Tiesībsargs Juris Jansons mošeju celtniecību Latvijā neatbalstītu 0

Pirmdiena, 18 apr 2016, 07:45 Versija drukāšanai

Tiesībsargs Juris Jansons mošeju celtniecību Latvijā neatbalstītu
Tiesībsargs Juris Jansons mošeju celtniecību Latvijā neatbalstītu, jo tās ir piederīgas citai kultūras telpai un vērtību sistēmai.


Intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" Jansons, paužot savu personīgo viedokli, norādīja, ka būtu pret mošeju celtniecību Latvijā. "Tā ir pilnīgi cita kultūru telpa un cita vērtību sistēma. Tas ir pat no citas civilizācijas," teica Jansons. Vienlaikus viņš uzsvēra - kā tiesībsargs šobrīd viņš nevar pateikt vai mošeju celtniecība ir atļaujama vai aizliedzama. "Īr vairāki normatīvie akti, kas ikvienam ļauj baudīt reliģiju brīvību, tiktālu, kamēr tas nepārklājas [ar citu brīvībām]," sacīja tiesībsargs.

 

Pirmdien tiesībsarga birojs pirmdien rīkos diskusiju "Netradicionālo reliģiju iekļaušana Latvijas kultūrtelpā", kuras mērķis ir spriest par reliģijas vietu un lomu Latvijas sabiedrībā. Diskusijas mērķis ir spriest par reliģijas vietu un lomu Latvijas sabiedrībā un meklēt atbildes uz jautājumiem par reliģijas brīvības garantēšanu sabiedrībā, īpaši mazāk zināmajām un izprotamajām reliģijām.

 

Pasākumā tiks apspriestas tādas tēmas, kā reliģijas loma mūsdienu Latvijas sabiedrībā, mazākuma reliģiju līdzāspastāvēšanas izaicinājumi Latvijas kultūrtelpā, netradicionālo reliģiju pārstāvju integrācija sabiedrībā un valsts tiesību apmērs regulēt personu reliģijas izpausmes.

 

Tiesībsarga birojs skaidro, ka Latvijas iedzīvotāju tiesības uz reliģijas brīvību ietver tiesības brīvi noteikt savu attieksmi pret reliģiju, individuāli vai kopā ar citiem pievērsties kādai reliģijai vai nepievērsties nevienai no tām, brīvi mainīt savu reliģisko vai citu pārliecību, veikt reliģisko darbību, kā arī paust savu reliģisko pārliecību.

 

Diskusijā piedalīsies juristi, zinātnieki un pētnieki, tostarp Laima Geikina, Agita Misāne, Olga Petrova, Laura Lapiņa, Ringolds Balodis, Jekaterina Macuka.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 09:38 Sākās tranzītceļu remonts
Vakar, 09:33 Atklājām “Esplanādes” stadionu
Vakar, 09:29 No 19. līdz 21. jūnijam Daugavpilī notiks Eiropas Padomes Ainavu konvencijas ieviešanas forums
Vakar, 09:22 Daugavpils Stropu estrādē skanēs „Līgo”
Vakar, 09:18 Pieņemti jauni saistošie noteikumi “Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā”
16. jūnijā, 17:05 Darbu atsākuši visi seši "Vairāk saules" restorāni
16. jūnijā, 16:55 Ilgstošā sausuma dēļ trūkstot lopbarībai, Kurzemē jau tiek likvidēti mājlopi
16. jūnijā, 16:00 Svētdien saule gaisu sakarsēs līdz +27 grādiem
16. jūnijā, 14:00 Partiju apvienībā "Jaunā Vienotība" vēlēšanās startēs arī Jēkabpils reģionālā partija
16. jūnijā, 12:00 Kuldīgas novadā ilgstošā sausuma dēļ jau likvidē mājlopus
15. jūnijā, 13:10 "Latgales partija" apsver iespēju startēt Saeimas vēlēšanās viena pati
14. jūnijā, 22:42 Uz dienu slēgts tirdzniecības centrs “Ģimenes” viltus informācijas par ievietoto spridzekli dēļ (VIDEO)
14. jūnijā, 21:47 Pieņemts lēmums neatstādināt domes priekšsēdētāja vietnieku no amata (VIDEO)
14. jūnijā, 21:38 Policijai būs jauns trafarējums (VIDEO)
14. jūnijā, 21:34 1941. gada 14. Jūnija deportācijas upuru piemiņas diena (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti