Kā sakrāt naudu tam, ko jūs ļoti vēlaties? 0
Neatkarīgi no tā, vai jūs krājat naudu ceļojumam uz Disnejlendu, jaunai automašīnai vai nopietnam mājokļa remontam, veidam, kā jūs krājat naudu, ir visbūtiskākā nozīme – tas var gan saīsināt ceļu uz jūsu mērķi, gan pagarināt to. Ja jums jau ir šādi tādi naudas iekrājumi tam, ko jūs ļoti vēlaties, bet tie ir nepietiekoši, iepazīstieties ar pāris stratēģijām, kas palīdzēs jums ātrāk sakrāt nepieciešamo naudas summu un visbeidzot iegādāties to, ko jūs jau tik sen kārojat.
Izveidojiet naudas krāšanas plānu un pieturieties pie tā
Plānojot iegādāties kaut ko lielu, nevienam nenāk par ļaunu veikt nelielu tirgus izpēti un noskaidrot, cik jūsu pirkums varētu izmaksāt – gan tagad, gan tad, kad būsit sakrājuši nepieciešamo naudas summu. Lai arī kas tas būtu, ceļojums vai jauns automobilis, cenu izpētei internetā vajadzētu rast nojausmu par aptuvenajām cenām. Tāpat var palīdzēt arī kāda eksperta vai speciālista viedoklis. Atcerieties, ka ir lietas, kuru cena ir tieši atkarīga no gadalaika, un ka jebkura cena laika gaitā vairāk vai mazāk mainās. Piemēram, neceriet, ka ceļojums sezonas laikā jums izmaksās tieši tik pat daudz, cik nesezonas laikā. Tāpat rēķinieties arī ar to, ka cenas var paaugstināties inflācijas ietekmē. It īpaši tas attiecas uz pirkumiem, kurus plānojat veikt pēc vairākiem gadiem. Kad esat apjautuši, cik daudz naudas jums vajadzētu sakrāt, izveidojiet plānu un sāciet strādāt pie tā realizācijas. Cik daudz naudas jums vajadzētu atlikt ik mēnesi? Līdz kuram laikam jūs vēlaties sasniegt šo mērķi? Kad esat atbildējuši uz iepriekšminētajiem jautājumiem, tālāk veiciet vienkāršus matemātiskus aprēķinus. Piemēram, ja jūsu ceļojumam ir nepieciešami 2000 EUR, un jūs plānojat turp doties 2017. gada oktobrī, jums ir 17 mēneši laika, lai sakrātu naudu. Lai aprēķinātu, cik naudas jums ik mēnesi ir jāatliek, nepieciešamo naudas summu izdaliet ar mēnešu skaitu – 2000 / 17 = 117,65 EUR.
Iestatiet automātisko naudas pārskaitīšanu uz krājkontu
Kad jums ir zināms, cik daudz naudas ik mēnesi ir nepieciešams atlikt, lai sasniegtu savu mērķi, izveidojiet šim mērķim speciāli paredzētu krājkontu. Jā, tieši krājkontu, nevis krājkasi, kurai jebkurā mirklī var viegli piekļūt un izjaukt visus jūsu plānus. Visvieglākais veids, kā neizlaisties un tik tiešām ik mēnesi atlikt nepieciešamo naudas summu, ir automatizēt savu līdzekļu pārskaitīšanu uz krājkontu, proti, vienu reizi mēnesī, piemēram, algas dienā noteikta naudas summa tiek pārskaitīta uz jūsu krājkontu, neļaujot izvairīties no pārskaitījuma veikšanas, kā varētu gadīties, veicot pārskaitījumus manuāli. Automātiski pārskaitot naudu uz krājkontu, jūsu nauda atrodas ārpus jūsu redzesloka un prāta, nekārdinot jūs to iztērēt. Ir būtiski, lai šajā krājkontā atrastos tikai jūsu mērķim paredzētie līdzekļi, lai jūs redzētu tā pieaugumu, kā arī nejauši neiztērētu tajā esošos līdzekļus kādiem ikdienišķiem tēriņiem. Pats būtiskākais ir neaiztikt šos līdzekļus, līdz tie nav sakrāti līdz nepieciešamajai summai.
Stratēģiski samaziniet savus izdevumus un ietaupījumus pārskaitiet uz krājkontu
Vai jūs vēlaties sasniegt savu mērķi pēc iespējas ātrāk? Protams, jūs varat pacietīgi un nemainīgi ik mēnesi atlikt iepriekš aprēķināto summu, tomēr, ja jūs šo summu palielināsit uz savu izdevumu samazināšanas rēķina, nepieciešamo naudas summu izdosies sakrāt daudz ātrāk. Jāatgādina, kas šis pats princips attiecas arī uz visiem kredītiem, vai tie būtu atrie krediti, patēriņa kredīti vai hipotekārie kredīti – jo ātrāk tie tiek nomaksāti, jo izdevīgāki tie ir. Tālab paņemiet nazi vai, vēl labāk, cirvi un apcērpiet savu budžetu – piemēram, samaziniet izdevumus pārtikai, atsakieties no televīzijas pieslēguma, samaziniet elektrības un ūdens patēriņu mājoklī u.tml. Pats būtiskākais ir iekrāto naudu nevis iztērēt ikdienišķiem tēriņiem, bet gan pārskaitīt uz krājkontu.
Visus papildus ienākumus arīdzan pārskaitiet uz krājkontu
Visus papildus ienākumus, piemēram, atgrieztos nodokļus, prēmijas, komisijas maksas, procentus no apgrozījuma, algas paaugstinājumu, pabalstus un citus ienākumus, ko gūstat, neskaitot algu, arī ieskaitiet krājkontā. Lai arī kādi būtu jūsu papildus ienākumi, pats būtiskākais ir tos lieki neiztērēt. Tad, kad jūs cenšaties kaut kam sakrāt naudu, šādus iekrājumus pēc iespējas ātrāk jācenšas paslēpt no sevis. Vislabākā vieta, kur tos paslēpt, ir jau iepriekš minētais krājkonts, kuru līdz mērķa sasniegšanai nav ļauts aiztikt. Jo vairāk naudas jūs novirzīsit krājkontā, jo ātrāk jūs sasniegsit savu mērķi. Šī iemesla dēļ par tādiem izdevumiem kā atrie krediti ar negativu kreditvesturi vispār nevar būt ne runas, jo tie ir ne vien lieki, bet arī lieli izdevumi.