Saeimas priekšsēdētāja dosies vizītē uz ASV 0

Sestdiena, 09 apr 2016, 09:58 Versija drukāšanai

Saeimas priekšsēdētāja dosies vizītē uz ASV
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sestdien dosies vizītē un ASV un Kanādu, lai pārrunātu starptautisko situāciju, Baltijas reģiona drošību un gatavošanos gaidāmajam NATO samitam Varšavā, aģentūru BNS informēja Saeimas Preses dienestā.


Saeimas priekšsēdētāja ASV uzturēsies no 9. līdz 13.aprīlim, savukārt Kanādā – no 13. līdz 18.aprīlim.

 

Mūrnieci vizītē pavadīs Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš. ASV Latvijas parlamenta delegāciju pavadīs Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns, savukārt Kanādā – Latvijas vēstnieks Juris Audariņš.

 

ASV Saeimas priekšsēdētājai paredzētas tikšanās ar ASV Kongresa augstākajām amatpersonām, tostarp Senāta prezidenta pienākumu izpildītāju senatoru Orinu Heču (Orrin Hatch) un Ārlietu komitejas līdzpriekšsēdētāju senatoru Benu Kardinu (Ben Cardin), kā arī ar Bruņoto spēku komitejas priekšsēdētāju senatoru Džonu Makeinu (John McCain). Tāpat paredzētas tikšanās ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas amatpersonām un Baltijas valstu atbalsta grupas pārstāvjiem.

 

Vizītes ietvaros Saeimas priekšsēdētāja "The Heritage Foundation" domnīcā piedalīsies apaļā galda diskusijā par transatlantiskās kopienas izaicinājumiem drošības jomā.

 

Mūrniece Vašingtonā paredzējusi tiksies ar diasporas latviešiem un ASV baltiešu organizāciju vadītājiem, kā arī piedalīties Vašingtonas latviešu evanģēliski luteriskās draudzes Rokvillē 65 gadu svinīgajā pasākumā un apmeklēt draudzes svētdienas skolu.

 

Vašingtonā Saeimas priekšsēdētāja apmeklēs arī ASV Holokausta memoriālo muzeju.

 

Oficiālās vizītes Kanādā ietvaros Saeimas priekšsēdētājai paredzētas tikšanās ar Kanādas Senāta spīkeru Džordžu Fēriju (George J.Furey), Ārlietu un starptautiskās tirdzniecības komisijas vadītāju Raineli Andrejčuku (Raynell Andreychuk), kā arī ar Kanādas parlamenta Pārstāvju palātas spīkeru Džefu Rīganu (Geoff Regan).

 

Mūrniece plānojusi tikties arī ar NATO Kanādas asociācijas pārstāvjiem un nevalstiskās organizācijas (NVO) "Tribute to Liberty" vadību. Šī NVO strādā pie komunisma upuru piemiņas memoriāla izveides Otavā, un arī Latvija ziedojusi līdzekļus šīs piemiņas vietas izveidei.

 

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja tiksies ar Otavas un Monreālas latviešiem un apmeklēs Otavas latviešu evaņģēliski luterisko Miera draudzes namu, kurā notiks svinīgs pasākums par godu Toronto Latviešu centra kamerkora "Dzirksts" diriģentes un vadītājas Vizmas Maksiņas 60 mūža un 45 diriģēšanas gadu jubilejai. Otavā I.Mūrniece apmeklēs arī Aukstā kara muzeju un uzņēmumu “Bombardier”.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti