Kučinskis lūdzis Streļčenoku pasteidzināt izmeklēšanu par Belēviča ārstēšanos 0

Ceturtdiena, 09 jūn 2016, 10:46 Versija drukāšanai

Kučinskis lūdzis Streļčenoku pasteidzināt izmeklēšanu par Belēviča ārstēšanos
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) lūdzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāju Jaroslavu Streļčenoku pasteidzināt izmeklēšanu jautājumā par veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) saņemtajiem veselības pakalpojumiem, aģentūrai BNS sacīja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars.


Vaivars norādīja, ka šāds lēmums pieņemts ņemot vērā masu medijos izskanējušo informāciju par veselības ministra iespējamo rīcību - izmantojot dienesta stāvokli, saņemts medicīniskais pakalpojums, apejot pacientiem noteikto rindas kārtību.

 

"Ministru prezidents Māris Kučinskis lūdz KNAB vadītāju Jaroslavu Streļčenoku pasteidzināt izmeklēšanu minētajā jautājumā, tādējādi viešot skaidrību iespējamā interešu konflikta esamībā vai neesamībā," teica Vaivars.

 

Savukārt KNAB aģentūru BNS informēja, ka izmeklēšanas laiku patlaban nevar prognozēt un tas būs atkarīgs no tā, cik ātri tiks saņemta informācija no pārbaudē iesaistītajām institūcijām.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka"Latvijas Avīze" trešdien rakstīja - Belēvičs maijā Latvijas Onkoloģijas centrā, iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta operācija.

 

Ministrs Belēvičs savukārt uzsvēra, ka nav izmantojis LOC pakalpojumus izmantojis nedz par maksu, nedz par valsts līdzekļiem. Veselības ministrs uzskata, ka tiekot apmelots.

 

Viņam atbalstu pauda gan ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, gan Kučinskis. Abi politiķi norādīja, ka viņiem nav iemesla Belēvičam neticēt, savukārt, ja ministrs "melo acīs skatīdamies", tad viņam amats būs jāpamet.

 

Belēvičs sacīja, ka gan iepriekšējās nedēļas pirmdienā, gan arī šajā pirmdienā ir veicis divas operācijas, taču nevis Onkoloģijas centrā, bet gan Ādažu privātslimnīcā. Ministrs arī žurnālistiem izdalīja čeku kopijas, kuros redzams Ādažu slimnīcas pakalpojumi 30.maijā un 6.jūnijā par divām identiskām summām - 45 eiro. Čeki datēti ar plkst.7.19 un plkst.7.09.

 

Iepriekš gan Kučinskis, gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis norādīja, ka Belēvičam ir sabiedrībai vairāk jāskaidro notikušā apstākļi. Situāciju trešdien vērtēja arī ZZS Saeimas frakcijā.

 

Tāpat vēstīts, ka KNAB pieņēmis lēmumu sākt izvērtēt trešdien medijos izskanējušo informāciju par to, ka veselības ministrs Guntis Belēvcičs (ZZS), iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta operācija.

 

Jau ziņots, ka Latvijā ir rindas uz valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, jo atvēlētā kvota nav pietiekama, taču pakalpojumus var saņemt arī par maksu. Austrumu slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova skaidro, ka par maksu pakalpojumi Latvijas Onkoloģijas centrā ir pieejami ievērojami ātrāk, pat dažu dienu laikā.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti