Igaunijas latvieši Tallinā rīkos Latvijas kultūras dienas 0

Sestdiena, 11 jūn 2016, 10:04 Versija drukāšanai

Igaunijas latvieši Tallinā rīkos Latvijas kultūras dienas
Igaunijas latvieši sestdien Tallinas Brīvdabas muzeja Setu sētā rīkos pirmās Latvijas kultūras dienas Igaunijā, informēja Latviešu nacionālās kultūras biedrības Igaunijā valdes priekšsēdētāja Laura Šmideberga.


Latvijas kultūras dienas Igaunijā sāksies plkst.12 un līdz pašam vakaram svētku apmeklētājiem būs sarūpēta īpaša programma, kas iepazīstinās ar latviešu kultūru un Jāņu tradīcijām. Svētku laikā darbosies dažādas darbnīcas bērniem, bet Latvijas meistari ar kolēģiem no Igaunijas demonstrēs dažādus amatus. Tirdziņā būs iespējams iegādāties meistaru rokdarbus un iepazīt Latvijas garšas.

 

Svētku rīkošana ir Latviešu Nacionālās kultūras biedrības Igaunijā iniciatīva, iedvesmojoties no līdzīgiem pasākumiem, ko rīko citās zemēs mītošie latvieši. Šī pasākuma mērķis ir dot iespēju Igaunijas sabiedrībai labāk iepazīt Latviju un saliedēt vietējo latviešu diasporu.

 

Lai arī esam kaimiņu tautas, igauņi par latviešiem nezina daudz. Pat latviešu valoda uz ielas tiek atpazīta ļoti reti. Šie svētki ir iecerēti kā mazs solis, lai mūsu tautas varētu viena otru iepazīt labāk. Pasākums noritēs pirmssvētku noskaņās, jo tieši Jāņu tradīcijas Latvijā ir saglabājušās tik stipras kā reti kurai Eiropas tautai. Pasākumu atklās Tallinas latviešu skoliņas "Taurenis" bērnu izstāde "Jāņi Latvijā", klāstīja Šmideberga.

 

Par īpašajām jāņuzālēm un Jāņu laikā vācamajiem ārstniecības augiem stāstīs Rietumlatvijas zāļu sieva Līga Reitere. Viņas vadībā darbosies arī Jāņu vainagu darbnīca, kurā katrs varēs apgūt dažādus ziedu vainagu pīšanas veidus.

 

Latvijas rotkaļu Jakubovsku darbnīcā apmeklētājiem būs iespēja izgatavot savu bronzas rotu ar senajām latviešu zīmēm, bet "Peles taka" iepazīstinās ar senajiem līvu un citu tautu tērpiem, kā arī mācīs savīt īpašas aukliņas. Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja kalējs un citi meistari demonstrēs savus amatus. Peipusa-krievu mājā Igaunijas Brīvdabas muzeja darbinieki gatavos īpašos latviešu ēdienus.

 

Caur Jāņu dienas galvenajām norisēm un rituāliem apmeklētājus izvadīs Igaunijas latviešu folkloras kopa "Rēvele" un folkloras un seno cīņu kopa "Vilkači" no Latvijas.

 

Īpašajā svētku koncertā piedalīsies Igaunijas latviešu koris "Ziemeļu balsis", Somijas latviešu koris "Ziemeļmeita", Tallinas latviešu skoliņas "Taurenis" dalībnieki, folkloras ansamblis "Rēvele", Igaunijas seno vīru dziesmu ansamblis "Lüü-Türr". Noslēgumā folkloras un seno cīņu kopa "Vilkači" prezentēs savu pērn izdoto vīru jāņudziesmu albumu "Jānis".

 

Pasākuma noslēgumā būs īpašs kinoseanss, kurā tiks demonstrēta režisora Jāņa Streiča komēdija "Limuzīns Jāņunakts krāsā".

0
Autors:BNS
Foto:Wikipedia.org

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti