Kučinskis: nevajag izvairīties no diskusijām ar Krieviju 0

Piektdiena, 13 maijā 2016, 10:09 Versija drukāšanai

Kučinskis: nevajag izvairīties no diskusijām ar Krieviju
Nevajag izvairīties no diskusijām ar Krieviju, jo mūsu mērķis ir panākt paredzamību Krievijas darbībās, konferencē Saeimā, kas veltīta drošības jautājumiem, piektdien sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).


Kučinskis uzsvēra, ka diskusija ar Krieviju ir nepieciešama un vēlama, lai būtu iespējams panākt, lai Krievija ievēro Minskas, kā arī citas starptautiskās vienošanās.

 

Valdības vadītājs vērtēja, ka drošības apdraudējumi pēdējos gados ir strauji mainījušies, jo vēl pirms pāris gadiem tādi jēdzieni kā hibrīdkarš, stratēģiskā komunikācija un atturēšanas politika bijusi tikai dažu ekspertu dienaskārtībā, tomēr šobrīd ar šiem jautājumiem jāstrādā ikvienam.

 

"Vēl nesen Eiropā bija vadmotīvs "Eiropai vēl nekad nav bijusi tāda labklājība, Eiropa vēl nekad nav bijusi tik brīva", kas kopš šā laika nav izpildījies," sacīja Kučinskis.

 

"Eiropas vienotā darbība un solidaritāte nepieciešama, kā vēl nekad agrāk. Tāpat ES vienai nebūs iespējams tikt ar šīm problēmām galā, tāpēc jāstiprina ES un NATO un ES un ASV sadarbību, kurām nav alternatīvu," uzsvēra Kučinskis.

 

Ministru prezidents arī atgādināja, ka Latvijas mērķis vasarā gaidāmajā NATO samitā ir panākt vismaz viena bataljona izvietošanu katrā Baltijas valstī un Baltijas valstīs samitam pašlaik ir pievērsta pastiprināta uzmanība, jo samitā pieņemtie lēmumi noteiks alianses un reģiona drošību.

 

"Taču arī mūsu pašu darbs pie aizsardzības stiprināšanas jāturpina. Nepieciešams turpināt darbu pie aizsardzības budžeta palielināšanas no 1,4% līdz 2%. Jāstrādā arī pie sadarbības ar Zviedriju un Somiju," sacīja Kučinskis, atgādinot, ka Latvija pašlaik koordinē Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību drošības jautājumos.

 

Jau ziņots, ka Saeimā piektdien norisinās Baltijas Asamblejas un Baltijas Ministru padomes rīkotā konference "Baltijas reģiona drošība: Aktualitātes un turpmākie soļi". Konferences laikā pārrunā mediju stiprināšanas iespējas reģionā, hibrīddraudu novēršanas iespējas, kā arī NATO un ES stratēģiskā kursa maiņu Baltijas skatījumā.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti