Aptauja: strādājošie vēlas saņemt 1122 eiro mēnesī pēc nodokļiem 0

Pirmdiena, 02 maijā 2016, 11:26 Versija drukāšanai

Aptauja: strādājošie vēlas saņemt 1122 eiro mēnesī pēc nodokļiem
Pēc nodokļu samaksas lielākā daļa strādājošie Latvijā vēlētos saņemt vidēji 1122 eiro mēnesī, liecina pētījumu kompānijas "TNS" veiktā aptauja.


Darba ņēmēju gaidas attiecībā uz vēlamo samaksu divas reizes pārsniedz vidējo algu valstī.

 

Vēlamā strādājošo vidējā mēnešalga "uz rokas" ir 1122 eiro. Savukārt vidējā alga valstī pēc 2015.gada Centrālās statistikas pārvaldes datiem bija apmēram 580 eiro pēc nodokļiem vai 818 eiro "uz papīra".

 

Visbiežāk nosauktais vēlamais vidējais atalgojums pēc nodokļiem ir 1000 eiro. Trešā daļa darbinieku (34%) pēc nodokļu samaksas vēlētos saņemt vairāk nekā tūkstoti.

 

Starp darbiniekiem, kurus pēc nodokļu nomaksas apmierinātu salīdzinoši zemāks atalgojums - līdz 600 eiro pēc nodokļiem, salīdzinoši biežāk ir sievietes, darbinieki ar pamata un vidējo izglītību, strādnieki un speciālisti, tirdzniecības nozarē strādājošie, darbinieki ar salīdzinoši zemāku pašreizējo atalgojumu - līdz 500 eiro "uz rokas", tie, kuri nedēļā strādā līdz 39 stundām, lauku reģionos un Latgalē strādājošie, kā arī mikro uzņēmumu darbinieki.

 

Salīdzinoši augstāku mēnešalgu - vairāk nekā 1001 eiro un lielāku algu - vēlētos saņemt vīrieši, darbinieki ar augstāko izglītību, vadītāji un pakalpojumu sfērā strādājošie, darbinieki ar salīdzinoši augstāku pašreizējo atalgojumu - vairāk nekā 700 iero "uz rokas", tie, kuri nedēļā strādā 41 un vairāk stundas, Rīgā un Pierīgā strādājošie, kā arī lielo uzņēmumu darbinieki.

 

"TNS" personāla pētījumu eksperte Signe Kaņējeva norāda, ka situācija darba tirgū kļūst darba ņēmējam labvēlīgāka – kopumā iespējas atrast darbu ir lielākas, arī vidējā darba samaksa valstī pieaug, un atsevišķās jomu speciālistu atalgojumā vērojama pārmaksa. Darbspējīgo iedzīvotāju skaita samazināšanās un bezdarba līmeņa kritums ir galvenie faktori, kas sekmē pieaugošu spiedienu palielināt algas, pat neskatoties uz salīdzinoši piezemētajām ekonomiskās izaugsmes prognozēm. Īpaši aktuāli tas ir atsevišķās nozarēs un noteiktu sfēru speciālistu kategorijā. Katram piektajam darbiniekam atalgojums pagājušajā gadā ir palielinājies

 

TNS veiktā pētījuma dati liecina, ka, strādājot tajā pašā amatā un darbības jomā, piektajai daļai (22%) atalgojums pagājušajā gadā ir palielinājies, kamēr desmitajai daļai (12%) atalgojums šajā laikā ir samazinājies. Vairumam strādājošo (59%) atalgojums 2015.gadā gan nav mainījies.

 

To, ka atalgojums pagājušā gadā ir palielinājies, caurmērā biežāk ir atzinuši gados jaunāki darbinieki 18 - 29 gadu vecumā un speciālisti un tie darbinieki, kuru pašreizējā mēnešalga ir salīdzinoši augstāka - vairāk nekā 700 eiro "uz rokas". Attiecībā uz atalgojuma samazināšanos, būtiskas atšķirības sīkākās sociāldemogrāfiskās grupās neiezīmējas, liecina aptauja.

 

Pētījumu kompānijas "TNS" 2016.gada janvārī veica pētījumu ar mērķi noskaidrot darba ņēmēju viedokli par aktuāliem ar darbu un darba tirgu saistītiem jautājumiem. Ekonomiski aktīvo iedzīvotāju regulārā "Omnibusa" ietvaros interneta aptaujas veidā visā Latvijā tika aptaujāti 706 darba ņēmēji.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti