Ģimenes ārstu asociācija lems par protesta akcijām 0

Ceturtdiena, 14 apr 2016, 07:51 Versija drukāšanai

Ģimenes ārstu asociācija lems par protesta akcijām
Valdības vadītājs un veselības ministrs liek mums iet uz protesta akcijām, paziņojumā medijiem norāda Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA), kura par to lems valdes sēdē ceturtdien.


Tā jau ir otrā organizācija, kas brīdinājusi par iespējamām akcijām zemā finansējuma dēļ veselības nozarei. To apsver arī Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība.

 

Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide norāda, ka premjers ir atteicis tikšanos ģimenes ārstiem, pirms valdības rīcības plāna pieņemšanas.

 

Asociācija ir viena no ģimenes ārstu organizācijām, kura iepriekš neparakstīja sadarbības memorandu ar veselības ministru Gunti Belēviču (ZZS), un vēlējās tikties ar valdības vadītāju, lai klātienē pārrunātu risinājumus primārās veselības aprūpes sistēmā.

 

"Biedrība uz savu vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim "Par lūgumu tikties ar Jums klātienē, lai risinātu prioritāros jautājumus primārajā veselības aprūpē" ir saņēmusi atteikumu," informē asociācijas vadītāja Sarmīte Veide. Premjers norādījis, ka pašlaik norit darbs pie valdības rīcības plāna un liederīgāk būtu tikties visām pusēm pēc tam.

 

Ģimenes ārstu asociācija vēlējās tikties ar Kučinski, jo uzskatīja, ka veselības ministrs nav atbildējis uz izvirzītajiem jautājumiem par vienlīdzīgu atalgojuma pieaugumu, kompensācijām prakses slēgšanas gadījumā un atbalstu jaunatvērtajām ārstu praksēm, par ārsta prakses juridisko statusu un e-veselības ieviešanas problēmu jautājumiem.

 

LĢĀA arī nosūtīja Ministru prezidentam, ministriem, Veselības ministrijai vēstuli par Veselības ministrijas informatīvā ziņojuma projektu un par vienlīdzīgu atalgojuma pieaugumu, iebilstot, ka ziņojumā nav nepieciešamā finansējuma aprēķins un netiek prasīts papildus finansējums 2016.gadam vienlīdzīgam darba samaksas pieaugumam, kam būtu papildus nepieciešami 2,5 miljoni eiro. Vēstule tikusi pārsūtīta nozares ministrijai.

 

"Ministru prezidenta Māra Kučinska atbilde liek domāt, ka joprojām nav risinājumu LĢĀA izvirzītajiem jautājumiem un tiek vilcināts laiks, kā arī – netiek intensīvi meklētas iespējas, lai piešķirtu finansējumu veselības aprūpei aktuālo problēmu risināšanai. Valdības rīcības plāns tiek veidots, ignorējot mediķu profesionālās organizācijas viedokli un ieteikumus. Šāda situācija nav apmierinoša un pieņemama. Valdības vadītājs un veselības ministrs liek mums iet uz protesta akcijām," sacīts asociācijas paziņojumā.

 

Savukārt premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars aģentūrai BNS iepriekš sacīja, ka Kučinskis nav atteicies tikties ne ar mediķu, ne ar citām organizācijām. Ministru prezidents asociāciju ir informējis, ka šāda tikšanās varētu tikt rīkota tad, kad būs skaidrība ar valdības rīcības plānu un nepieciešamo finansējumu nozarei.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā
15. decembrī, 20:46 Ziemassvētku noskaņas Daugavpils Tūrisma informācijas centrā
14. decembrī, 16:23 Mūžībā devies Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieks Genādijs Kaminskis
14. decembrī, 13:00 Sociālais dienests uzsāk braukšanas karšu noformēšanu daudzbērnu ģimenēm
14. decembrī, 10:05 Pilsētniekus uzrunās atpazīstamie Daugavpils iedzīvotāji

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti