Turpinās interneta balsojums konkursā „Latvijas Maksimālisti” 0

Trešdiena, 13 apr 2016, 15:09 Versija drukāšanai

Turpinās interneta balsojums konkursā  „Latvijas Maksimālisti”
Stipendiju konkursa „Latvijas Maksimālisti” mājaslapā līdz šī gada 13. maijam (ieskaitot) iespējams nobalsot par savu favorītu starp 251 jaunajiem un talantīgajiem jauniešiem, kuri ar labiem sasniegumiem darbojas eksakto zinātņu, sporta un veselības, humanitāro zinātņu, mākslas un mūzikas jomā vai nodarbojas ar savu sapņu hobiju.


Stipendiju konkursā savus spēkus izmēģināt tika aicināti 5.-12. klašu skolēni, kā arī 1.-3. kursu profesionālo vidusskolu skolēni, sūtot savus video pieteikumus atbilstoši sešām konkursa kategorijām: „Eksaktās zinātnes”, „Sports un veselība”, „Humanitārās zinātnes”, „Māksla”, „Mūzika” un speckategorija „Mans sapņu hobijs”. Kā jau iepriekš ziņots, pieteikšanās stipendiju konkursam „Latvijas Maksimālisti” ir jau noslēgusies.

 

Šogad stipendiju konkursā „Latvijas Maksimālists” piedalās 251 jaunieši, kuri savus video pieteikumus iesūtīja atbilstoši konkursa nolikumam. Video pieteikumi tika iesūtīti no 58 Latvijas novadiem un pilsētām. Visvairāk video pieteikumu tika iesūtīti kategorijā „Sports un veselība” – 68, bet tikai par diviem pieteikumiem mazāk, 66, kategorijā „Mūzika”. 51 video pieteikums tika saņemts kategorijā „Māksla”, 27 pieteikumi kategorijā „Eksaktās zinātnes”, 23 pieteikumi kategorijā „Humanitārās zinātnes”, bet 16 pieteikumi speckategorijā „Mans sapņu hobijs”.

 

No visiem pieteikumiem žūrija izvēlējās un noteica 72 konkursa finālistus (12 finālisti katrā kategorijā), kuri pārstāv 28 Latvijas novadus un pilsētas: Aizpute, Balvi, Bauska, Daugavpils, Dobele, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Kārsava, Krāslava, Lielvārde, Liepāja, Limbaži, Ludza, Madona, Ogre, Olaine, Pārgauja, Rēzekne, Rīga, Salacgrīva, Salaspils, Saldus, Saulkrasti, Sigulda, Stopiņi, Talsi un Valmiera. Visplašāk pārstāvētā finālistu pilsēta ir Rīga – no šīs pilsētas konkursā startē 17 finālisti, no Daugavpils – 13 finālisti, bet no Liepājas – 6. Finālistu vidū ir 39 meitenes un 33 zēni. Žūrijas izvēlētos finālistus iespējams apskatīt konkursa mājaslapas sadaļā „Mēneša labākie”. Visus finālistus žūrija vērtēs atkāroti un uzvarētāji tiks apbalvoti ar stipendijām 27. maijā.

 

Konkursa žūrijā darbojas pieci sabiedrībā pazīstami savas nozares pārstāvji – „Ghetto Games” vadītājs Raimonds Elbakjans vērtē dalībniekus sporta un veselības kategorijā, režisors Andris Gauja – mākslas kategorijā, dziedātāja Aminata Savadogo – mūzikas kategorijā, fizikas skolotājs Valdis Zuters – eksakto zinātņu kategorijā, bet sporta žurnāliste Viktorija Kamaza – humanitāro zinātņu kategorijā. Žūrija vienprātīgi atdzīst, ka izvērtēšanas process ir bijis ļoti interesants un sagādājis gandarījumu par daudzajiem un talantīgajiem jauniešiem, kuri mērķtiecīgi vēlas sasniegt savus mērķus.

 

Katrā kategorijā (izņemot speckategorijā „Mans sapņu hobijs”) 1. vietas ieguvējs saņems 1500 eiro lielu stipendiju, 2. vietas ieguvējs – 1000 eiro un 3. vietas ieguvējs – 500 eiro. Bet trīs labākie 5.- 6. klašu skolēni speckategorijā „Mans sapņu hobijs” saņems apmaksātus neformālās izglītības kursus savu prasmju un zināšanu attīstībai.

 

Tāpat arī viens skolēns no visiem konkursa dalībniekiem, kurš iegūs visvairāk balsu interneta balsojumā, saņems „Maxima Latvija” dāvanu karti 300 eiro vērtībā.

 

Visi dalībnieki, kas pieteicās konkursam pēc nolikumā noteiktās pieteikšanās kārtības, saņēmuši „Maxima Latvija” dāvanu karti 20 eiro vērtībā.

 

Stipendiju konkurss „Latvijas Maksimālisti” ir uzņēmuma SIA „Maxima Latvija” sociālais projekts, kas tika uzsākts 2015. gada 12. oktobrī. Kopējais stipendiju fonds ir 30 000 eiro.

 

0
Autors:Preses relīze
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti