Šķēpmetējs Sirmais sensacionāli kļūst par Eiropas čempionu 0

Piektdiena, 08 jūl 2016, 13:02 Versija drukāšanai

Šķēpmetējs Sirmais sensacionāli kļūst par Eiropas čempionu
Latvijas šķēpmetējs Zigismunds Sirmais ceturtdien Amsterdamā kļuva par Eiropas čempionu.

Sirmais piektajā mēģinājumā sasniedza jaunu personisko rekordu 86,66 metri, kas arī nodrošināja uzvaru sacensībās. Līdz šim viņa personiskais rekords bija 86,61 metrs, bet sezonas labākais rezultāts 83,95 metri.

Sirmā rezultāts ir 12. labākais šajā sezonā, bet tālāk par viņu 2016. gadā ir metuši tikai seši sportisti.

Sirmais ar pirmo metienu (81,86 metri) kļuva par līderi, bet vēlāk viņa rezultātu uzlaboja soms Anti Rūskanens (82,44 metri) un čehs Viteslavs Veselijs (83,59 metri). Taču priekšpēdējā metienā Sirmais šķēpu raidīja 86,66 metrus tālu, par pieciem centimetriem labojot savu personisko rekordu un nodrošinot sev Eiropas čempiona titulu.

Latvijas vieglatlēti Eiropas čempionātos kopš neatkarības atgūšanas nu ir izcīnījuši deviņas medaļas - trīs zelta (Staņislavs Olijars, Ineta Radeviča un Zigismunds Sirmais), trīs sudraba (Aigars Fadejevs un Olijars, Laura Ikauniece-Admidiņa) un trīs bronzas (Māris Bružiks, Aiga Grabuste un Māris Urtāns). Tāpat Eiropas čempionātā zem Latvijas karoga 1934.gadā triumfēja leģendārais soļotājs Jānis Daliņš.

Vēl vakara sesijā Latvijas skrējēja Gunta Latiševa-Čudare pusfinālā sasniedza savu šīs sezonas labāko rezultātu, taču ar to bija par maz, lai iekļūtu 400 metru skrējiena finālā. Latiševa-Čudare finišēja pēc 53,11 sekundēm, kas viņai deva priekšpēdējo septīto vietu skrējienā, kurā uzvarēja Flora Geī no Francijas, kas distanci veica 51,01 sekundē.

Finālā iekļuva pa divām ātrākajām trīs pusfinālu dalībniecēm, kā arī nākamo divu labāko rezultātu īpašnieces. Labāko rezultātu pusfinālā uzrādīja itāliete Libanija Grenota, kura finišēja pēc 50,43 sekundēm. Lai tiktu finālā, distanci vajadzēja veikt vismaz 52,34 sekundēs.

Latiševa-Čudare, kura startēs arī Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, sacensības noslēdza 20.vietā 31 dalībnieces konkurencē.

Tikmēr 1500 metru skrējienā finālā neizdevās iekļūt Dmitrijam Jurkevičam, kurš savā priekšskrējienā, finišējot pēc trīs minūtēm un 43,44 sekundēm, ieņēma septīto vietu, bet automātiski tālāk tika trīs ātrākie.

Jurkevičs skrējienā visu laiku turējās vadošajā grupā, bet 250 metrus pirms finiša pat kļuva par līderi. Tomēr beigām viņam spēka nepietika un finiša taisnē Jurkeviču apsteidza vairāki konkurenti.

Latvijas sportists no sava šīs sezonas labākā rezultāta (3:40,52) atpalika gandrīz par trīs sekundēm, bet no personiskā rekorda viņš atpalika par vairāk kā sešām sekundēm. Jurkevičs kopvērtējumā ieņēma 23.vietu 37 dalībnieku konkurencē, bet lai tiktu finālā viņam vajadzēja finišēt par astoņām sekundes desmitdaļām ātrāk.

Finālā iekļuva pa trīs labākajiem no trīs priekšskrējieniem, kā arī trīs nākamo labāko rezultātu īpašnieki. Jāpiebilst, ka Jurkeviča skrējiens bija lēnākais no trim aizvadītajiem.

0
Autors:DELFI

Komentāri (0)

Citas ziņas

27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties