e-pastu, tāpat arī gados jaunas personas – skolēni un studenti, kas nereti izmanto tikai publiskos brīvpieejas interneta tīklus.

 

Policija iesaka viedtālruņu, planšetdatoru un portatīvo datoru lietotājiem rūpēties par savu drošību interneta vidē un regulāri atjaunināt operētājsistēmas izmantotajās ierīcēs un izmantot antivīrusu vispārējai sistēmas drošībai. Tāpat tiek aicināts neatvērt e-pasta pielikumos atrodošus failus, ja tie ir aizdomīgi, kā arī izmantot tikai drošus interneta savienojumus, īpaši pārliecinoties vai ierīce savienota ar īsto savienojumu.

 

Drošības līmeni var paaugstināt arī apmeklējot interneta vietnes, izmantojot HTTPS protokolu, kas šifrē nosūtītos datus interneta vietnei. Savukārt programmatūru ieteicams lejuplādēt tikai no oficiālajām vietnēm – Google Play un App Store.

0
Autors:BNS
Foto:Flickr.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 16:05 Daugavpilī tiek radīti arvien labvēlīgāki apstākļi biznesa attīstībai (VIDEO)
Šodien, 08:15 Daugavpils 100+ sekundēs (14.10.2019., VIDEO)
Vakar, 11:30 Tirdzniecībā pieejamas "Muzikālās bankas" 20 gadu jubilejas koncerta biļetes
Vakar, 08:25 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
11. oktobrī, 08:45 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
11. oktobrī, 08:35 Daugavpils pilngadīgos skolēnus nākamgad var atbrīvot no pacienta līdzmaksājumiem (VIDEO)
10. oktobrī, 18:30 "Latvijas Valsts Meži" ekspedīcijas 6. klašu skolēniem (VIDEO)
10. oktobrī, 08:45 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
9. oktobrī, 10:30 Pasaules arhitektūras diena Daugavpilī (VIDEO)
9. oktobrī, 08:15 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
8. oktobrī, 08:15 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
7. oktobrī, 09:25 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
4. oktobrī, 15:30 Projekts "Clicking With Voters" (VIDEO)
4. oktobrī, 09:25 Daugavpils 100+ sekundēs (VIDEO)
3. oktobrī, 10:07 Jānis Lāčplēsis: “Lai jūsu darbs vienmēr tiktu cienīts!”

 

-DAUTKOM

-DAUTKOM

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti